בנימין נתניהו יחתום את כנס ישראל 2021 של TheMarker

מתכוננים לצעדת המיליון בשבת: מתחמים, הפעלות והרצאות בשדרות רוטשילד ■ שוברים את הפגרה בחתונת בתו של אלי ישי ■ החידון המוזיקלי של טרכטנברג

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בנימין נתניהו יחתום את כנס ישראל 2021 של TheMarker

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחתום את כנס ישראל 2021 של TheMarker שייערך ביום ראשון הקרוב במכללה האקדמית תל אביב יפו - ויפתח את אירוע 100 המשפיעים. הכנס ידון בנושאים הבוערים שהעלה גל המחאה החברתית, נושאים שנידונו בהרחבה בשמונת החודשים האחרונים במסגרת פרויקט ישראל 2021. הפרוייקט הושק בינואר 2011 בבנייני האומה בירושלים תחת הכותרת - משנים את השיח הציבורי בישראל.

הכנס הפעם מחולק לכמה מסלולים, בנושאים כגון כלכלה וחברה, תחרותיות וריכוזיות, מקרו-כלכלה וערכים וחינוך קהילתי. בכל מסלול ירצו בכירים בעולם העסקים, החברה, האקדמיה והשירות הציבורי בישראל, כאשר בהרצאות יינתן ביטוי גם לשיחה פתוחה עם הקהל.

בכנס יופיעו בין היתר שר האוצר יובל שטייניץ, שר התקשורת והרווחה משה כחלון, פרופ' דן בן-דוד מאוניברסיטת תל אביב, פרופ' עומר מואב מהאוניברסיטה העברית, יו"ר כלמוביל, שמואל חרל"פ ומנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי. כמו כן יופיעו יו"ר בנק דיסקונט ד"ר יוסי בכר; התעשיין ויו"ר תנועת הכל חינוך דב לאוטמן; יזם ההיי-טק אורני פטרושקה; יו"ר האופוזיציה ציפי לבני; ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'; עו"ד ציונה יאיר-קניג ממשרד התמ"ת ודידי לחמן-מסר. כמו כן, ינאמו חברי הכנסת שלי יחימוביץ'; כרמל שאמה-הכהן; ויו"ר ועדת הכספים, משה גפני.

לאחר ההרצאות ייערך פאנל בהנחייתו של העורך הראשי של TheMarker, גיא רולניק, שבו ישתתפו פעילים בולטים של המחאה החברתית בהם יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי; סתיו שפיר, מיוזמות מאהל רוטשילד; ואבי בן-שימול, ממנהיגי מחאת הסטודנטים בדימונה. לקראת הערב תיחשף רשימת מאה המשפיעים על כלכלת ישראל של מגזין TheMarker - הרשימה מתפרסמת כבר השנה ה-11 ברציפות וחושפת את הדמויות החזקות של מפת הכוח הישראלית.

מתכוננים לצעדת המיליון בשבת: מתחמים, הפעלות והרצאות בשדרות רוטשילד

לפני שבועיים קנה עודד ליטמן, סטודנט לתואר שני בבימוי תיאטרון הלומד בברן שבשווייץ, כרטיס טיסה חד-כיווני לישראל. "מהרגע שהמחאה התחילה, נדבקתי למסך המחשב כדי להיות מעודכן במה שקורה בארץ", אומר ליטמן, 33, "הרגשתי שמחה וגאווה על המחאה הציבורית והיה בי רצון עז לתת כתף".

שעתיים לאחר שנחת בנתב"ג הגיע ליטמן אל מאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, ניגש אל אחד הפעילים וביקש לדעת כיצד הוא יכול להתנדב. מאז הוא עובד במרכז המידע שבשדרה מדי יום, ובקושי הספיק לבקר את בני משפחתו. ליטמן חבר אל קבוצה המארגנת את מרבית הפעילויות ברוטשילד, בשונה מהקבוצה שייסדה את המאהל ומנהלת כיום את המאבק הארצי.

לקראת מחאת המיליון שתתקיים במוצאי שבת, יערכו חברי הקבוצה כמה אירועים ששיאם חניכת המתחמים החדשים שנועדו להרצאות ולכינוס האסיפה הכללית של השדרה. היום בערב יערוך החשב הכללי לשעבר, ירון זליכה, דיון פומבי במקום, ואילו החל מהשעה שתיים בצהרי שישי יתקיימו הרצאות, פעיליות ותיפתח תערוכה של אמנים למען המחאה.

בין היתר יתקיימו פעילויות לילדים, הפעלה אקולוגית ומפגש יהודי-ערבי. "בשווייץ יש יעילות גבוהה במנגנון הציבורי", מספר ליטמן, "הכסף מגיע למקומות הנכונים, ולמרות שהמסים אינם גבוהים, יש השקעה גדולה של הממשלה בתחבורה הציבורית ובחינוך". מצד שני, הוא אומר כי מערכת הבריאות במדינה מופרטת. "הכוח העיקרי של השווייצים הוא בכך שיש להם כלכלה תחרותית מאוד ולא ריכוזית", הוא טוען, "יש רגולציה חזקה, ולתושבים יש כוח קנייה גבוה. בזמן שאצלנו הקפיטליזם הוא חזירי ואידיוטי, אצלם הקפיטליזם נבון". עם זאת, הוא מדגיש כי ההתפתחות הכלכלית והתרבותית השווייצרית היא שמאפשרת לה להתנהל כך. "הפתרונות שלהם אולי אינם רלוונטיים לנו, אבל יש לנו הרבה מה ללמוד מהם".

אבשלום חלוץ

שוברים את הפגרה בחתונת בתו של אלי ישי

שלשום חיתן יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה, אלי ישי, את בתו אושרית ישי במרכז הקונגרסים בירושלים. לאירוע הגיעו רבים מהמערכת הפוליטית, לאו דווקא ממפלגתו של ישי. בין האורחים נראו שרים רבים, בהם שר הביטחון אהוד ברק (העצמאות), המשנה לראש הממשלה סילבן שלום (ליכוד), שרת התרבות לימור לבנת (ליכוד) ושר השיכון אריאל אטיאס (ש"ס). כמו כן, נכחו באירוע נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני (קדימה).

באירוע בלטו כמה אנשי עסקים כמו רמי לוי, בעלי רשת רמי לוי שיווק השקמה, ורוני מאנה, שנראה מתנפל בחיבוקים ולחישות לתוך אוזנו של שר האוצר, יובל שטייניץ. הרבי ברוך אבוחצירא (הבאבא ברוך), לעומת זאת, שוחח ממושכות עם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. אריה דרעי, מנהיג ש"ס בעבר, לא הגיע לאירוע, וכך גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוויתר על החתונה מטעמי ביטחון.

החידון המוזיקלי של טרכטנברג

"הסיסמה של המחאה הזאת היא 'העם דורש צדק חברתי', שמושמעת בקצב מסוים. אתם יודעים מאיפה הגיע הקצב הזה?", שאל אתמול מנואל טרכטנברג, יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי, את נציגיהם של 20 מאהלים מרחבי ישראל שהגיעו לדיון פתוח של הועדה בירושלים. "זה בא מדרום אמריקה", סיפק טרכטנברג את התשובה, כשהוא מתייחס לסיסמת המחאה של תנועת ההתנגדות למשטרו של אוגוסטו פינושה בצ'ילה בשנות ה-70. "שם, דור שהאמין שיש אפשרות לצדק חברתי, אבל דוכא, קרא בקצב הזה El pueblo unido jamas sera vencido - עם מאוחד לא ינוצח. אני מקווה שזאת גם הסיסמה שלנו כאן". כחלק מהמפגש יכלו נציגי המאהלים להציג את טענותיהם. בין הדוברים היתה קארין בראנט, אם חד-הורית לשני ילדים מחיפה הנמנית על קבוצת "שותפות חיפה להתרת מעגל העוני". בראנט ציינה כי אינה מסוגלת לשלם את מחיר ספרי הלימוד של ילדיה עם תחילת שנת הלימודים. "אני מזמינה את חברי הוועדה והפרופסורים לנסות לנהל את התקציב שממנו אני צריכה להתקיים, ולראות אם הם מצליחים לעשות משהו טוב יותר", אמרה, "לכולם פה יש תארים ותעודות - אני יש לי דוקטורט באיך לשרוד את החיים. התעודה שלי היא שאני עומדת פה שפויה". המפגש בין בראנט לטרכטנברג הסתיים בחיבוק חם של השניים. "מפה אתה נראה נחמד יותר ממה שאתה נראה שם בחוץ", ציינה בראנט לאחר מכן.

אור הירשאוגה

עפר שלח כבר לא נאמן למקור

העיתונאי עפר שלח עוזב את תוכנית התחקירים של ערוץ 10, "המקור" - כך הודיע אתמול הערוץ. את שלח יחליף מיקי רוזנטל, עיתונאי נוסף של הערוץ. שלח, שהגיש מאז 2009 את התוכנית לצד רביב דרוקר, עובד בחדשות 10 כבר שש שנים. במקביל ל"המקור" משמש שלח גם כפרשן בכיר בחדשות 10 וכפרשן הכדורסל בשידורי הספורט של הערוץ. העונה החדשה של "המקור" בהגשתם של רוזנטל ודרוקר תעלה לשידור באוקטובר.

אתמול בבוקר נפרד שלח מחברי מערכת התוכנית. הוא הדגיש כי הסיבות לפרישתו אישיות. "אין פה שום אילוץ חיצוני. מבחינתי זו החלטה לא פשוטה, לעזוב סיטואציה של חופש ויכולת לעסוק במה שאני רוצה", אמר אתמול שלח ל-TheMarker, "מצד שני אני שמח מאוד שקיבלתי את ההחלטה מהסיבות והנסיבות הנכונות, והן לא שליליות". דרוקר אמר אתמול כי "זו אבידה גדולה לתוכנית ופרידה מכאיבה עבורי. שלח הוא עיתונאי יוצא דופן וחבר קרוב. אנחנו משתפים פעולה בפרויקטים שונים כבר 10 שנים, ואני בטוח שנעשה זאת גם בעתיד". מהערוץ נמסר כי החלטתו של שלח התקבלה בצער, וגם מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, הביע צער על החלטת הפרישה.

אופיר בר-זהר

מדברים על עסקים בלי התנצלויות

נשיא התאחדות המלונות, עמי פדרמן, אירח בשבוע שעבר כמה בכירים מענף המלונאות הטורקי לביקור בתל אביב. בין היתר התקיימה פגישה במלון דן בתל אביב בין הבכירים הטורקים לעמיתיהם בענף הישראלי. נשיא התאחדות המלונות הטורקי, טימור באינדיר, אמר כי "בלי פוליטיקה ובלי דת, טורקיה וישראל יכלו להתקדם יותר והתיירות בין המדינות יכולה היתה לשגשג". פדרמן אמר בתגובה כי "אם אנחנו אנשי התיירות היינו מנהלים את המדינות שלנו, היינו ודאי מובילים לשלום בעולם". האורחים סיפרו כי שמחו להגיע לישראל וכי לא חששו מהמתח המדיני בין שתי המדינות.

אבשלום חלוץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"