כוכב רדיו מפתיע: החשב הכללי היוצא שוקי אורן

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

שוקי אורן משדר

מאזיני תחנת הרדיו 88 אף.אם יזכו היום למפגש ראשון עם כוכב פוטנציאלי חדש ומפתיע: החשב הכללי היוצא שוקי אורן. בשעה 23:00 בלילה ועד השעה 1:00 בלילה תשודר בתחנה תוכנית מוסיקה בעריכתו של אורן. "לא כלכלה, לא קוטג', אפילו לא שטייניץ. רק מוסיקה טובה, מיוחדת ויפה, והכל לטעמי" - כך כתב אורן בדף הפייסבוק שפתח לרגל התוכנית.

חלומו של אורן היה בכלל להיות כוכב רוק: עם סיום לימודיו הוא בילה שנה בלונדון בהופעות פאנק ורוק כבד, ובאיסוף תקליטים של מוסיקה אלטרנטיבית עבור יואב קוטנר ושרון מולדאבי. למי שמתעניין בטעמו המוסיקלי הסביר אורן כי השעה הראשונה תוקדש "לצד הרך של הקשה, עם הרכים והחודרים של האהובים עלי", ואילו לאחר חצות תושמע מוסיקה אמריקאית עליזה יותר.

אבי בר-אלי

הכי נדיבים בחגים: האחים עופר

לפחות בחגים הכי משתלם לעבוד אצל האחים עופר: באחרונה ערכה חברת ועדים, שבראשה עומד יעקב אלוש, סקר בעניין השי לחג שיקבלו עובדים בישראל בספטמבר. מהסקר עולה כי השנה יקבלו העובדים מתנות לחגים בשווי כולל של 2.2 מיליארד שקל. בני המזל שייהנו מהמתנה בשווי הרב ביותר הם עובדי מפעל תרכובות ברום מקבוצת כי"ל, הנשלטת על ידי משפחת עופר, שיקבלו שי בשווי של לא פחות מ-1,750 שקל כל אחד. במקום השני נמצאים עובדי הבנק הבינלאומי שבשליטת צדיק בינו עם שי בשווי 1,500 שקל, ואחריהם עובדי צים, שנשלטת בידי קבוצת עופר, עם מתנה בשווי 1,200 שקל.

עובדי חברת החשמל ועובדי בנק ישראל יקבלו מתנה בשווי 1,100 שקל, ואילו עובדי טמפו ועובדי בנק מזרחי טפחות, שנשלט על ידי האחים עופר ומוזי ורטהיים, ייהנו ממתנה בגובה של 1,000 שקל. עוד ברשימה: אקסלנס נשואה ורשות המסים יעניקו לעובדיהן שי בגובה 800 שקל; אלביט הדמיה תחלק מתנות בשווי 700 שקל כל אחת; עובדי משרד התמ"ת יקבלו מתנה ששוויה 600 שקל; ואילו עובדי כלל פנסיה יקבלו שי בערך של 400 שקל. עובדי אל על, לעומת זאת, ייהנו משי בגובה של 250 שקל בלבד.

חיים ביאור

הצופה נתניהו מצביע בנייד

בעיצומו של הדיון בוועדת הכספים בעניין הריכוזיות במשק, שנערך בשבוע שעבר, נראו יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ומנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי צופים יחד במסך הטלפון הנייד של גבאי ומצחקקים. רגע לאחר מכן הכריז גפני בפני הנוכחים: "ראש הממשלה אומר שהוא רואה אותי בטלוויזיה, ושאני מדבר נגד הממשלה. אז רציתי לומר לכם שאני תולה תקוות בוועדה".

מה גרם לנתניהו לרגוז על גפני? היו אלה כנראה דברים שאמר גפני לפני כן, כשהתלונן שהוועדה פועלת לאט מדי והתייחס ליחסי ההון והשלטון כשאמר: "המצב הנוכחי יכול להוות איום על הדמוקרטיה בישראל, ולממשלה לא יהיה מה לומר. יש שרים וח"כים שיפחדו להתמודד מולם (אילי ההון - א"ק), כי הם יהיו מעורבים בפריימריז. זה נראה כמו מחזה אפוקליפטי".

אורה קורן

מוטי שקלאר רוצה עוד

מנכ"ל רשות השידור היוצא, מוטי שקלאר, ביקש באחרונה מהרשות לאשר לו מענק פרישה של חמישה חודשי משכורת. תנאי הפרישה של שקלאר מקנים לו זכות לקבלת שלוש משכורות, אך שקלאר ביקש לפנים משורת הדין לאשר לו תשלום של חמש משכורות, לפי חישוב של חודש לכל שנה שבה כיהן. ב-2007 הרוויח שקלאר שכר ברוטו של 33.4 שקל בחודש.

בוועד המנהל של הרשות עדיין לא הוחלט אם להיעתר לבקשתו של שקלאר. לפי נוהל של האוצר, מנהלי גופים ציבוריים שפורשים ללא פנסיה תקציבית רשאים לבקש חודש שכר עבור כל שנת עבודה, אך הדבר כרוך באישור, ולא מובטח להם שאכן יקבלו תוספת זו. מבקר המדינה פירסם דו"ח חמור בנוגע להתנהלות הרשות בתקופת שקלאר, ובין השאר קבע כי השתרשו בה נורמות לקויות ומינהל לא תקין. מהרשות נמסר כי "הנושא נמצא בבדיקה".

אופיר בר-זהר

תגובות