חתונת אלעד תשובה: כולם אישרו - חוץ מהמינהל

מחרתיים אמורה להתקיים חתונתו של אלעד תשובה, סגן יו"ר קבוצת דלק ובנו של בעל השליטה, אך מינהל מקרקעי ישראל לא נתן אישור

עידו סולומון
עידו סולומון

אלעד תשובה, בנו של בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, אמור לערוך מחרתיים את חתונתו במתחם שהוקם במיוחד בשטחים החקלאיים של כפר הנוער בן שמן. מארגני האירוע קיבלו אישורים של כפר הנוער המחזיק בקרקע, של קק"ל, המשטרה, מד"א ומשרד הבריאות, אולם מינהל מקרקעי ישראל לא העניק לכפר הנוער אישור על שימוש חורג בקרקע.

למתחם בבן שמן נשלחו צוותים של המינהל, אם כי בשלב זה לא ברור אם יינקטו סנקציות נגד מארגני האירוע ונגד כפר הנוער בן שמן, שהשכיר את השטחים. גורמים במינהל מקרקעי ישראל הדגישו שאין כוונה לנסות לעצור את האירוע, אלא לדרוש הבהרות מכפר הנוער באשר לאישורים הנדרשים.

מקורבים למשפחת תשובה אמרו כי דווקא בגלל הרגישות הציבורית שבקיום האירוע הקפידה המשפחה לקבל את כל האישורים וההיתרים הנדרשים, כולל אישורים מכפר הנוער, מהמועצה המקומית ומקק"ל, ששטחיה גובלים בשטח האירוע.

סמנכ"ל כפר הנוער, צביקה שטרן, אמר כי אירועים מסוג זה כבר נערכו בכפר בעבר, וכי "כפר הנוער, שהוא המחזיק במקרקעין, נתן את אישורו לעריכת האירוע בהתאם להחלטת הכפר להשתמש במקרקעין בתקופה שבין הקציר לזריעה לטובת חניכי הנוער ורווחתם, שכאמור ההכנסות מהאירועים שנערכים במקום מיועדים אך ורק למטרה זו. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות. מי שאחראי על קבלת האישורים לשינוי ייעוד השטח הם מארגני האירוע".

ממינהל מקרקעי ישראל נמסר: "המינהל לא נתן אישור לקיום האירוע. אנחנו מטפלים בנושא בשיתוף הפרקליטות, כבכל מקרה אחר שבו נעשות פעילויות הנוגדות את מטרת החוזה".

מחברת פרייבט פרודקשן, האחראית על הפקת האירוע, לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker