הגז נעצר אבל השמפניה זורמת: חגיגת הון-שלטון אצל מימן בחצר

בין אורחי הכבוד: שרי אריסון, אילן בן-דב, עידן עופר, טדי שגיא והשר סילבן שלום; מימן גילה צד קומי בסיפור צינור הגז כשהכריז לבאים: "רק אל תגידו שהיתה מסיבה פיצוץ"

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

כבכל שנה התאגדו שלשום בערב רבי ההשפעה ובעלי הממון כדי לחגוג יחדיו, ובחוג סגור, את יום העצמאות למדינה שבה עשו את הונם. גם השנה אירחו יוסי מימן, בעל השליטה בחברת אמפל, ורעייתו הילית מסיבה במשרדי החברה שבהרצליה פיתוח. זה שבועיים שהגז ממצרים אינו זורם לישראל - לאחר שבפעם השנייה בתוך שלושה חודשים פוצץ הצינור - אך ניכר כי מימן בחר לזרום עם האווירה החיובית של החג. הוא נאם פעמיים בפני הנוכחים: בנאומו הראשון הזכיר מימן את צינור הגז כשאמר "תיהנו מהערב, אבל רק אל תגידו שהיתה מסיבה פיצוץ", והצחיק את הבאים. לאחר מכן המשיך: "אל תתרגשו מהצינור, הוא חזק ואני מאחל לכולכם יום עצמאות שמח ומסיבה נהדרת".

כשעה וחצי מאוחר יותר עלה מימן בפעם השנייה לנאום - אך כמה מהנוכחים סיפרו כי מילמל דברים לא ברורים.

יחד עם מימן חגגו האנשים העשירים ביותר בישראל, בהם שרי אריסון, עידן עופר, טדי שגיא ואילן בן-דב - שרכש ממימן את 012 סמייל. בניגוד לשנים עברו היה מספר הפוליטיקאים באירוע נמוך יחסית - ובין היחידים שהגיעו היו השר סילבן שלום וח"כ דליה איציק. בערב היו בכירים רבים משגרירות מצרים בישראל. בין היתר נראו היזם יוסי ורדי, שדיבר ממושכות עם יוסי ביילין; אלפרד אקירוב ששוחח עם עו"ד רם כספי; דני דנקנר, שהגיע עם רעייתו הלית דנקנר; שירה מרגלית ואילן שילוח; פרופ' אוריאל רייכמן; מנהל המרכז הרפואי איכילוב גבי ברבש; עמי פדרמן; קונסול כבוד של קוריאה ומונגוליה עו"ד עמיחי עורקבי; רני והילה רהב, וכן בכירי ערוץ 10 - בהם המנכ"ל יוסי ורשבסקי ומגיש החדשות יעקב אילון. המוזמנים נהנו מנקניקיות ומהמבורגרים, ולרגל האירוויזיון הקרב גם מהופעה של להקה ששרה שירים של להקת אבבא.

מימן לא היה היחיד שערך מסיבה נוצצת. גם יו"ר בנק דיסקונט ד"ר יוסי בכר אירח יחד עם רעייתו אורית בביתם באפקה מסיבה. רק כמה ימים לפני כן ערכה אוניברסיטת חיפה אירוע פרידה מבכר, שכיהן כיו"ר הוועד המנהל שלה. באירוע של בכר נראו בין היתר אריק שטיינברג, שחזר מגמר אליפות אירופה ושוחח על המשחק עם יהלי שפי, בעל השליטה בחברת הראל יאיר המבורגר שנראה מדבר עם רמי אונגר, וכן צביקה לבנת ששוחח עם עו"ד כספי, שהגיע גם למסיבה הזאת. מושיק תאומים וסמי סגול שוחחו ביניהם על הנושא האהוב עליהם: הפועל תל אביב. עוד נכחו: ניר גלעד, חיים רמון וארז מלצר. בכר עצמו הסתובב עם מגשים עמוסים במזון וחילק לאורחיו, שנהנו מבשר על האש ושירה בציבור.

מסיבות נוספות שנערכו היו של משה ופנינה אדרי, שאירחו בביתם בסביון את יעקב פרי, אריסון, השרים שלום ולימור לבנת, חיים רמון, אבי פישר ויואב גלנט. גם עורך הדין שרון אמיר ורעייתו ע"וד דנה אמיר ערכו מסיבה בביתם ברשפון, יחד עם ישי דוידי, יונתן קולבר, דגנית חרל"פ וצביקה בארינבוים.

הסקרנים נשארו בחוץ

מאת רועי צ'יקי ארד

כמדי שנה, חגיגת יום העצמאות של יוסי מימן בווילה בהרצליה פיתוח היתה המסיבה המרכזית של ישראל, הזדמנות לאלפיון העליון להתחכך ולהגיד שיש להם ידידים מהטלוויזיה. את הכניסה מאבטחים ענקים קירחים שהיו יכולים לחנוק שור בר בידיהם. מה שמפתיע ואולי אירוני, שעם כל הפאר, סמוך למדרכה זורם מעין נחל קטן, אולי של ביוב.

המשתתפים במסיבה הם אלה שמניעים את ישראל 2011, שבה ההון הוא המפלגה השלטת. למען האמת, הם לא אנשים כל כך מרתקים, לרוב גברים אפורים.

בפנים כנראה נחמד מאוד, אבל הנכנסים לא נראים שמחים, אלא קורקטים, כאילו באו לבקש הלוואה, לא לרקוד במסיבה. אף אחד לא בא עם איזה סרט זוהר ברוח החג, או עם קיסם עם דגל נעוץ בשיער.

לטור המלא - לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker