מי הפוליטיקאי הראשון שביקר בתמר?

יאיר דורי לומד להכין קוקטיילים ■ ביל גייטס מסולק מברזיל ■ ששינסקי מודה לפורום פעולה אזרחית ■ ומי היזם שלא התקבל ל"אמריקן איידול"?

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

בפרק ששודר בשבת של תחרות הטלוויזיה "כוכב נולד" של הזכיינית קשת, בלט בין המתמודדים הצעירים הסטארט-אפיסט חגי ידידיה (33). ידידיה הגיע להתמודד בשלב האודישנים מלווה בחבורה תומכת - שכללה בן היתר שמות מוכרים כמו היזמים מוטי רדומסקי, ממייסדי הסטארט-אפ הישראלי ידעת (YaDaTa), שנרכש על ידי מיקרוסופט תמורת עשרות מיליוני דולרים ב-2008, וגורו הטכנולוגיה והיזם הסדרתי היהודי-אמריקאי ג'ף פולבר. ידידיה הוא ממקימי הסטארט-אפ SecureErasure, חברה המתמחה בפתרונות טכנולוגיים למחיקת מידע עבור ארגונים, במטרה למנוע דליפת מידע. החברה גייסה כסף במסלול מו"פ רגיל באמצעות קרן המו"פ של המדען הראשי וכן בגיוס פרטי.

למרות הצלחתו, מתברר כי חלומו של ידידיה היה מאז ומעולם להיות זמר. "בגיל 26 החלטתי להגשים את החלום שלי ועברתי לארה"ב", הוא מספר. "תוך כמה חודשים הופעתי עם להקה בלאס וגאס". במקביל הוא פיתח את הקריירה שלו בתחום הטכנולוגיה, והיה לנציג בחוף המערבי של חברת Blancco, המתמחה במחיקת מידע. לפני כמה שנים ניסה להתקבל לתוכנית "אמריקן איידול", אך השופטת פאולה עבדול פסלה אותו. גם שופטי "כוכב נולד" לא התרשמו מיכולת השירה שלו ולא העבירו אותו לשלב הבא.

לא חששת מהדרך שבה "כוכב נולד" תשפיע על הקריירה שלך?

ג'ף פולבר וחגי ידידיהצילום: TheMarker

"זו היתה הקרבה אמיתית. אם אתה נתפס באופן שלילי בתוכנית אתה עלול לאבד השקעה בסטארט-אפ".

איך נוצר הקשר שלך עם פולבר?

"שנינו אנשים פעילים בתעשיית היזמות בישראל, ושנינו אנשים שאוהבים את החיים ולא מפחדים מהם. בנוסף שנינו משתתפים בפרויקטים התנדבותיים. אתה יכול לפעמים לשמוע את ג'ף מדבר בשפה ברוטלית, מכיוון שהוא אדם אמוציונלי שמבטא את הרגשות שלו באופן פרובוקטיבי וכן - וגם אני קצת כזה".

איך הצלחת לשכנע אותו ואת רדומסקי להצטרף לתוכנית?

"זה לא היה קשה. מוטי הוא אוהד מושבע של כוכב נולד' ולא מפסיד אף פרק, וג'ף היה בישראל באותו תאריך ושמח לבוא".

האם תגובת השופטים בתוכנית גדעה את חלום השירה?

"זה היה טראומטי משהו. קשה לך להתבטא כמוסיקאי ברגעים כאלה. אבל גם יזם סטארט-אפ צריך לדעת מתי לסגור את החברה ולפרוש כשהנסיבות לא מתאימות. זה טראומטי אבל חלק מהחיים. את התשוקה למוסיקה לא אאבד אף פעם".

מערבבים שמחה בשמחה

בסוף השבוע האחרון הוטס במיוחד לישראל פאולו ראמוס, נשיא האקדמיה לקוקטיילים שבליסבון, פורטוגל. הסיבה: ראמוס השתתף באירוע לקוחות חברת התעופה הספרדית איבריה, שנערך במתחם קסטיאל בתל אביב, והפתיע את הנוכחים כאשר הכין מולם קוקטיילים יוצאי דופן שהיו עשויים מתערובות של בשר, סיגרים ואלכוהול. מי שצפה בעניין רב היה המפיק והלקוח הקבוע של החברה, יאיר דורי.

פאולו ראמוס מכין קוקטייליםצילום: גיא אזולאי

דני איילון קודח בתמר

הקשר ההדוק בין סיעת ישראל ביתנו לבין חברות הגז לא נותק גם לאחר אישור חוק ששינסקי, שנגדו יצאו חברי הסיעה. סגן שר החוץ, דני איילון, זכה השבוע להיות הפוליטיקאי הראשון המבקר באסדת הקידוח של מאגר תמר מול חופי חיפה - כאורח של חברות דלק אנרגיה ונובל אנרג'י.

"לתגליות הגז הטבעי יש השלכות מרחיקות לכת לגבי המעמד הגיאו-פוליטי של ישראל. מאגר כזה מפחית את התלות של ישראל במקורות אנרגיה חיצוניים", אמר איילון בביקור. לשמחת מארחיו סגן נשיא נובל אנרג'י לאוסון פרימן, מנהל הרגולציה וקשרי החוץ ביני זומר, ומנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו, הוסיף איילון ואמר: "ישראל בוחנת שיתופי פעולה עתידיים עם מדינות שכנות, כדי להביא לניצול מרבי של הפוטנציאל הגלום בתמר ובלווייתן, זאת כדי להבטיח ביטחון אנרגטי ועתיד כלכלי טוב יותר באגן הים התיכון".

ביני זומר, יוסי אבו, דני איילון ולאוסון פרימןצילום: נועה אלמוג

אבי בר-אלי

ששינסקי מודה לבמאי הראשי

פרופ' איתן ששינסקי, שעמד בראש ועדת ששינסקי לבחינת המדיניות הפיסקלית בתחום משאבי הנפט והגז בישראל, שלח לרגל החג מכתב תודה לרב מיכאל מלכיאור ולפעילי פורום פעולה אזרחית, שהובילו את המאבק הציבורי לחלוקה הוגנת של רווחי המדינה ממשאבי הטבע. "הפורום סחף עמו אלפי מתנדבים, והיה הגוף הבולט בין עמותות וארגונים אחרים שהביאו לתמיכה הגורפת של הציבור בחלוקה צודקת של משאבי הטבע של המדינה", כתב ששינסקי בכתב ידו על נייר מכתבים של המחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים. "אין לי ספק שפעילות הפורום ועמידתו הבלתי מתפרשת היו תרומה משמעותית לאימוץ מסקנות הוועדה שבראשה עמדתי".

בנוסף גילה ששינסקי כי החליט לתלות במשרדו תמונה חדשה: "תלוי בחדר עבודתי עמוד הסתה שפורסם בכל העיתונים תחת הכותרת המחזה של מלכיאור' שבו הרב מלכיאור הוא הבמאי, אני השחקן הראשי ואשתי המלבישה. לכבוד הוא לי לשחק תחת במאי שכזה".

מיקרו חופשה

חופשתו באמזונס של מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, נקטעה באבה: שלטונות ברזיל קנסו אותו והורו לו ולאנשי צוותו לעזוב את המדינה בתוך שלושה ימים. גייטס שט יחד עם קבוצת חברים לאורך הריו נגרו, בקרבת מנאוס, כאשר ספינתו נעצרה על ידי השלטונות, שקבעו כי לצוות הספינה אין היתרי עבודה בברזיל - אף שלגייטס ולידידיו היו אשרות תייר. לפי דיווחים, גייטס בילה באזור האמזונס גם בחופשותיו בשנים 2007 ו-2009.

המתנה לחג מצ'ק פוינט: וירוס

עובדי מרכז צ'ק פוינט בישראל קיבלו לקראת חג הפסח מתנה מפנקת מהמעסיק שלהם. העובדים בחברת אבטחת המידע יכלו לבחור בין סט סכינים, מכונת קפה או מצלמה דיגיטלית. מי שבחרו להתחדש במצלמה התפלאו לגלות כי כאשר הכניסו את כרטיס הזיכרון שלה למחשב הופיעה במערכות האבטחה של החברה הודעה על הימצאות וירוס באחד מקובצי הכרטיס. בעקבות זאת שלחה החברה לכל העובדים מייל - שבו התבקשו לא לחבר את כרטיס הזיכרון למחשבים בעבודה ובבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker