הנדל"ן שמכר אלדד יניב - בשווי 4.7 מיליון שקל

לפני כשלוש שנים נמכרו תמורת 4.7 מיליון שקל כמה נכסים במרכז תל אביב שהיו בבעלות משרדו של יניב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים171

>> דירה עם משכנתא על מרבית שוויה "ו-100 ומשהו אלף שקל בבנק" - זהו כל רכושו של יו"ר מפלגת ארץ חדשה, אלדד יניב, לפי הצהרתו בראיון עם גיא רולניק ב-TheMarkerTV, שנערך לפני כשבועיים.

בדיקת TheMarker מראה שבעבר הלא רחוק היו ליניב עסקות בסכומים גדולים בהרבה. לפני כשלוש שנים נמכרו תמורת 4.7 מיליון שקל כמה נכסים במרכז תל אביב שהיו בבעלות משרדו של יניב. את הנכסים, ברחוב אחוזת בית הצמוד למגדל שלום, החזיקה חברת עורכי הדין שבבעלותו, יניב ושות'.

אלדד יניבצילום: עופר וקנין

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

בראשית 2010 נמכרו הנכסים שהיו בבעלות משרד עורכי הדין של יניב - מחסן, שתי חנויות וכמה משרדים בשטח כולל של 388 מ"ר, לחברת נ.ע.ו.ז נכסים ובנייה, שבבעלות הקבלן הנתנייתי עוזי נעמן, ורשומה כיום בטאבו כבעלת הזכויות במקום. אף שהנכסים אינם רשומים עוד בטאבו על שם המשרד של יניב, רישום שיעבוד זכויותיו בנכס ברשם החברות לבנק מרכנתיל דיסקונט עדיין לא נמחק.

בסופו של הראיון שנערך לפני כשבועיים, והפך מאז ללהיט אינטרנטי עם יותר מ-50 אלף צפיות ושיתופים, נשאל יניב: "אולי זה הזמן לתת לנו הצהרת הון שלך, שנוכל לדעת אם אתה יכול לא להתפרנס אם אתה לא בכנסת". יניב השיב כי בשנים האחרונות, שבהן חדל לעבוד במקצועו ועבר לפעילות פוליטית, חיסל את ההון שצבר בשנותיו כעורך דין בשירות בעלי ההון.

הבניין ברחוב אחוזת בית בתל אביבצילום: אייל טואג

"נותרה לי הדירה ברחוב משה שרת, ליד כיכר המדינה, שברובה שייכת לבנק", אמר יניב בראיון. "הגדלנו מאוד את המשכנתא שלנו כדי שנוכל להתקיים בשנתיים האלה. אז את רוב המשכנתא ששילמנו לבנק התחלנו לשלם מחדש. אנשים אמרו לי 'בטח ממש התבאסת שהקדימו את הבחירות', ואני אמרתי להם 'לא התבאסתי בכלל, כי אם הבחירות היו בנובמבר לא היה נשאר לי בית'".

יניב אמר אתמול בתגובה: "אין לי משרדים ברחוב אחוזת בית. בעבר נקנתה שם חנות שנמכרה לפני שנים. מרבית הכספים שימשו להשבת המשכנתא ששימשה לרכישת החנות".

לפי רשם החברות עדיין רשום שיעבוד לטובת מרכנתיל.

"אין לי מושג מדוע השיעבוד לא נמחק, בוודאי שזה לא משקף מציאות. לידיעתך, במקרים רבים רישומים כאלה לא נמחקים. האחריות לכך על רשם החברות או מנהל הרישום. הנכס לא בבעלותי ואף לא שווי מכירתו - חלקי בניכוי המשכנתא. מאז 2009 אני מתפרנס מחסכונותי, שלא נותרו. ציינתי בראיון עם רולניק מה נותר בידי כיום. עשרות אלפי שקלים בודדים בחשבון העובר ושב. לא חנות, לא מיליונים ולא נעליים, קפיש?"

לפי הדיווח, הנכסים נמכרו ב-4.7 מיליון שקל, כמה קיבלת מסכום זה?

"כמה שדווח, כך נמכר. מהתמורה יש להפחית את המשכנתא, את הוצאות השיפוץ ותשלומי המס, ואת היתרה לחלק לכלל השותפים, שאחד מהם הוא אני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום