הכל אישי

הספר "קיצור תולדות האנושות" של ד"ר יובל נח הררי מגיע לאמזון

עובדי אינטל בקריית גת מקבלים אולטרה בוק מתוצרת אסוס ■ אתר Airbnb פותח גירסה בעברית

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

אחרי שכיכב במשך שנה שלמה בראש רשימת ספרי העיון בישראל ונמכר בעשרות אלפי עותקים, רב המכר הישראלי "קיצור תולדות האנושות" נכנס השבוע לאתר אמזון האמריקאי בתרגום ראשון לאנגלית. מחבר הספר, ד"ר יובל נח הררי, המרצה בחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים, זכה לקבל בחודשים האחרונים פניות רבות של קוראים שביקשו לדעת מתי יתורגם הספר לאנגלית - והחליט לתרגם אותו בעצמו.

"אנשים שקראו את הספר בעברית רצו לשלוח עותק שלו לחברים ומשפחה בחו"ל", אומר הררי. "רק לפני יומיים עלה הספר לאמזון, פשוט שלחנו להם קובץ pdf. לא עשינו שום פרסום, והאמת היא שעוד לא ממש עיכלנו את זה. אני המום מכמה שזה קל להוציא את הספר ברשת".

יובל נח הרריצילום: אילייה מלניקוב

שם הספר שונה בגרסתו האנגלית :From Animals into Gods" "A Brief History of Humankind כדי להבדילו מספרים בעלי שמות דומים. "השם החדש מתמצת את כל ההיסטוריה על רגל אחת, איך הפך האדם מסתם עוד בעל חיים ליצור בעל יכולות אלוהיות של בריאה והרס", מוסיף הררי. השירות של אמזון שבו משתמש הררי מאפשר הדפסה של עותק באופן אינדיווידואלי לאחר כל רכישה, והרווחים מתחלקים בינו (70%) לבין אמזון, והוא זוכה לשמור על הזכויות המלאות על יצירתו. הספר עבר התאמות לקורא הבינלאומי והררי עובד כיום על גרסה דיגיטלית שתעלה גם היא באמזון. מחיר הספר הוא 12.5 דולר, ובתוך יומיים נמכרו עשרות עותקים.

הספר עולה באמזון שבוע לאחר שהררי חתם על חוזה עם הוצאת ספרים בגרמניה, אך לפני שמצא הוצאה מסורתית באנגלית. "הפחד הגדול הוא שהוצאת ספרים רצינית לא תרצה ספר שמשווק ברשת, אבל מבדיקות שערכתי הבנתי שזה לא אמור להשפיע על זה", הוא אומר. "אני לא שולל את האפשרות שאני יורה לעצמי ברגל".

באמזון יודעים שמדובר בלהיט ישראלי ומקדמים את הספר?

"לא, אין לי קשר ישיר איתם. רק מול מרכז התמיכה הכללי".

אתמול סעד הררי ארוחת צהריים על שולחנו של נשיא המדינה, שמעון פרס, שהזמין אותו ואת עורך ספרי העיון של כנרת זמורה-ביתן, שמואל רוזנר, למשכנו בירושלים לאחר שהתרשם מהספר. "הגישה של הנשיא היתה שקשה ללמוד לקחים מההיסטוריה", אומר הררי. "די הסכמתי איתו. מבחינתי, חקר ההיסטוריה נועד כדי להשתחרר מהעבר, לא כדי ללמוד לקחים".

המתנה האולטרה מפנקת של אינטל

מדי שנה נבחרת אינטל ישראל לאחד ממקומות העבודה הטובים ביותר בישראל. כעת היא נותנת לעובדיה סיבה נוספת לשמחה: כ-1,500 עובדי מפעל החברה בקריית גת עומדים לקבל בקרוב במתנה מהחברה את האולטרה בוק המתקדם Zenbook מתוצרת Asus, שמחירו כ-6,000 שקל.

בהודעה שקיבלו העובדים צוין כי את השי יקבלו אלה שעיקר עבודתם "הוקדשה להשגת יעדי תפוקת Fab-28 ברבעון השני של 2012". עובדי אינטל במשרת סטודנט יקבלו מתנה גם הם: שובר מתנה בשווי 300 שקל. דובר אינטל ישראל, גיא גרימלנד, מסר כי "הטבות הניתנות מטעם המפעל של אינטל בקריית גת משקפות את רצון המפעל לחלוק את הצלחתו עם עובדיו".

אתר Airbnb נוחת בשלום בתל אביב

האתר הגדול בעולם להשכרת דירות לטווח קצר, Airbnb, שעם המשקיעים בו נמנה השחקן אשטון קוצ'ר, עושה צעדים משמעותיים לקראת הגדלת פעילותו בשוק הישראלי. האתר, המאפשר לשכור כ-2,000 דירות בתל אביב-יפו, התחיל באחרונה לעבוד עם משרד יחסי הציבור והייעוץ התקשורתי שלום תל אביב, של זמיר דחבש ורינת פרידמן. בעוד כחודש עתיד Airbnb להכריז על פתיחת אתר בעברית המיועד למשתמשים ישראלים, ובאחרונה קידם את תל אביב כיעד נחשק בקרב גולשיו בכל רחבי העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker