אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

לאחר שקיים יום פגישות עמוס, והתרוצץ בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, הגיע אתמול מזכ"ל ארגון ה-OECD, אנחל גורייה, לביקור בתל אביב-יפו כאורחו של ראש העיר, רון חולדאי.

חולדאי ערך לאורח ממקסיקו סיור רגלי בין מספר חברות סטארט אפ מקומיות, זאת בעקבות בקשתו של גורייה שביקש להכיר את תל אביב מקרוב. גורייה שמר לאורך הסיור כולו על מצב רוח חברותי במיוחד והצליח לשעשע את חברי המשלחת.

התחנה הראשונה בסיור היתה הספרייה העירונית במגדל שלום, בה פועל מרכז עירוני ליזמות טכנולוגית. עבור גורייה הוכנה מצגת על בירת הסטראט אפים של ישראל, במהלכה הסתירה אחת מעובדות עיריית תל אביב-יפו בטעות את המסך לגורייה, שישב לצידו של חולדאי. "אני אבקש שתזוזי, את כל כך יפה שאנחנו לא נדע על מה להסתכל", אמר גורייה בחיוך, והוסיף: "אנחנו אומרים ב-OECD 'היא גם חכמה', כדי להיות מנומסים". לאחר ששמע שהבלוג הטכנולוגי טק קראנץ' מגדיר את תל אביב כאחת ממרכזי ההיי-טק החשובים בעולם, אמר גורייה: "אני מציע לטורונטו להתחיל לדאוג". בתום המצגת הציגו בפני גורייה מייסדי הסטארט אפ Opinion Stage, הפועל מתוך המרכז ליזמות, את הרעיון שעומד בבסיס המוצר שהם מפתחים.

קרדיט: אבשלום חלוץ

התחנה הבאה היתה שדרות רוטשילד, וגורייה וחולדאי עצרו קודם כל בבית קפה קטן כדי ללגום יחדיו לימונדה ברד. כשהציגו לגורייה את היכל העצמאות שממקום בשדרה, הוא הצביע על הבניין הצמוד לו, ונזף בחולדאי: "אתה חייב לשפץ את הבניין שצמוד לבית הזה, הוא לא נראה טוב. צריך לתת כבוד למקום בו בן גוריון הכריז על הקמת ישראל. הבית ליד ממש מוזנח".

חברי הקבוצה התארחו מיד לאחר מכן באי.ביי סושיאל סנטר, סטארט אפ ישראלי שנקנה על ידי ענקית הקמעונות האמריקאית אי.ביי, ובסטארט אפ BILL GUARD. "אני מאוד מתרגש להיות כאן ותל אביב היא מרכז לא רק של חיים תוססים אלא גם של פעילות היי-טק מצליחה", אמר בסוף הסיור גורייה ל-TheMarker. "אנחנו רוצים להיות סוכנים של תל אביב, לקדם את הנמרצות של העיר וכן ללמוד ולהחכים כדי שיותר אנשים בעולם יוכלו ליהנות מהקדמה והידע שלכם".

קרדיט: אבשלום חלוץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker