מדוע עבר בני שטיינמץ להתגורר בשווייץ?

איתן כבל מגייס תומכים למרוץ להסתדרות ■ מי לא הוזמן לכנס האנרגיה ביוון? ■ מי מרח את אברהם בורג?

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

לפני כמה חודשים עזב בני שטיינמץ, מאנשי העסקים העשירים בישראל שהונו נאמד בכ-3.5 מיליארד דולר, את ישראל והשתקע עם משפחתו בז'נווה, שווייץ. על פי מקורות בענף היהלומים, המעבר התבצע לאחר שמס הכנסה החל לדרוש משטיינמץ מס גם בגין הכנסותיו בחו"ל.

לדברי המקורות, המעבר מביתו המפואר ביישוב ארסוף לשווייץ נועד כדי להקנות לשטיינמץ מעמד של תושב זר, החייב במס רק על הכנסותיו בישראל. רשות המסים מקיימת מגעים עם בא כוחו של שטיינמץ, עו"ד פיני רובין, בעניין שומת מס שלגישתה על שטיינמץ לשלם, והפערים בין הצדדים גדולים.

בתגובה מסר דוברו של שטיינמץ כי "שטיינמץ אינו מתגורר בישראל מזה כמה שנים. בין שטיינמץ לבין רשות המסים אכן מתנהל דיון מקצועי בנוגע לשומות הנוגעות ל-2003-2006. הניסיון לחבר בין דיון זה לבין מקום מגוריו של שטיינמץ, שפעילותו העסקית והחברתית מתבצעת בז'נווה, מופרך".

בני שטיינמץצילום: משה שי

אורה קורן

עוזי לנדאו טס ליוון - חברת החשמל נשארה בישראל

שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו, טס היום לביקור רשמי באתונה, בירת יוון. לנדאו לא מגיע ליוון כדי ללמוד כיצד הממשלה מתמודדת עם המון אזרחים זועמים לקראת התחדשות המחאה בקיץ, אלא לוקח חלק בכנס של "אקונומיסט" - שבו ידבר בפאנל על השפעת הגז על המצב הגיאו-אסטרטגי, לצד השרים המקבילים אליו מקפריסין ויוון.

משתתפים נוספים בכנס הם גדעון תדמור, יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר חיפושי נפט, ופרופ' ברנדה שפר, מומחית במדיניות אנרגיה מאוניברסיטת חיפה, המסתייגת מייצוא הגז. גם איתן פרנס, מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה מתחדשת בישראל, ישתתף בכנס וידבר על אנרגיה סולארית.

עוזי לנדאוצילום: אמיל סלמן

יממה לפני הנסיעה התברר שדווקא את השחקנית הישראלית הכי גדולה בתחום שכחו להזמין: חברת החשמל, צרכנית הגז הגדולה בישראל, נשארת בארץ. רק באחרונה חתמה חברת החשמל על הסכם לתכנון כבל חשמל תת-ימי שיחבר את ישראל לקפריסין ואירופה.

איתי טרילניק

מי מרח את אברהם בורג?

לקראת חג הפסח עלה בימים האחרונים קמפיין חדש למותג שוקולד השחר של משרד הפרסום ענבר מרחב ניסן, ובכיכובו של יו"ר הכנסת ויו"ר הסוכנות היהודית לשעבר, אברהם (אברום) בורג.

החיבור בין בורג לממרח השוקולד בוודאי הפתיע רבים, שלא מודעים להיכרות רבת השנים בין בורג לבין מנכ"ל משרד הפרסום, שגיא קלנר, מהימים שבורג שימש יו"ר הכנסת וקלנר היה יו"ר התאחדות הסטודנטים. ההצעה להשתתף בקמפיין הגיעה מצדו של קלנר - ובורג הסכים להשתתף בתנאי ששכרו ייתרם לעמותת מפעלות חינוך וחברה.

אבשלום חלוץ

קדימה ומרצ בעד איתן כבל

המירוץ הרדום לבחירות להסתדרות, שיתקיימו ב-22 במאי, מתחיל להתעורר. סיעות קדימה, מרצ, חד"ש וסיעה של פורשי הליכוד הודיעו על תמיכתם בח"כ איתן כבל (העבודה) לקראת הבחירות. להם אפשר להוסיף את ח"כ עמיר פרץ, שהקים אף הוא סיעה בשם "עוצמה", שתתמוך בכבל.

עם זאת, הגוש התומך ביו"ר ההסתדרות המכהן, עופר עיני, עדיין גדול יותר, והוא כולל את מפלגת העבודה, חלק מהליכוד, ש"ס ואת סיעת עוז, שייסד של ח"כ חיים כץ (ליכוד), יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, שהחליט שלא להתמודד על ראשות ההסתדרות, ולתמוך בעיני.

חיים ביאור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker