צפו בווידיאו |

המספרה של אילן בן דב בסניף אורנג'

חברי קבוצת "עשר המכות" צילמו סרטון מחאה נגד הסדר החוב של בן דב בחברת טאו

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

ביום שישי האחרון הגיעה לסניף אורנג' ברחוב השלושה ביד אליהו קבוצה של שישה פעילים חמושים במצלמת וידיאו ומכונות גילוח. השישה הגיעו כדי לצלם בסניף סרטון במחאה על הסדר החוב שהציע איש העסקים אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר, למחזיקי האג"ח בחברת טאו תשואות שבבעלותו.

בסרטון, שהועלה לאחר מכן לאתר יוטיוב תחת הכותרת "המספרה של בן דב, הפתיחה החגיגית", חובשים הפעילים מסיכות עם פניו של בן דב כשהם מספרים אחד את השני. "בן דב לא יעשה לנו תספורת, אנחנו נעשה תספורת לבן דב", הם אומרים בווידיאו, "אנחנו לא ניתן לו לקחת כסף מהפנסיה שלנו ולפטר אלף עובדים. לציבור יש כח במדינה הזאת".

לאחר שהתבקשו לצאת מהסניף, המשיכו השישה את צילומי הסרטון מחוצה לו, עם שני פעילים החובשים מסיכות בן דב. "נעים מאוד, אני אילן בן דב, הבעלים של אורנג' ולקחתי 1.4 מיליארד שקל דיבידנד בשנה שעברה", אומר אחד, והשני עונה לו: "שיחקת אותה! איך הבית החדש?" ובן דב הראשון עונה: "הבית בבנייה, 9 מיליון שקל. הולך להיות פצצה". את הסרטון חותמים היוצרים בכיתוב: המשך יבוא.

קרדיט: barakhar

מי שעומד מאחורי הסרטון הם חברי קבוצת "עשר המכות", שלה כבר יותר מאלף משתמשים רשומים בפייסבוק. את הרעיון לסרטון הגה ברק, 31, מראשוני המאהל ברוטשילד, שמעדיף שלא לחשוף את שמו המלא. "יש חשיבות לפעולות, לא לשמות", הוא אומר ל-TheMarker, "הרעיון מאחורי עשר המכות הוא לתת מכות נגד לכל אלה שנותנים לציבור מכות, כגון תנובה, דלק ובמקרה הזה בן דב".

מה אתם מנסים להשיג עם הסרטון?

"המטרה שלנו היא להעלות את מודעות הציבור לכך שמדובר בכספי הפנסיה של כולנו. בתור שכירים אין לנו שליטה היכן מושקעים כספי הפנסיה שלנו, ואנחנו לא יודעים אם אנחנו לא עלולים לעמוד מול שוקת שבורה".

מה הצעדים הבאים?

"נבצע תספורות בעוד סניפים של אורנג' ונעשה פעולות לטייקונים אחרים שלא פודים את החובות שלהם. אנחנו לא נפסח על נציגי הציבור, שיקבלו גם הם טיפול מחאתי".

אתה חושב שתנצחו במאבק הזה?

"במידה ואנשים יתעוררו ויתחילו לדרוש את מה שמגיע להם. אם לא היינו מאמינים שאנחנו יכולים לעשות שינוי לא היינו עושים את הדברים האלה. אני יכול לספר לך שכשיצאנו לצלם בחוץ יצאו מהסניף עובדים של אורנג' וסימנו לנו עם האגודל כל הכבוד".


מחברת טאו נמסר בתגובה: "אין לטאו שום קשר ל'תספורת' כזו או אחרת. החברה עומדת בכל המחויבויות שלה ופירעון האג"חים המשמעותי הקרוב צפוי רק בספטמבר 2013. בחברה נקטו בגישה אחראית ונציגיה מצוינים בדיונים מתמידים עם נציגות מחזיקי האג"ח".

צפו: רשת המספרות מתרחבת גם לתחנות "דלק":

תגובות