ההסתדרות צריכה לדאוג לעובד, לא למקום העבודה

בישראל, ללא קשר למשבר הקורונה, מפוטרים מדי שנה כ-80 אלף עובדים שאינם זוכים לחסות ההסתדרות ולהגנות שהיא מספקת, ויצטרכו לדאוג לפרנסתם בעצמם ■ ההבחנה בין עובדים זמניים לקבועים ובין כאלה שמאוגדים בהסתדרות לאלה שאינם - צריכה להסתיים

עופר בכר
עופר בכר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית הוועד הפועל של ההסתדרות
בית הוועד הפועל של ההסתדרותצילום: עופר וקנין
עופר בכר
עופר בכר

התפרצות הקורונה היא אירוע מז'ורי חובק עולם ובעל השלכות כלל משקיות. הירידה בפעילות הכלכלית במקרה זה היא תוצאה של ירידה בשני צדי המשוואה, בצד ההיצע ובצד הביקוש.

אם בראשיתו של המשבר הפירמות שהושפעו בעיקר היו אלה שפעילות הליבה שלהן כרוכה בניוד אנשים בין מדינות, העלייה בשכיחות של ההידבקות הכניסה למעגל הניזוקים מהמגפה את כלל ענפי השירותים ותעשיות נוספות.

בתחילת המשבר אל על ריכזה את מרב העניין בתקשורת, פיטורי 1,000 עובדים, הפסד של כ-5 מיליון דולר ביום ומסר ברור, זה אירוע אקסוגני, מחוץ למודל העסקי שלא נלקח בחשבון בהערכות החברה ומהווה איום קיומי על המשך פעילותה. יו"ר ההסתדרות מיד נרתם לסייע לאל על בתביעתה לקבלת סיוע מהמדינה. במופע ראווה מתוקשר השתמש ברטוריקה של הפגנת סולידריות והזדהות עם הסמליות של חברת התעופה הלאומית, נכסיות של חברת תעופה לחוסן הלאומי, אובדן פרנסה של אלפי בתי אב ועוד.

במחקר אקדמי יש קונצנזוס, סיום העסקה הוא אירוע שיש לו סימפטומים של כאב וסבל בקרב מרבית העובדים, ללא תלות בזהות של מקום העבודה או המעסיק. בישראל, ללא קשר למשבר הקורונה, מפוטרים מדי שנה כ-80 אלף עובדים מכל מיני נסיבות. עובדים אלה לא זוכים לחסות ההסתדרות ולהגנות שהיא מספקת, ויצטרכו לדאוג לפרנסתם בעצמם. ההבחנה הזאת בין סוגי עובדים, לפעמים אף באותו מקום עבודה, בין עובדים זמניים לקבועים, בין עובדים מאוגדים בהסתדרות או כאלה שאינם, צריכה לעבור מהעולם.

בית קפה סגורצילום: תומר אפלבאום

המשבר הנוכחי הוא ההזדמנות לאמץ אמנה חברתית חדשה בין ההסתדרות כאיגוד מקצועי לבין ציבור החברים בו, כזו שמניחה שפיטורים ללא תלות בנסיבות תמיד עשויה להתרחש, ולכן יש לאמץ מנגנון שבו הדאגה היא לעובד - ולא בהכרח למקום העבודה.

ההיסטוריה מלמדת שמשברים כלכליים מביאים לקריסת פירמות פחות יעילות שכושר התחרות שלהן מוגבל. ההתמודדות אינה יכולה להיות באמצעות מתן סיוע לגוף כזה או אחר ללא קריטריונים מוגדרים. מענה זה אינו מוצדק מוסרית, מכיוון שהוא מניח שיש שווים ויש שווים יותר. במה שונים עובדי אל על מעובדים אחרים שיפוטרו? בנוסף, ההון הפיזי והאנושי יתנייד למקומות שבהם הוא יכול לייצר ערך בפירמות חדשות שיבואו במקומם של אלה שכשלו.

לפיכך, ההסתדרות צריכה לוודא שהיא מגדילה את הערך של חבריה לא באמצעות מוסד הקביעות שמקבע עובדים למקום עבודה ללא תלות בתפוקה או בתרומתם. עליה לנקוט צעדים שיגדילו את סט הכישורים והיכולת באופן המותאם לגיל ולניסיון התעסוקתי הנצבר של אותם עובדים. בעולם החדש, רק מודל זה יספק לעובדים פוליסת ביטוח בזמן שבו תסתיים העסקתם במקום אחד, ותאפשר להם להשתלב במקום אחר.

במקרה של משבר הקורונה, מוטב להסתדרות לדרוש מהמדינה להאריך את משך זמן קבלת דמי אבטלה של המפוטרים שיאבדו את עבודתם, במקום לסבסד בעלי הון.

הכותב הוא בעל הבלוג סטיית תקן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות