הפתרון לבעיות תושבי המרכז הוא פיתוח הנגב והגליל

מעבר לפריפריה גורר בעקבותיו מחיר גבוה מדי לרוב הישראלים — בתלוש המשכורת, בשירותי הבריאות ובניידות שלהם ושל בני ביתם

יעל רון
יעל רון
מרכז קניות נטוש בירוחם
מרכז קניות נטוש בירוחם (למצולמים אין קשר למאמר)צילום: עופר וקנין
יעל רון
יעל רון

לפני ארבע שנים בלבד 20% מהתחלות הבנייה בישראל היו במחוז הצפון, אך השנה הן הידרדרו לשפל של 13% — שלא נראה כמותו מאז 2006.

הישראלים בוחרים לרכוש דירות יקרות בערים במרכז הארץ, לעמוד בפקקים בכל בוקר וערב ולהשאיר את החלום לאיכות חיים בגליל במגירה. הישראלים אינם עושים זאת מתוך הרגל וגם לא כי זו שאיפתם, אלא כי המעבר לגליל גורר בעקבותיו מחיר גבוה — בתלוש המשכורת, בשירותי הבריאות ובניידות שלהם ושל בני ביתם.

הפער בין איכות החיים במרכז הארץ לבין איכות החיים בגליל ובנגב יוצר ביקוש מוגבר למגורים במרכז הארץ, ובהתאם לעומס גדול על התשתיות הציבוריות — פקקים ועומסי תנועה לאורך כל שעות היום, עלויות גבוהות לרכישת דירות, זיהום אוויר ועוד. המדינה אמנם מודעת לבעיות אלה ומשרדי הממשלה מגבשים חדשות לבקרים תוכניות לפתרון המצב, אך רובן ככולן מנסות לטפל בתסמינים במקום בבעיות.

במקום לעודד אנשים לחיות בגליל ובנגב באמצעות פיתוח והשקעות ממשלתיות, מדינת ישראל מוציאה מיליוני שקלים על פתרונות מקומיים שפעם אחר פעם אינם מביאים לתוצאה המיוחלת. שוב ושוב פועלים באותן השיטות, ומתפלאים שמתקבלות אותן התוצאות.

הממשלה הקודמת השקיעה סכומי עתק במטרה להביא להוזלת דירות לזוגות צעירים באמצעות פרויקטים כמו מחיר למשתכן, אף שדירות רבות ממוקמות במרכז הארץ, בלב אזורי הביקוש. בנוסף, ב–2018 משרד התחבורה יצא בפיילוט לאלפי נהגים במרכז הארץ הנותן להם מענק כספי אם הם נוסעים מחוץ לשעות העומס וכדי להקל את העומסים בכבישים במרחב גוש דן.

לצערנו, מהות הפרויקטים הללו היא כמו אקמול לשבר — אמנם הם מספקים הקלה רגעית מסוימת, אך אינם מטפלים בבעיית העומק. מקור הבעיות הוא ההכוונה השיטתית של המדינה (גם אם לא בצורה מודעת, או לא בצורה של מדיניות ממשלתית) לבחור לחיות בין גדרה לחדרה. עד שהמדינה לא תפתח אלטרנטיבות שוות ערך, הפרויקטים הללו יהיו בבחינת משככי כאבים ותו לא.

מחירי הבתים ופקקי הענק במרכז הארץ יכולים לקבל מענה אם הממשלה הבאה תשכיל לצמצם את הפערים בין הגליל והנגב למרכז הארץ. מחירי הדירות בראשון לציון יירדו רק אם המדינה תשקיע בפיתוח הגליל והנגב, כפי שהפקקים בתל אביב יתמתנו רק אם אזורי תעשייה בפריפריה ימשכו משרות נוספות ומעסיקים חדשים, במקביל לפיתוח רשת תחבורה ציבורית איכותית.

כינון הממשלה החדשה היא הזדמנות לפעול בהתאם לחזון הציוני ולקדם את הגליל והנגב צעד אחד נוסף לקראת שוויון אל מול מרכז הארץ. בתחומים רבים יש פער ניכר בין הגליל והנגב לבין המרכז, בין היתר בהיבטי תעסוקה, שירותי בריאות ותחבורה ציבורית. ואולם אם נשכיל כמדינה וכחברה לצמצם את הפערים — נוכל לאפשר חיים טובים יותר למיליוני ישראלים ולתת מזור לחלק מהבעיות המורכבות שאתן אנו מתמודדים.

את מיליוני השקלים שמשקיעה מדינת ישראל במציאת פתרונות לעומס על תשתיות התעסוקה, הכבישים והבריאות, ניתן להמיר בפרויקטים לקידום ופיתוח הגליל והנגב, ובכך לפזר את האוכלוסייה וגם לשפר את איכות חייהם של אזרחים רבים.

מדובר ברווח נקי לכל הצדדים, ואם המדינה תשכיל לפעול בהתאם — היא תוביל לשינוי משמעותי ולשיפור ניכר כבר בשנים הקרובות.

הכותבת היא מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"