שר התחבורה כ"ץ מפקיר אותנו בכבישים

הכישלון של כ"ץ במאבק בתאונות דרכים משול לכישלון של שר הביטחון בניהול מדיניות ביטחון ראויה והכנת הצבא

אבי נאור
אבי נאור
השר ישראל כ"ץ. משמעות הצו החדש של כ"ץ היא תוספת הכנסות של כ– 225 מיליון שקל בשנה לחברות המוכרות מערכות בטיחות לרכב. החברה השולטת כיום בשוק היא מובילאיי
צילום: אייל טואג
אבי נאור
אבי נאור

הפסוק "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" נצרב בתודעה הציבורית כציווי לערך העליון של החיים והחובה לשמור עליהם. ואכן חובה עלינו, ציבור משתמשי הדרך, לשמור על חיינו וחיי הסובבים אותנו.

לצערי, תחת הנהגתו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מפרשים פסוק זה באופן מעוות תוך הטלת מלוא האחריות לנעשה בכבישים על ציבור הנהגים, הולכי הרגל וכל משתמשי הדרך. במשרד התחבורה לא רק שמתעלמים מאחריותם, אלא גם מכוונים את האצבע המאשימה אלינו.

הציבור, שבעקבות מדיניות מכוונת זו חש אשם, מהסס מלתבוע את זכותו לבטיחות מהממשלה — שהרי היא זו שחייבת לספק לו צרכים אלה.

2017 התאפיינה בהמשכיות ההתעלמות הממשלתית במאבק בתאונות הדרכים, בהובלת השר כ"ץ. יכולותיו התפעוליות ידועות, ולכן התסכול גדול מחוסר ההתייחסות שלו להצלת חיי אדם. בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים בישראל, ובכל יום עוד משפחה מצטרפת למשפחת השכול. השר כ"ץ, בוודאי לא אשם ואני מאמין באמונה שלמה שהוא רוצה להפחית את מספר ההרוגים מתאונות דרכים, אבל כאן דרכינו נפרדות, מנוגדות אפילו.

ממשלת ישראל והשר כ"ץ נכשלים חמש שנים ברציפות בהשגת היעדים שהם עצמם קבעו — ירידה רציפה במספר ההרוגים בכל שנה. הממשלה אישרה את התוכנית הלאומית לבטיחות בדרכים והציבה לעצמה יעד לרדת לפחות מ–300 הרוגים ב–2015. שנתיים אחר כך, אנחנו קרובים יותר ל–400 הרוגים בשנה.

מדוע אנחנו נכשלים שנה אחר שנה ודווקא מדינות אירופה מצליחות ומוכיחות כי תאונות דרכים הן לא גורל, אלא מאבק שניתן להצליח בו? כי הן החליטו לקחת אחריות מתוך הבנה כי האדם תמיד יטעה, וכי תאונות דרכים יתרחשו, אבל לא כל טעות דנה את הנהג לגזר דין מוות.

אצלנו, השר הממונה באופן רשמי על כלל המאבק בתאונות דרכים מתכחש פומבית לאחריותו זו. המאבק מטבעו הוא רב־תחומי וכולל משרדי ממשלה רבים, ולכן גם הוגדרה אחריותו הרוחבית של השר והוקמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שתוביל משימה זו. ואולם השר מתנער מנושאי האכיפה, החינוך, ואפילו מטיפול בכבישים אדומים.

הכישלון בחזית הזאת משול לכישלון של שר הביטחון בניהול מדיניות ביטחון ראויה והכנת הצבא. הוא משול לכישלון רוחבי ועמוק בהכנת התלמידים לבגרות והתמודדות עם אתגרי העתיד. הוא משול לכשל לאומי במערכת הבריאות.

יש דוגמאות רבות בעולם להצלחה משמעותית ומתמשכת בבטיחות בדרכים. לכ"ץ היכולת והזכות להציל חיים בהובלת המאבק בתאונות הדרכים ב–2018. כל התוכניות קיימות ומאושרות, צריך רק להוציאן מן הכוח אל הפועל — במעשים ולא בדיבורים.

הכותב הוא יו"ר ומייסד עמותת אור ירוק

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"