תבחרו: או תחבורה ציבורית או רכב פרטי

בעקבות פתיחת הכביש החדש בוטלו תחנות של קווי תחבורה ציבורית - ועשרות אלפי נוסעים נשארו ללא מענה

תמר זנדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנהרות הראל
צילום: אמיל סלמן
תמר זנדברג

אחד השקרים הידועים בנוגע לתחבורה ציבורית הוא כי אפשר "גם וגם" - מצד אחד לקדם את התחבורה הציבורית ומצד שני גם את הנסיעה ברכב הפרטי. זוהי התשובה הקבועה של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כאשר הוא נשאל בעניין פעילות משרדו בעניין. אבל האמת היא שמדובר במשחק סכום אפס, וקידום התחבורה הפרטית נעשה לרוב על חשבון זו הציבורית, ולהפך.

דוגמה מובהקת לכך ניתן לראות בכביש המנהרות החדש לירושלים. בעוד שהרכב הפרטי זכה לשדרוג, נוסעי התחבורה הציבורית נדחקו לשוליים, הושארו ללא פתרונות, ומצבם התחבורתי הורע משמעותית.

עד לפתיחת הכביש היה גשר הראל, בכניסה למבשרת ציון, מקום מפגש של עשרות קווי תחבורה ציבורית, ששימשו את תושבי האזור ואף תושבים משכונות מסוימות בירושלים שהעדיפו לצאת מהעיר למבשרת ומשם למחוז חפצם - במקום לנסוע למרכז העיר. בעקבות פתיחת הכביש החדש בוטלו התחנות של עשרות קווים, ועשרות אלפי נוסעים נשארו ללא מענה מספק בתחבורה הציבורית.

במקום הגשר, הקווים הועברו למסוף עין חמד, המרוחק קילומטר וחצי משם, נמצא על כביש מהיר מהגשר, אין בו חניה, והגישה היחידה אליו היא באוטובוס נפרד ובמחיר מלא. כדי להתמודד עם הכאוס, מפעילה המועצה המקומית במבשרת שאטלים על חשבונה, בינתיים, וכל בוקר וערב ניתן לראות עשרות אנשים שהחנו את מכוניתם צועדים קילומטר וחצי לצד כביש מהיר, ללא שביל הליכה וללא מעקה בטיחות. זה הרי רק עניין של זמן עד שמישהו ישלם בחייו על ההזנחה הזאת.

הקווים שכן נוסעים בין מבשרת לירושלים ולתל אביב צומצמו לחמש פעמים ביום, בשעות העומס בלבד. זהו לא מענה סביר של תחבורה ציבורית, שצריכה להתאים את עצמה להסעת המונים בתדירות קבועה ורצופה.

מצב קפקאי בלתי נסבל זה הוא תוצאה ישירה של תכנון הרואה את צורכי הרכב הפרטי - ומתעלם מנוסעי התחבורה הציבורית. כך, פתיחת כביש לטובת הרכב הפרטי גרמה לקריסה של שירותי התחבורה הציבורית באזור.

בתחום התחבורה, היצע יוצר ביקושים. כביש חדש מתמלא במהירות ונהפך לעמוס, מפני שמתחילות לנסוע בו מכוניות חדשות שקודם לא נסעו, מפני שכביש חדש מושך נסיעות. זהו כלל ידוע בתכנון כבישים. אבל מה שנעלם מעיניהם של מתכנני התחבורה, הוא שאותו דבר נכון גם לתחבורה הציבורית. אם במקום היו מושקים קווי תחבורה ציבורית חדשים, נוחים, זמינים ומהירים, גם פה ההיצע היה יוצר ביקוש. אלא שבמקום להפנות עוד ועוד נוסעים מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית, הכביש הזה עושה את ההפך. הוא מעייף ומייאש את נוסעי התחבורה הציבורית ודוחף אותם לרכב הפרטי.

ח"כ זנדברג היא יו"ר משותף בשדולה לתחבורה בת קיימא

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים