השלטון המקומי: חיזוק הביקורת יצמצם את השחיתות

השחיתות ברשויות המקומיות הולכת ותופחת במימדיה ומעלה שאלות בנוגע למנגנוני הביקורת שאמורים למנוע את התופעה ■ מבקרים של מערכות צריכים להיות עצמאים ובלתי תלויים, כפופים לגורם חיצוני ממלכתי - ולא לגוף המבוקר

משה בן עטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בן עטר

תהליכי ההשחתה ברשויות המקומיות גברו לממדים עצומים ומסוכנים, ומעוררים שאלות לגבי תפקודם של גופי הביקורת הפנימית. השחיתות והחשדות לשחיתות שאנו עדים להם באחרונה דורשים טיפול מסוג אחר - יסודי ובלתי מתפשר.

ביקורת פנימית יעילה מונעת שחיתות ובזבוז משאבים על ביקורת חיצונית. אך גופי הביקורת הפנימיים זקוקים לחיזוק ולפיתוח כלים יצירתיים, שיבטיחו את עצמאותם. כיום, המבקרים של מלכ"רים וגופי החברה האזרחית והציבורית בישראל אינם עצמאיים - הם נבחרים על ידי ההנהלות וכפופים להן, מקבלים מהן את שכרם ויכולים גם להיות מפוטרים על ידן. במציאות כזאת נפגם תפקידו של המבקר.

מבקרים של מערכות צריכים להיות עצמאים ובלתי תלויים, כפופים לגורם חיצוני ממלכתי - ולא לגוף המבוקר. רשם העמותות או התאגידים, באישור מבקר המדינה, צריך להיות הגורם המאשר את העסקתם. מינוי המבקר נדרש כיום לאישור האסיפה הכללית של החברה, אך כל מי שמכיר את דרך פעולת ההנהלות יודע היטב שאם היו"ר לא מעוניין במבקר - הוא לא יועסק בחברה.

עצמאות המבקר תבטיח את שיפור יכולתו להתריע על הוצאות כספים שגם אם הן חוקיות, אינן עומדות בטוהר המידות הציבורי, בנורמות מקובלות ובצורך לנהוג בריסון בשימוש בתקציבים ציבוריים. עם זאת, במקום לפעול לחיזוק הביקורת ולהגדלת השקיפות, משרד הפנים מונע מהלך שבו יחויבו רשויות מקומיות לפעול לפי חוק חופש המידע. הנימוק להתנגדות הוא שמדובר בגוף בקרה נוסף על השלטון המקומי. זהו הסבר מקומם. דווקא בשנים שבהן התגלו פרשיות שחיתות רבות ברשויות המקומיות, יש להגביר את הפיקוח ולהגדיל את השקיפות כדי להקשות על תופעות של מינהל לא תקין.

לחיאני בעת הקראת גזר הדין בבית משפט השלום בתל אביב ב-2014צילום: מוטי מילרוד

בנוסף, במשך שנים הוקמו מאות עמותות בעלות זיקה פוליטית, שהמדינה מעבירה אליהן מיליארדי שקלים ועושה בהן מינויים פוליטיים בלתי ראויים - ללא פיקוח ובקרה. הגופים האלה מסייעים לפוליטיקאים - שאינם יכולים למנות מקורבים בגלל המגבלות בשירות המדינה - לספק מינויים ולחזק את מעמדם הפוליטי.

עניין נוסף נוגע לאי-קיומם של מכרזים או קיומם של מכרזים תפורים לאספקת שירותים, ללא פיקוח ובניהול בזבזני. יש לחייב ביצוע מכרזים בגופים שלפחות מחצית מתקציבם מגיע מהמדינה, בנוכחות נציגי המדינה.

הנהלות של גופי חברה אזרחית ורשויות שלטוניות, בהן רשויות מקומיות ומלכ"רים, קיבלו פעמים רבות החלטות מופקרות שכוללות משכורות מנופחות והוצאות מופרזות - שמערכת הביקורת התלויה העדיפה להלבין כדי להסתדר עם בעל הבית שצריך לאשר את חוזה העבודה הבא שלהם. כך נהפכים המבקרים לבובות חסרות שיניים.

חיזוק הביקורת תדרוש תיקוני חקיקה בחוק העמותות והאגודות השיתופיות וכן בפקודת העיריות. זוהי חובתם של חברי הכנסת לבצע זאת בנחישות ולהדוף לחצים פוליטיים של בעלי אינטרסים. ניתוק התלות בין המבקר למבוקר תייעל את הביקורת, תצמצם את השחיתות, תגביר את טוהר המידות ותחזק את אמון הציבור.

הכותב הוא דירקטור בכמה חברות ציבוריות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים