העדפת עובדים זרים על ישראלים בענף הסיעוד פתרון שגוי לטווח הארוך

המדינה לא עושה דבר כדי לקדם העסקת ישראלים בענף הסיעוד. היא אף מרחיבה את גיוסם של עובדים זרים נוספים

דורון רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורון רז

בעיה חריפה של מחסור גדל בעובדים בענף הסיעוד מעלה חשש כי ישראל צועדת בכיוון דומה לזה של מדינות נוספות ב-OECD. דו"ח של האגף לתכנון מדיניות ברשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים, שפורסם באחרונה, בחן לעומק את הנושא וניסה להצביע על פתרונות.

אחד הפתרונות המוצעים בדו"ח הוא הגדלה ניכרת של מספר העובדים הזרים בענף הסיעוד. על פניו, זהו פתרון הגיוני. בדומה לענפים אחרים המושפעים מביקוש יתר שהפתרון לו נמצא מעבר לים, גם כאן ניתן להיעזר בסיוע חיצוני.

עם זאת, מדובר בפתרון קל לטווח הקצר - אך שגוי לטווח הארוך. מקבלי ההחלטות אינם עושים כיום מספיק כדי לעודד כניסה של עובדים מקומיים לענף הסיעוד, ולצמצם את שיעור האבטלה ואת מספר העובדים הזרים.

שדה חקלאיצילום: אליהו הרשקוביץ

חוק הסיעוד, שהחל לפעול ב-1988, שינה לטובה את הטיפול בקשישים בישראל, ונחשב להצלחה. כיום מטופלים באמצעותו כ-170 אלף קשישים סיעודיים בעזרת יותר מ–100 אלף מטפלים ומטפלות של עמותות וחברות הסיעוד, מהם כ–80 אלף ישראלים.

למרות הרוב הישראלי בענף, בשנים האחרונות, על רקע הזדקנות האוכלוסייה, יש עלייה מתמדת בביקוש לטיפול סיעודי בישראל. בעוד הביקוש עולה, ישנה ירידה בהיצע של עובדי סיעוד - ואנו, בחברות הסיעוד, מתקשים בגיוס כוח אדם מקומי.

אנו מנסים לעודד עבודה ישראלית בתחום הסיעוד במגוון דרכים. ענף הסיעוד הוגדר כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים, ובנוסף אנו מנסים לקדם את העסקתם של ישראלים שעברו את גיל הפרישה. אוכלוסייה נוספת שניתן לשלבה בתחום הטיפול הסיעודי הם חרדים.

ומה המדינה עושה כיום במטרה לקדם העסקת ישראלים בענף? לא רק שהיא כמעט לא עושה דבר, היא אף נוקטת מדיניות של הרחבת גיוס והעסקה של עובדים זרים בענפים השונים, כלומר מקדמת הגעת עובדים זרים לישראל, במקום לייצר תנאים שמעודדים ישראלים לעבוד בתחום חשוב זה.

איני מתנגד לטיפול על ידי מטפלים זרים - רובם מסורים, הגונים ובעלי מוסר עבודה גבוה. עם זאת, אני רואה משמעות גדולה בשמירה על מקצוע הסיעוד בידיים ישראליות.

כבר כיום, לפי דו"ח נוסף של רשות האוכלוסין וההגירה שבדק את היקף ההעסקה של עובדים זרים בישראל, נמצא כי הסיעוד הוא הענף שמעסיק את מספר הזרים הרב ביותר, כשחלק מהעובדים הזרים שסיימו את עבודתם בסיעוד נשארים בישראל כשוהים לא־חוקיים, ועובדים בארץ ללא היתר. חשוב שמקבלי ההחלטות יפעלו בהקדם לשנות את המצב הקיים, ויקדמו שילוב של עובדים ישראלים רבים נוספים בענף.

הכותב הוא יו"ר איגוד נותני שירותי הסיעוד בישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"