שתיקתו המוזרה של נציב שירות המדינה

הנציב אינו פקיד שממלא הוראות ועליו להשמיע בקול ברור את עמדותיו בפני מליאת הממשלה וועדות הכנסת במגוון נושאים - בשל היותו האוטוריטה המרכזית בכל הקשור בניהול ומינוי כוח אדם בשירות המדינה

מתי אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתי אלפר

"נציבות שירות המדינה ממונה על ניהול העסקתם של עובדי המדינה. תפקידיה העיקריים הם ניהול התקנים של משרדי הממשלה, מינוי עובדים, קביעת מסלולי קידום, הכשרת עובדי המדינה וטיפול ברווחתם" - כך כתוב באתר נציבות שירות המדינה.

פירוט נוסף מבהיר שתפקידי הנציבות כוללים "אישור פיטורים של עובדי המדינה, עריכת בחינות למינוי מועמדים, אכיפה, קביעת מבנה וחלוקת סמכויות במשרדי הממשלה, שיפור השירות לציבור ועידוד הגברת פריון העבודה במשרדי הממשלה, יישום רפורמה בתחום ההון האנושי, בית דין למשמעת". ביוני 2013 אימצה הממשלה את דו"ח הרפורמה בתחום ההון האנושי בשירות המדינה, שנועדה לחזק את משרדי הממשלה - וזו בפועל החלטה נוספת בתחום ההון האנושי.

משה דייןצילום: מרק ישראל סלם

בפברואר דיווח TheMarker לראשונה על הצעת פשרה שיזם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, שלפיה השרים יוכלו למנות משנה למנכ"ל כמשרת אמון. בהצעת הפשרה המפורטת נכללים סעיפים רבים שמטרתם להביא לזירוז ההליכים בנציבות המדינה, והם סוג של נזיפה מרומזת על התארכות התהליכים שהנציבות מנהלת.

בנוסף, נכפה על הנציבות להקים ועדת איתור לאיוש אחת המשרות החשובות בנציבות, שאינה מאוישת יותר משנה - הממונה על משרדי הממשלה - שתפקידו לטפל בקידום הרפורמה במשרדי הממשלה. תהליכי יישום הרפורמה היו אמורים להסתיים השנה, אך בהיעדרו של ממונה על משרדי הממשלה, הסיום נראה כמשימה בלתי אפשרית.

הנציבות הוקמה ב-1950 כחלק ממשרד האוצר, וכיום היא פועלת במשרד ראש הממשלה. משה דיין, נציב שירות המדינה, המכהן בתפקיד מ-2011 היה יו"ר הוועדה שהגישה לממשלה את דו"ח הרפורמה בהון האנושי - שעורר תקוות לשדרוג הפעילות והבקרה וכמובן גם השירותים לציבור במשרדי הממשלה. דיין נבחר על ידי ועדת מינויים, שבחנה את כישוריו ואת התאמתו לתפקיד הנציב.

בעקבות שורת כתבות תחקיר ב-TheMarker, ביוני 2015 הופיע הנציב בפני ועדת החוקה בכנסת לדיון על מכרזים תפורים בנציבות ואי־תקינות במכרזים אחרים, שבהם כבר מכהנים ממלאי מקום לתפקידים, ומתמודדים שמגיעים למכרז מגלים לצדם את ממלא המקום הזמני שאייש את המשרה והוא בעל הסיכויים הטובים יותר להיבחר. במשך השנים קיבל דיין הערות לגבי מיעוט בשילוב ערבים וחרדים בתפקידים, כמו גם בנושאים של פערי שכר מגדריים וקליטת נכים לעבודה ממשלתית. פיילוטים בחלק מהנושאים מתנהלים באטיות.

הנציב אינו פקיד שממלא הוראות ועליו להשמיע בקול ברור את עמדותיו בפני מליאת הממשלה וועדות הכנסת במגוון נושאים - בשל היותו האוטוריטה המרכזית בכל הקשור בניהול ומינוי כוח אדם בשירות המדינה. דעתו חייבת להישמע לגבי הדחת אורי יוגב מראשות רשות החברות הממשלתית על בסיס מקצועי בלבד, ולא לפי גחמות של פוליטיקאים שחפצים למנות מקורבים לדירקטורים.

הנציב חייב להביע עמדות בנושאי מינויים ומגוון ענייני קידום ושכר. זהו המנדט שניתן לו והוא גם שימש את קודמיו לתפקיד ביניהם: זאב שרף, יעקב ניצן, אברהם (רמי) פרידמן, עמנואל שרון, יצחק גל־נור ואחרים. שתיקתו של דיין בעת הנוכחית, לנוכח ההצעות לשינויים במינויים כי "אנו נבחרנו למשול", כדברי נתניהו, ואי־ביצוע הרפורמה בהון האנושי, מעוררות שאלות מהותיות לגבי תפקודו כנציב.

הכותב הוא כלכלן, מרצה במרכז ללימודים אקדמיים
 אור יהודה (מל"א)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב