יוקר המחיה |

להפחית את המיסוי 
על מכוניות עממיות

אין הצדקה למסות את המכוניות עצמן, אלא רק את הדלק שמאפשר את השימוש בהן

אפרים צדקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרים צדקה

מדברים אצלנו הרבה על יוקר המחיה הגבוה יחסית. אין ספק שהיעדר תחרות מספקת תורם לכך, אבל גם הממשלה תורמת את חלקה. ניקח את המכוניות כדוגמה.

כל אורח שמבקר בישראל נדהם ממחירן הגבוה של המכוניות. כפועל יוצא מכך, גם הגיל הממוצע שלהן גבוה (ואולי גם מספר התאונות גבוה). במקרה זה המחיר הגבוה נובע באופן בלעדי ממס קנייה גבוה (שעל מס הקנייה עצמו נגבה גם מע"מ).

הממשלה מטילה מסים כדי לממן את הוצאותיה. כך למשל, מוטל מע"מ בשיעור אחיד (כמעט) על כל מוצרי הצריכה והשירותים. התורה הכלכלית מונה כמה סיבות רלוונטיות לענייננו, המצדיקות להטיל על מוצר מסוים גם מס קנייה, כדי להקטין את צריכתו.

הסיבה הראשונה היא שלצריכה או לייצור של המוצר עשויות להיות השפעות חיצוניות שליליות. למשל, עישון סיגריות יוצר אי־נוחות ונזק לסובבים את המעשן. צריכה וגם ייצור של אנרגיה גורמים בדרך כלל לזיהום הסביבה. (באותו נימוק, מוצדק לסבסד מוצרים בעלי השפעות חיצוניות חיוביות, כמו חיסונים נגד מחלות מדבקות).

מכוניות דאצ'יה ישראלצילום: אייל טואג

ואולם המכוניות כשלעצמן אינן יוצרות זיהום ואינן יוצרות צפיפות בנתיבי התחבורה. השימוש בהן הוא זה שיוצר את ההשפעות השליליות. לכן, אין הצדקה למסות את המכוניות עצמן, אלא רק את הדלק שמאפשר את השימוש בהן. ואכן, יש בישראל מס גבוה על דלק.

הסיבה השנייה למיסוי נוסף נוגעת למוצרי מותרות כמו יאכטות ומטוסים פרטיים, שצריכתם גבוהה בקרב בעלי הכנסה גבוהה. מס על אלה יכול להקל את הנטל על כלל האוכלוסייה. (באותו נימוק יש הצדקה לסבסד מוצרי יסוד, שנצרכים באופן יחסי גבוה על ידי בעלי הכנסה נמוכה). בישראל, מכוניות משפחתיות־עממיות אינן מותרות.

לכן, אין הצדקה למיסוי הגבוה המוטל על מכוניות. רצוי להפחית את המיסוי הזה באופן שלא יפגע יתר על המידה בהכנסות המדינה ממסים, ושלא ייהנו ממנו בצורה ניכרת אלה שרוכשים מכוניות יוקרה ונוהגים להחליפן בתדירות גבוהה.

למשל, אפשר להעניק לכל ישראלי "זכויות נכה" במס הקנייה על רכב. כלומר, מדי כמה שנים יוכל אדם לרכוש מכונית חדשה בהנחה בסכום קבוע ממס הקנייה. סכום ההנחה יהיה בגובה מס הקנייה הממוצע על מכונית משפחתית־עממית. אפשר להקטין את ההנחה עד לאפס, ככל שהמכונית יוקרתית יותר. כך, מי שיקנה מכונית עממית אחת לכמה שנים לא ישלם כלל מס קנייה. כל האחרים — ישלמו מס מלא או חלקי. צעד כזה יסייע להורדת יוקר המחיה באופן דיפרנציאלי, וגם יתרום להפחתת תאונות הדרכים.

הכותב הוא פרופסור אמריטוס לכלכלה 
באוניברסיטת תל אביב

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות