מענק התמדה? 
עדיף מענק ביצועים

עד כה ראינו שורה של מענקים לבכירים שפורשים, חלק מהם תמוהים, כמו מענק אי־תחרות, מענק הסתגלות, מענק שמירת סודיות, מענק לימודים אחרי סיום העבודה ומענק רכישת רכב

עמי מיטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמי מיטל

בעל השליטה בקבוצת מגדל ביטוח, שלמה אליהו, והמפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, נקלעו למאבק מחודש. סלינגר מתנגדת לרצונו של אליהו להעניק ליו"ר מגדל, יוחנן דנינו, לשעבר מפכ"ל המשטרה, מענק התמדה בגובה 1.12 מיליון שקל - אם יתמיד בתפקידו שנתיים וללא תלות בביצועי החברה.

בסוף 2015 דיווחה מגדל כי דנינו קיבל כיו"ר דמי ניהול של 187 אלף שקל בחודש, שהם 2.24 מיליון שקל ברוטו בשנה. ב-2016 תגיע עלות שכרו של דנינו לכ-3.1 מיליון שקל. בתום 2017 יקבל דנינו תשלום נוסף בשם מענק התמדה, בגובה חצי שנת עבודה. אם סלינגר תתמיד בהתנגדותה לתשלום מענק ההתמדה, עשויים במגדל להגדיל את שכרו של דנינו כך שיקבל את אותם 1.12 מיליון השקלים בצורת שכר, שעלותו תהיה גבוהה יותר.

יוחנן דנינוצילום: אוליבייה פיטוסי

עד כה ראינו שורה של מענקים לבכירים שפורשים, חלק מהם תמוהים, כמו מענק אי־תחרות, מענק הסתגלות, מענק שמירת סודיות, מענק לימודים אחרי סיום העבודה ומענק רכישת רכב. ברור שיו"ר או מנכ"ל שכירים אינם בעלי יכולת כלכלית להתחרות ולהקים מפעל או חברה בתחום עסקי זהה, וגם אם הם חברו לבעלי הון להקמת גוף מתחרה, הרי שהדרך המשפטית המהירה לחסימת המהלך קיימת. בכירים שפורשים חתומים על מסמכי אי־תחרות ושמירת סודיות מחייבים, ולכן המענק, שלעתים מגיע למיליוני שקלים, נראה יותר כשיפור לשכר. מענק לימודים אחרי שסיימת את תפקידך כבכיר נשמע מוזר כי הבכיר אינו מכהן יותר כמנהל ולפיכך גם אם ישכיל מלימודיו, לא יתרום לחברה. אם היו"ר התמיד שנתיים בעבודתו, כמו המקרה של דנינו - מדוע בעצם מגיע לו מענק התמדה? הגיוני שמענק יוענק אחרי עשר שנות עבודה ובכפוף לביצועי החברה.

תיקון 20 לחוק החברות מ-2012 עסק בנושא תגמולים לנושאי משרה ודירקטורים בחברות, וחובת מינוי ועדת תגמול בדירקטוריון. התיקון מתייחס למדיניות התגמול לשלוש שנים, הכפופה לביצועים לפי מדדים מוגדרים ומדידים. במקרה של דנינו, מענק ההתמדה יינתן כבר אחרי שנתיים ולא שלוש, והוא אינו כפוף לביצועים או מדדים מוגדרים. לפיכך, התנגדות סלינגר נראית הגיונית למענק ההתמדה.

המפקחת טוענת כי רכיב ההתמדה מוגבל במסגרת מדיניות התגמול וכי מדובר ברכיב שכר משתנה - ולא ניתן לשלמו ליו"ר דירקטוריון על פי הוראות החוק האוסרות על יו"ר לקבל רכיב שכר משתנה. אליהו וסלינגר ניהלו בעבר ויכוחים קשים בנושא מינויו של עודד שריג (המפקח הקודם על הביטוח) לתפקיד בקבוצת מגדל. הוויכוח ההוא נסב סביב נושא שכרו של שריג, כאשר אליהו רצה לשלמו מכיסו הפרטי. באותם ויכוחים אליהו קיבל את עמדת המפקחת ופעל לפי הוראות הפיקוח.

גם בוויכוח על מענק ההתמדה עשוי אליהו לסגת מעמדתו. בהנחה שעמדת הפיקוח תכריע, ספק אם מהלך של תוספת שכר לדנינו במקום מענק התמדה יהיה דבר נכון לביצוע. ראוי שדנינו יקבל מענקים בהתאם לביצועים וישתדל שביצועי מגדל בשנתיים הבאות יהיו מוצלחים - ולא יזכה במענק התמדה, שעלול לעורר שאלות ואי־נוחות.

הכותב הוא מרצה לחשבונאות במרכז 
ללימודים אקדמיים אור יהודה (מל"א)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"