רגולטור-על? תתחילו עם תיאום
 בין רגולטורים קיימים

נדמה שלא יכול להיות חולק על כך שהחדשנות והיזמות בתחומי התעשייה והאנרגיה הם שניים מהתחומים החשובים ביותר לכלכלת ישראל. מן הראוי להעניק להם מעמד ביוזמת רגולטור־העל, ולצייד אותו בסמכות להכריע במצבי סתירה וחפיפה בין הרגולטורים השונים

רות דגן
רות דגן

באחרונה פורסם כי ראש הממשלה הטיל על ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל, לבחון את הקמתו של רגולטור־על, שתפקידו יהיה הסרת חסמים ביורוקרטיים ותיאום בין רשויות המדינה, כדי לקדם פרויקטים שיוגדרו מראש כבעלי חשיבות לאומית. עם הפרויקטים המועמדים ל"טיפול־על" רגולטורי הוזכרו בעיית הדיור והסדרת פעילות מאגרי הגז הטבעי שלחופי ישראל.

מעיון זריז בתגובות לידיעות שפורסמו בנושא באינטרנט, ניכר שביקורת נוקבת כלפי היוזמה מופנית לכך שלמעשה מדובר בהוספת רגולטור לרשימה ארוכה ממילא של רגולטורים, שבה מדינתנו מבורכת. והרי כיצד תוכל הוספת רגולטור לפתור בעיה של עודף רגולטורים?

אומר מיד: היוזמה מבורכת. יש סוגיות בעלות חשיבות לאומית, שקידומן היעיל והמהיר נחוץ לנו כאוויר לנשימה. תכנון נכון של רגולטור־על כזה — באופן שיהיה בעל סמכויות אמיתיות לקבל החלטות מהירות — עשוי בהחלט להתיר פלונטרים ביורוקרטיים. ייתכן שאף יאפשר לדלג מעל כמה משוכות פוליטיות שמעכבות כיום חלק מההחלטות החשובות ביותר לנו, לרבות אלה הנדרשות מזה שנים להסדרת משק האנרגיה, תחום הבריאות וסוגיית הדיור הבוערת.

במקביל, אם תיושם החלטת הקבינט מ–2014 להפחתת הרגולציה במשק ב–25% בתוך חמש שנים, הרי שנוכל להרשות לעצמנו להיות אופטימיים, ולצפות כי חלק מסוגיות־העל הרובצות על כתפי המדינה יקודמו לקראת פתרון אפקטיבי בשנים הקרובות.

קידוח הגז מול חוף עכו. חוסר התיאום הרגולטורי עלול לשבור שיאים צילום: ירון קמינסקי

ואולם הפחתה של רמת הרגולציה בכל הרשויות ומתן טיפול־על ייחודי לפרויקטים נבחרים בעלי חשיבות לאומית לא יתנו מענה לאחד מתחלואי הביורוקרטיה הישראלית הקשים ביותר — חוסר התיאום, ולעתים אף ההתנגשות הישירה, בין רגולטורים המפקחים בו זמנית על פעילותן השוטפת של חברות במשק.

תסריט מצער ונפוץ מדי במחוזותינו הוא מצב שבו, למשל, ניתן היתר של ועדה תכנונית לקידום הקמתו של פרויקט נדל"ני המשלב מסחר ומגורים. רק לאחר השקעת מיליונים בהקמתו ולקראת קבלת היתר אכלוס, עולה התנגדות המשרד להגנת הסביבה למיקום הפרויקט, בשל קרבתו לפעילות תעשייתית. מצב נפוץ נוסף הוא חוסר תיאום בין משרדי האנרגיה, הסביבה והבריאות באשר לדרישות המקדמיות להרחבת פרויקטי תשתיות כמו תחנות כוח ומתקני התפלה, וחוסר תיאום בנקודת הזמן שבה עולות הדרישות השונות בהליך התכנוני. הדבר נכון בה במידה לגבי פיתוחם של מתקני ייצור תעשייתיים חדשניים ויוזמות נדל"ניות המיועדות לקום על קרקע מזוהמת.

חוסר התיאום הרגולטורי עלול לשבור שיאים עם קידומן של שתי הצעות חוק חשובות שיזמה הממשלה בשנים האחרונות: חוק רישוי ירוק וחוק אזורים ימיים. רישוי ירוק הוא יוזמה מבורכת, שנועדה לקבץ להיתר אחד את מרבית ההיתרים הסביבתיים הניתנים כיום לתעשייה. עם זאת, החוק אינו מביא בחשבון שחלק ניכר מקשיי הביורוקרטיה לא נובעים מהליכי הרישוי של המשרד להגנת הסביבה עצמו, אלא דווקא מהממשק המסורבל והבלתי יעיל עם שורה ארוכה של משרדי ממשלה אחרים, הנדרשים לתת דעתם במקביל.

יגדיל לעשות חוק אזורים ימיים — אם יעבור במתכונתו הנוכחית — כשתקום בחסותו ועדה בין־משרדית לפיקוח על האזור הימי הכלכלי. זאת, באופן חופף להיתרים ופעולות פיקוח רבים אחרים שיימצאו בסמכותו הישירה של המשרד להגנת הסביבה, ומיועדים לאותה המטרה ממש.

נדמה שלא יכול להיות חולק על כך שהחדשנות והיזמות בתחומי התעשייה והאנרגיה הם שניים מהתחומים החשובים ביותר לכלכלת ישראל. מן הראוי להעניק להם מעמד ביוזמת רגולטור־העל, ולצייד אותו בסמכות להכריע במצבי סתירה וחפיפה בין הרגולטורים השונים גם באופן שוטף. זהו לכאורה צורך יומיומי ושוטף של חברות רבות במשק, אך האפקט המצטבר שלו עולה לכדי פרויקט לאומי.

הכותבת היא שותפה במשרד 
עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן
 ומלווה חברות תעשייה בנושאי רגולציה

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"