העירוניות בישראל - משאב בסכנת הכחדה

מסיבות היסטוריות ופוליטיות, רוב המחשבה וההשקעה ביישובים ובהתיישבות בישראל הופנו למגזר הכפרי והחקלאי ■ הקמת יישובים חדשים נהפכה לספורט לאומי, שמטרתו לתפוס קרקע ולשמור על הגבולות

תמר זנדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר זנדברג

העיר היא מקום המגורים המרכזי של יותר מ–90% מהישראליות והישראלים. העיר היא סביבת החיים שבה רובנו המוחלט נעביר את חיינו, שבה מעוצבת איכות החיים שלנו, חוויות היומיום שלנו, זיכרונות הילדות של ילדינו. העיר היא המנוע החברתי, הכלכלי והתרבותי של ישראל.

למרות זאת, מסיבות היסטוריות ופוליטיות, רוב המחשבה וההשקעה ביישובים ובהתיישבות בישראל הופנו למגזר הכפרי והחקלאי. הקמת יישובים חדשים נהפכה לספורט לאומי, שמטרתו אינה לספק מגורים ראויים וסביבת חיים איכותית, אלא לתפוס קרקע ולשמור על הגבולות. כך נהפכה ישראל לשיאנית העולם במספר היישובים לנפש, והקמת יישובים היא עדיין פרקטיקה שנעשה בה שימוש בכל פעם שצריך "לייהד" אזור מסוים, בעיקר הגליל או הנגב.

בדרך הוזנחו הערים שבהן גרים - למרות מאמצי ההתיישבות - רובנו המוחלט. כך, החוקים, כלי המדיניות, משאבי הפיתוח וגם האתוס הלאומי אינם מופנים למרחבים העירוניים ואינם מותאמים לאתגרים הכרוכים בחידוש ובצמיחת המרקמים העירוניים, ובפרט בערים הקיימות. זאת בשעה שדווקא במדינה צפופה ומוכת פערים חברתיים, האתגר הוא לאפשר לערים להתחדש, להגדיל את מלאי הדיור ולהוזילו, ולהעצים את איכות החיים בהן.

מודיעין. שכונות השינה אינן גזירת גורלצילום: עופר וקנין

בישראל - עדיין - הכפר והפרבר נחשבים ירוקים ואיכותיים, ואילו העיר צפופה, מזהמת ורועשת. משאת הנפש היא בית ולצדו פיסת דשא ושתי חניות - ולא מגורים במרחק הליכה מבית הספר. עירוניות בישראל היא משאב בסכנת הכחדה, ומרכזי הערים שבהם ניתן למצוא רחוב שאפשר ללכת בו נעלמים והולכים. הכלים התכנוניים והחוקיים מייצרים כמעט רק שכונות חדשות ונבדלות על קרקע פנויה בשולי הערים, או מגורים פרבריים וכפריים.

מצב זה הוא הרסני מכמה היבטים: הוא מכלה את השטחים המעטים שנותרו כריאות ירוקות ובעבור הדורות הבאים; הוא בזבזני במשאבים ובעלויות בנייה - נתונים מראים כי עלות בנייה של יחידת דיור על שטח פתוח גבוהה בעשרות אחוזים מבנייה במרקם עירוני קיים; וגרוע מכל, הוא מפורר את המרקם החברתי ומייצר גטאות הומוגניים חברתית התלויים ברכב פרטי.

שכונות השינה אינן גזירת גורל. הן נוצרות באמצעות שורה של חוקים ותקנות, החל בתקנות החניה, עבור בתכנון הכבישים ודרכי הגישה וכלה בגודל הדירות ומיקום מוסדות הציבור - אפילו מיקום השטחים הפתוחים המייצרים פארקי רפאים שסופם להישאר ריקים וחשוכים.

אל מול טעויות חברתיות, כלכליות וסביבתיות אלה עומדות על תלן הערים הקיימות, המייצגות מתחת לרדאר התכנוני הקיים איכות חיים אורבנית אטרקטיבית. עיר שבבתי הספר שלה אין פקק מכוניות מחוץ לבית הספר, כי אפשר ללכת אליהם ברגל; שיש בה תחבורה ציבורית תכופה יחסית; שאפשר למצוא בה אנשים מסוגים או ממעמדות שונים, שהיא בית גם לקבוצות מיעוט ושוליים; שבה "לגור עם אנשים כמוך" אינו בהכרח ערך שיש לשאוף אליו, אלא להפך; עיר שיש בה מרחב ציבורי דמוקרטי ומתפקד, ולא רק קניונים ומרכזי קניות. עיר שהיא קרקע לתנועות מחאה ולרעיונות פוליטיים ותרבותיים אוונגרדיים ואף חתרניים.

מרתון תל אביב 2013צילום: דניאל בר און

בניגוד למה שנהוג לחשוב, איכויות כאלה ניתן למצוא בישראל לא רק בתל אביב, אפילו לא רק במרכז. באר שבע, חיפה, צפת, נהריה, בת ים, קרית שמונה, בני ברק, אום אל־פאחם ועוד הן ערים אורבניות שזקוקות באופן מיידי לחיזוק ולעידוד העירוניות שלהן. זהו אינטרס לאומי ויש להעמידו גבוה בסדר העדיפויות הממשלתי.

בימים אלה מתקדמות כמה ועדות ותוכניות המיועדות להתמודד עם משבר הדיור ולהוריד את מחירי הדיור. כדי לעשות זאת, הממשלה, באמצעות קבינט הדיור, מתכננת - שוב - לבנות עשרות אלפי יחידות דיור בשטחים פתוחים בשולי הערים - במקום לחזק את מרכזן. הממשלה תוקפת את היצע הדירות בלבד, אף ששורה של מחקרים ודו"חות מהזמן האחרון הראו שאין מחסור בדירות מתוכננות בישראל.

על הממשלה להבין שמשבר הדיור אינו בעיה של כמות, אלא בעיה של איכות. אם נמשיך לבנות אותן דירות באותן שכונות עבור אותו מעמד בינוני שהולך ומתרושש – מחירי הדירות לא יירדו. לעומת זאת, אם נייצר פתרונות עירוניים איכותיים בני־קיימא - נוכל לדבר על התחלה חדשה למגורים העירוניים בישראל.

הכותבת היא חברת כנסת ממרצ 
ויו"ר שדולת העירוניות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים