העניים שווים פחות גם בכביש

גם בכבישים, בהם לכאורה שווים כולם בפני פגעיו של המזל הרע, נפגעים העניים יותר בשל נקודת הפתיחה החלשה שלהם בחיים

שמואל אבואב
שמואל אבואב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמואל אבואב
שמואל אבואב

מחקרים מצביעים בבירור על כך שרמות החינוך והרפואה הציבוריות צונחות מטה כשמדובר בעניים. כך גם שיעור ואיכות התעסוקה של העניים וסיכוייהם הפחותים להשתלב בשוק העבודה.

אלא שמתברר שגם בכבישים, בהם לכאורה שווים כולם בפני פגעיו של המזל הרע, נפגעים העניים יותר בשל נקודת הפתיחה החלשה שלהם בחיים.

מחקר שנערך בטכניון העלה שהסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה או קטלנית, אם אתה בעל מקצוע צווארון לבן, הוא 0.6%; אם אתה בעל צווארון כחול - הוא עולה ל–0.87%; ואם אינך מיומן, הוא עולה עוד יותר ל-1.60%.

עוד עולה מהנתונים, כי 90% מהרוגי התאונות בעולם נהרגים במדינות מתפתחות, ועוד צפוי גידול של 83% במספר ההרוגים במדינות המתפתחות ולעומתו ירידה של 27% בהרוגים במדינות המפותחות.

גם לנשירה ממוסדות החינוך השפעה מובהקת על הסיכון להיפגע בתאונת דרכים: מי שלמד עד 11 שנות לימוד, סיכוייו להיות מעורב בתאונה קשה או קטלנית כפולים משל מי שלמד 15 שנים ויותר. בנוסף, סיכוייו של אזרח מוסלמי להיהרג בתאונה עולים על סיכוייו של היהודי ביותר מפי שניים וחצי, והסיכוי להיקלע לתאונה ביישוב עירוני־חרדי, גבוה מהסיכוי להיקלע לתאונה ביישוב עירוני-לא חרדי. המשמעות ברורה: הקבוצות המוחלשות פגיעות יותר.

המכונית הפוגעת, בצומת הרחובות בנתניה

מי שמבקש להבין את הנתונים, שיעלה בעיני רוחו את סביבת חייו של העני: רמת התשתיות באזור מגוריו נמוכה והתחזוקה לא הולמת. אבני השפה של המדרכה שבורות, הרמזורים עקורים, סימני הכביש דהויים ולא מחודשים, מעקות הבטיחות רופפים וגם אכיפת החוק חלשה יותר מבאזורים המבוססים.

גם המכונית שנוסע בה העני בטיחותית פחות ממכוניתו של העשיר. לרוב, בעת תאונה לא ייפתחו בה כריות אוויר ושלדתה החלשה תמהר להתעקם על הנהג ותמחץ אותו.

נתונים קשים אלה הם אות קין מוסרית על מצחה של המדינה. חובתה להושיט ידה לאוכלוסיות פגיעות אלה. עליה להשקיע בשיקום תשתיות הבטיחות, בגריטת כלי הרכב הישנים, ובסבסוד המסים והמכסים על מערכות הבטיחות בכלי הרכב.

לכאורה, אין לדבר קשר ישיר לעניין העוני, אבל מערבולת העוני תובענית וטורפנית. גם מי שלא חש עצמו כיום מאוים מפניה, יכול מחר להישאב אליה ולטבוע עם עוד מאות אלפי ישראלים נוספים.

בהחלשת מערבולת העוני ובצמצום השפעותיה על סביבותיה טמונות תועלות מוסריות וכלכליות גדולות. זהו האתגר הישראלי הגדול של העשור הקרוב.

הכותב הוא מנכ"ל עמותת אור ירוק

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה