להפסיק לשמור סודות מהצרכנים

העלמת מידע מהציבור או ערפולו באופן שמקשה להיחשף אליו הם דרך התנהלות שאינה נדירה במגזר העסקי

אהוד פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אהוד פלג

באחרונה פורסם בתקשורת כי חברת טרה הסירה כמה רכיבים בעלי ערך תזונתי ובריאותי מהגבינה הלבנה והקוטג’, מבלי ליידע על כך את הציבור. האם התנהגות מעין זו היא בבחינת מדיניות הוגנת כלפי הצרכנים?

בסקר שהזמינה המועצה הישראלית לצרכנות, השיבו 80% מהנשאלים כי הסרת רכיבים בעלי ערך תזונתי ובריאותי ממוצר מבלי ליידע את הציבור ומבלי לשנות את המחיר בהתאם, מהווה חוסר הגינות; ו-61% השיבו כי היו מגיבים על חוסר הגינות שכזה בהפסקת רכישת המוצר שלגביו הוסתר מהם המידע.

העלמת מידע מהציבור או ערפולו באופן שמקשה על הצרכן להיחשף אליו או להבינו, הם דרך התנהלות שאינה נדירה במגזר העסקי. כך לדוגמה, חוסר האפשרות להשוות את מחיר שירותי חשבון העו"ש הבנקאי בין הבנקים השונים, בגלל הצגת המחיר על ידי הבנקים בערבובייה של עמלות בשקלים וריביות באחוזים.

גבינת 5% של טרה

כך גם בשירותי המודיעין הטלפוני 144, שבהם השימוש בכוכבית המחייגת את המספר כרוך בתשלום שסכומו אינו ידוע לצרכנים, מאחר שהחברה לא מציינת אותו בהודעה הטלפונית המציעה את השירות, אלא רק באתר האינטרנט שלה ‏(מסקר אחר שהזמינה המועצה הישראלית לצרכנות, עלה כי יותר מ-90% מהמשתמשים בשירות הכוכבית לא ידעו מה מחיר השירות, וחצי מהם הודיעו כי יפסיקו לעשות בו שימוש לאחר שנודע להם מחירו‏).

זכורה לכל חברת תנובה, שהכניסה בעבר סיליקון לחלב העמיד והסתירה מידע זה מהצרכנים. בתביעה ייצוגית שהגישה המועצה לצרכנות יחד עם תופיק ראבי שיקף הפיצוי שנפסק, בסך 38.5 מיליון שקל, את התייחסותו של בית המשפט להתנהלות כזו ולמשמעותה.

הסתרת מידע מהצרכנים כדי למנוע מהם לקבל החלטות רכישה נבונות מהווה הפרת אמון כלפי הצרכנים וחוטאת לשורש ההתקשרות העסקית: הסכמה בין מוכר מרצון לקונה מרצון, כשלשניהם הבנה ונכונות להיכנס להסכם מכר ביחס לעסקה. התנאי הבסיסי לכך הוא שכל פרטי העסקה ידועים לשני הצדדים. הדברים נכונים בוודאי ביחס לפרטים שידיעתם על ידי הצרכנים יש בה כדי להשפיע על רצונם להיכנס לעסקה בתנאים המוצגים להם, ובעיקר במחיר הנדרש מהם.

ערכו של מוצר או שירות מבחינת הצרכן, וערכה של התמורה לכסף בעיניו - היחס עלות-תועלת - הם שיקולים שאסור למנוע מצרכן לבחון על ידי הסתרת מידע מפניו. מי שנוהג כך, נוהג בחוסר יושר ובערמומיות פסולה ומעוות את משמעותו של הרצון החופשי בחיי המסחר.

שאלת מיליון הדולר היא מדוע מרשים לעצמם בתי עסק לנהוג בדרך לא הוגנת כלפי הצרכנים. התשובה, לצערנו, טמונה בכותרת השאלה - מיליון דולר. דומה כי במבחן ההתנגשות בין ערך ההגינות לבין אינטרס "מקסום הרווחים", אנשי עסקים רבים לא רואים כלל דילמה, ועושים כל שבאפשרותם כדי להגדיל את רווחיהם על גב הצרכנים. מעבר לנורמה הערכית הפסולה, יש כאן קוצר רואי מצד העוסקים הנוהגים כך ביחס לכדאיותה של התנהגות כזו.

בעידן שבו הצרכנים משתפים זה את זה בחוויותיהם הצרכניות, יוקעו עסקים כאלה בפומבי וייענשו על ידי הצרכנים בהחרמת מוצריהם. בקרוב יעמוד לרשות הצרכנים גם כלי הערכה חדש - המועצה לצרכנות ביחד עם מינהל מחקר וכלכלה במשרד הכלכלה נמצאים בשלבי פיתוח סופיים של מדד הגינות, שבו ייבחנו גם ענפים משקיים שלמים וגם בתי עסק וחברות עסקיות.

המועצה לצרכנות נאבקת זה שנים על זכותם של הצרכנים להגינות, ועתה עומד מאבק זה לעלות מדרגה ולאפשר לצרכנים להעניש עסקים לא הוגנים על אופן התנהלותם. בסקר שערכה חברת גיאוקרטוגרפיה עבור המועצה לצרכנות, השיבו 70% מהצרכנים כי יעשו שימוש במדד ההגינות במסגרת שיקולי הקנייה שלהם.

"בלי סודות" - זהו התנאי הבסיסי להגינות בחיי המסחר, והוא צריך להיות נר לרגליהם של היצרנים והמשווקים בהציגם את מוצריהם ושירותיהם לצרכנים.

הכותב הוא מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"