מנהלים, אל תסתפקו בתרומה

אחריות חברתית אינה מתמצה בתרומה כספית, תהא אפילו נדיבה. אחריות חברתית היא מכלול שלם של כללי התנהגות, אחריות אישית ומעורבות אמת בפרויקטים החברתיים

אסתר לוצאטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסתר לוצאטו

חברות רבות נוטות לנופף לראווה בסעיפי התקציב המוקדשים לפעילות קהילתית או אחריות חברתית. אך האמת היא שהמספרים - שמציבים את ישראל במקום סביר בקרב מדינות המערב - משקפים גם מעורבות אישית נמוכה של המנהלים בפרויקטים הנתמכים על ידם.

אף שמושג האחריות החברתית קיבל תפנית חיובית בשנים האחרונות, דומה שמרבית המנהלים מסתפקים בהעברת הכספים לעמותות חברתיות כדי לצאת ידי חובה. מעטים בודקים את האפקטיביות של ההשקעה ואת התרומה הסגולית הפוטנציאלית לטיפול בבעיה החברתית שלשמה נועדה התרומה. אחרים טורחים להגיע לערבי התרמה ונהנים מאור הזרקורים, ויש אף שמוצאים באירועים חברתיים אלה את עיקר הסיפוק. טורי הרכילות מלאים בתמונות של אח”מים לצד כוכבים ודוגמניות בערבי התרמה לארגוני צדקה .

אחריות חברתית אינה מתמצה בתרומה כספית, תהא אפילו נדיבה. אחריות חברתית היא מכלול שלם של כללי התנהגות, אחריות אישית ומעורבות אמת בפרויקטים החברתיים. אין נתינה אמיתית ללא מעורבות אישית ורגשית. המשמעות היא לראות את האנשים בשטח, מקרוב ובגובה העיניים, מעבר למסכי האירועים והיחצ”נות.

תרומותצילום: Dreamstime

אם מנהל מחליט לסייע לפרויקט חברתי כלשהו עליו להקדיש לכך גם זמן אישי וזמן ניהולי. הקצאת זמן כזו - קבועה, רצופה ושיטתית - תביא לידי ביטוי את האחריות החברתית לא פחות ואף יותר מההקצאה הכספית. בסופו של דבר, אחריות חברתית היא גם אחריות אישית, ויש להסיט את הדגש מהכסף לאדם. ההשקעה האישית היא גם האפקטיבית ביותר, שכן המנהל נותן מעצמו, מזמנו ומיכולותיו לפרויקט החברתי.

מעבר לזה, יש לכך גם היבטים ניהוליים חשובים. באמצעות מעורבות אישית המנהל יוכל לבצע בקרה אמיתית על התרומה הכלכלית ולפקח על איכות ההקצאה הכספית. נכון, מדובר בעבודה אפורה בשטח, פחות מוחצנת, אבל חשובה מאין כמותה.

זאת ועוד, התורמים חייבים להיות מודעים לצרכים ולהבין מה כרוך ביצירת השינוי החברתי. פילנתרופים יכולים לתרום לא רק כסף - הם יכולים גם להשתמש בכישורים האישיים ובקשרים שלהם למינוף ההשקעה, תוך חיבור העמותות לגורמי כוח, תקשורת וכספים נוספים ובכך להעצים את התרומה ולהכפילה.

עניין נוסף שעל מנהלים לטפח הוא התנדבות עובדיהם למען הקהילה כאחד מערוצי הפעילות המרכזיים של התרומה החברתית. על מנהלי חברות לתמוך בכך ולעודד התנדבות בקרב העובדים בקרבת כל אחד מאתרי החברה, בקהילה הסמוכה למפעל, במטרה לרקום פעילות התנדבותית מקומית מגוונת, בהתאם לצורכי הקהילה ועל פי נטיית לבם של העובדים המתנדבים. פעילות התנדבותית כזו יכולה ליצור סינרגיה בין הפעילות העסקית לחברתית, תוך הגברת ההשפעה ותחושת המשמעות של העובדים.

הכותבת היא שותפה מנהלת בקבוצת לוצאטו, העוסקת בפיתוח ומינוף קניין רוחני ופעילת ציבור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט