הנה באה הרכבת - בואו ספקנים לשבת

נא להכין כרטיסים לביקורת. המבקר כבר בדרך אליכם

אלעד מן
אלעד מן
אלעד מן
אלעד מן

"הנה באה הרכבת, בואו ספקנים לשבת". את שיר הילדים המעודכן הזה בהחלט כדאי להתחיל לשנן נוכח הזרם הבלתי פוסק של כל אותם מפקפקים, מסתייגים ומטיפים בשער, בכל הנוגע למסקנות ועדת הריכוזיות שהדיון על מסקנותיה ועל דעות המיעוט שלה, טרם הספיק להתייבש. תחת כל עץ רענן ובכל תחנה של רכבת הריכוזיות הזאת שצריכה היתה לצאת מזמן אל מסלול החקיקה שלה, כבר מחכה אחד מהם עם מזוודות מלאות קיטונות ביקורת - מסביר בלהט למה צריך להיזהר ולהישמר ובסאב טקסט המובן מאליו - מדוע צריך להיפטר מהעניין המעיק הזה שנהוג לכנות אותו "מסקנות הוועדה".

הסברים, נימוקים ופקפוקים לא חסרים. חלקם נשמעים מדודים, שקולים ואחראיים, שהרי אסור להבריח משקיעים זרים ואסור לשפוך תינוקות עם המים ואסור להפריז בגודש הרגולטורי ואסור להקריב טייקונים למולך הציבורי רק לשם הקורבן. אסור ואסור ואסור ובסופו של דבר מה שברור, שכמו בסוגיות אחרות שמטרידות את החברה הישראלית - הקדושה נמצאת בסטטוס קוו.

לכל אלה יש להשיב בקול ברור וחד משמעי "לא עוד". אמנם דהירה מטורפת ברכבת שדים או הרים תוך דריסה בלתי אחראית של כל חלקי המשק והשחקנים העיקריים בו (כן גם הטייקונים), אינה מומלצת - אך זה לא נתיב המסילה שהתוותה ועדת הריכוזיות. אמנם יש מי שיגידו שכל סוס שתנסה ועדה לתכנן סופו להיות גמל, אבל גם על גמלים ניתן לרכב ואת פרויקט הרכבת הקלה להגברת התחרותיות במשק אסור להוריד בשום פנים ואופן מהפסים.

מי שמנסה להוריד את רכבת ההסדרה הזאת מן הפסים עליה עלתה אחרי זמן רב ותלאות אין ספור, מנסה לשמר ולהנציח מצב רע ובלתי הוגן. חוסר ההוגנות שבו בולט מעל ומעבר למגרעותיה האפשריות של הרפורמה. לא כמות הרגולציה היא החשובה, אלא מידת יעילותה. לא כמות ההוראות החקוקות היא המשמעותית, אלא אופן אכיפתן ויישומן על ידי הרגולטור הרלוונטי. לעיתים גם במציאות בה קיימת תשתית הסדרה ואכיפה מתאימה - הרכבת לא מצטיינת בנסיעה קלה ובטוחה, כי הנהג לא עושה שימוש מושכל במכשירים שהוענקו לו. לפעמים זה פשוט עניין של חוסר מוטיבציה בולט ולפעמים של פחד קהל. כך או כך - גם הרגולטורים שלנו צריכים להפנים לפעמים את הצורך להתנער מתרבות האסור וללחוץ על דוושת הגז.

מי שחווה את תלאותיה של רכבת קלה אחרת בירושלים, למד על בשרו כי רכישת כרטיס אינה מספיקה. מי שאינו מתקף את כרטיסו צפוי לקנס משמעותי של 180 שקל, בערך פי שלושים מעלות נסיעה אחת. גם כאן המסר והנמשל ברורים. מי שלא ייתן את התוקף המתאים למסקנות ועדת הריכוזיות, כרטיס היציאה של המשק הישראלי מחלק משמעותי מבעיותיו המבניות, יגרום לכולנו לשלם בעתיד את הקנס המשמעותי של הנצחת מצב קיים ומקומם. ולכל הספקנים נאמר - נא להכין כרטיסים לביקורת. המבקר כבר בדרך אליכם.

עו"ד אלעד מן הוא שותף מייסד במשרד "מן - ברק עורכי דין ונוטריון" ומשמש כיועמ"ש הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת (ע"ר)

הרכבת הקלה בירושלים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה