גברים, זה הזמן להרים את הכפפה ולהצטרף למאבק למען זכויות נשים

גברים חייבים להכיר בפער המגדרי, ולפתח מודעות עמוקה לנושא, כך שהיעדר השוויון יפריע להם בדיוק כפי שזה מפריע לנשים

נגה קפ
נגה קפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה עובדת. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבה
נגה קפ
נגה קפ

השופטת רות ביידר גינסבורג, שנפטרה בראש השנה והיתה האישה השנייה שכיהנה כשופטת בבית המשפט העליון בארה"ב — היתה אחד הקולות המשמעותיים במאבק לשוויון מגדרי. היא התפרסמה לראשונה כעורכת דין בעמותה למען זכויות נשים והיתה חלק מקבוצה שהביאה את בית המשפט העליון לפסוק ב–1970 לראשונה כי ארה"ב הפרה את החוקה בכך שמנעה יחס שוויוני לנשים.

50 שנה חלפו מאז, אולם הפערים המגדריים עדין גדולים מדי ומקיפים אותנו מכל עבר: נשים הן פחות מ–7% ממנהיגות העולם. בישראל, שיעור הנשים בכנסת הוא 24% ובממשלה — 25%. בבית המשפט העליון, אגב, יש ייצוג דומה של נשים — 26%.

בהיי־טק, למשל, המצב אף חמור יותר. רק 8% ממייסדי הסטארט־אפים הן נשים, רק 12% נשים הן שותפות בקרנות הון סיכון ורק 16% מכהנות בתפקידי הנהלה בכירים בחברות היי־טק.

והמסקנה? עבודה רבה עוד לפנינו. במרחב הציבורי והעסקי ניתן למצוא שלל יוזמות נהדרות של נשים, שמטרתן לקדם נשים בכל שדרות הקיום של מדינת ישראל, ובכך לצמצם את הפער ולהגדיל את השוויון. הנשים מחויבות לנושא, אולם מה שחסר יותר מכל זו מחויבות ומעורבות גברית למען צמצום הפער המגדרי.

אז איך אפשר לרתום את הגברים לטובת העניין? ראשית הם חייבים להכיר בפער ולפתח מודעות עמוקה לנושא, כך שהיעדר השוויון יפריע להם בדיוק כפי שזה מפריע לנו. וכדי שזה יקרה עלינו לפמפם את המסר שוב ושוב עד שיחלחל ועד שהגברים יצטרפו לשיח. כך נהפוך את הנושא משיח של נשים בלבד לשיח של כולנו.

כמעסיקים, נדרוש מגברים לא רק לקדם נשים אלא לוודא כי תנאי ההעסקה והמשכורות הוגנים וזהים לאלה של הגברים.

אם במקום לקטוע את דברינו נבקש מגברים להעצים ולהדהד את קולנו, למשל דרך שיתוף של מעשים ופעולות מעוררות השראה של נשים, ברשתות החברתיות, בפורטל החברה, בעיתונות — ההכרה של הציבור כולו, ושל ציבור הגברים בפרט, בכישרון, בנחישות, ביכולת ההקשבה, בגמישות המחשבתית ובמולטי־טסקינג, באמפתיה ובחמלה, ובנחיצות של סל התכונות האלה בניהול משברים והנהגה — תגדל. הכרה זו תאפשר לנו להגיע לעמדות מפתח והנהגה במגזר הציבורי והפרטי ממקום של שוויון ועוצמה.

חשוב להדגיש כי זו לא הצעה להדיר גברים משולחן מקבלי ההחלטות אלא לצרף גם נשים, כי רק חבורה מגוונת ושוויונית, עם מגוון רחב של דעות וסגנונות ניהול, תחלץ אותנו ממשברים ותעזור למדינה, לארגונים ציבוריים ולחברות פרטיות לקבל החלטות וליישם אותן בהצלחה.

ולסיכום, כפי שצוטטה ביידר גינסבורג לא פעם, הכל מתחיל במשפחה: "רק כשהאבות ישמשו הורים שווים לילדיהם, הנשים תהיינה חופשיות באמת". אז מי מהגברים מרים את הכפפה וממלא טופס בקשה לחופשת לידה?

הכותבת היא מנהלת־שותפה ב–i3 Equity Partners

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker