כש-21% מהאזרחים מקבלים 2% מהכסף - לא עושים לנו טובה

אתם יודעים טוב מאוד שזו גזענות, אבל אתם נהנים מחוסר הצדק החלוקתי הזה, כי כך יש לכם יש יותר כסף

מוחמד דראוושה
מוחמד דראוושה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
יהודים וערבים בירושלים
יהודים וערבים בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוליבייה פיטוסי
מוחמד דראוושה
מוחמד דראוושה

למרות שאינני מופתע, ענייני הציבור הערבי במדינת ישראל לא מעניינים את הרוב היהודי. השוליות הלאומית, הפוליטית, החברתית, הגאוגרפית, הכלכלית, והפריפריאליות שלנו מקלה על היהודים שלא להסתכל לעברנו, כל עוד בעיותינו הן רק שלנו, ואינן זולגות למרחב היהודי.

יצאו לשביתה על עוול כל כך מובהק ומוצדק, שלא צריך להיות חכמים בכדי לזהותו, אלא רק אנשים שיש להם רצון לראות את האמת. מתוך תקציב של מיליארדי שקלים, הרשויות המקומיות הערביות שמספקות שירותים לכ-21% מאזרחי המדינה, יקבלו רק 1.7%. לעג לרש. אשכרה אפליה. בלי בושה, בלי ניסיונות הצדקה, בלי נקיפות מצפון, לא של הממשלה, ולא של הרוב המוחץ של היהודים.

, התרגלתם לעובדת היותכם עם מפלה, עם שלא בוחל בשיטות מתוחכמות להשתמש בכוחו כרוב לדרוס את המיעוט הערבי שבקרבכם. למנוע שירותים בסיסיים מאזרחי המדינה הערבים, שמחזיקים לכם את הרפואה, את בתי המרקחת, את מערך הניקיון, את התחבורה הציבורית, את ההובלות, את המשאיות שמביאות לכם כל טוב עד לבית, ואת עובדי הבניין שבונים את בתיכם, זו גזענות לשמה.

אתם יודעים טוב מאוד שזו גזענות, אבל אתם נהנים מחוסר הצדק החלוקתי הזה, כי זה משתלם לכם. כך לכם יש יותר כסף, יותר שירותים, יותר שוטרים ברחובות להילחם בפושעים שלכם, יותר תקציבים לחינוך על מנת שיהיו לכם פחות תלמידים בכל כיתה, יותר תקציבים לתרבות שיהיה לכם על מה לצחוק, ולהזיל דמעות בהצגות מעציבות, ויותר כסף לרחובות נקיים וגינון, מדרכות ופארקים ובריכות שחיה.

אתם יודעים טוב מאוד שזה בא על חשבון אותו רופא שמטפל בכם, שחוזר לכפר שלו, ובדרך הוא הורס את הצמיגים שלו בגלל הבורות בכבישים של השכונה שלו, ומריח את הסירחון של הפסולת שלא אספו שבוע, ולא ישן טוב בלילה בגלל הפורענות של פרחחים שמפגיזים זיקוקים כל הלילה, שהמשטרה מכירה רק אם הם יוצאים לישובים היהודים.

שביתת הרשויות הערביות לא כוונה נגדכם, אך היא בעדנו. בעדנו, האזרחים שלא מוכנים להמשיך להיות החצר האחורית של המדינה, שדורשים צדק חלוקתי, כי את חלקנו לכלכלה אנחנו תורמים. אנחנו עובדים, משלמים מיסים, מסכנים את עצמנו במחלקות הקורונה, ובאתרי הבניה. אנחנו לא מבקשים טובות, אנחנו בני אדם שדורשים את שהוא שלנו.

על זה שבתו ברשויות הערביות. מבקשים שיהיה לכם מספיק כבוד עצמי כמדינה, וכיהודים, בכדי שתתנהגו כרוב שיש לו אחריות ערכית, וניהולית למדינה, מדינה שתתנהל לפי אמות מידה דמוקרטיות, אנושיות. בלי טובות בבקשה.

הכותב הוא מנהל תחום שוויון וחברה משותפת במרכז גבעת חביבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker