למשה ברקת אין את הפריווילגיה לפחד מנשים

יו"ר רשות שוק ההון הנכנס טען שאינו רוצה נהגת - מחשש שתעליל עליו דברים. אבל עולם התעסוקה עדיין נשלט על ידי גברים, ואם כולם ירשו לעצמם לנהוג כמוהו - נשים רבות מדי ימצאו את עצמן מובטלות

יעל בלקין
יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ברקת
יעל בלקין
יעל בלקין

למשה ברקת אין את הפריווילגיה לפחד. רבות נכתב ונאמר ביממה האחרונה על אמירתו השנויה במחלוקת - שלא לומר בלתי חוקית - של יו"ר רשות שוק ההון הנכנס, שלפיה הוא אינו מעוניין בנהגת אישה מחשש ש"יעלילו עליו דברים".

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התלונן לאחרונה כי זו תקופה מפחידה עבור גברים צעירים באמריקה. עידן MeToo# באמת הביא איתו שאלות רבות, וגברים התחילו להבין שמה שהיה מותר בעבר כבר לא יותר בעתיד. ואיני מאשימה את הגבר הממוצע מן השורה שלא בטוח כבר מה מותר ומה אסור, וחושש.

אבל משה ברקת הוא לא גבר ממוצע מן השורה. הוא נושא באחד התפקידים הבכירים בכלכלת ישראל. הוא בעל משרה בכירה במגזר הציבורי, וככזה יש לו כוח והשפעה רבים. במעמד זה עליו לשמור את חששותיו לעצמו - ולא למנוע מנשים תפקידים כאלו ואחרים במגזר הציבורי. משום שאם כל הגברים בעמדות הבכירות ירשו לעצמם לנהוג ולהתבטא כפי שברקת הרשה לעצמו, נשים רבות ימצאו עצמן מהר מאוד מובטלות.

עולם התעסוקה עדיין נשלט על ידי גברים. ככל שעולים בסולם הדרגות כך רואים פחות ופחות נשים. הפריווילגיה לפחד מנשים לא שמורה לגברים בכירים בעולם התעסוקה. לא כל עוד דרכן של נשים למשרות כאלו ואחרות עדיין חסומה בגלל האפליה שבמילא רווחת.

היום ברקת לא רוצה נהגת, כדי לא לשהות לבד במחיצת אישה - מה יקרה כשיצטרך למנות ראשי אגפים, סגנים, ובעלי תפקידים נוספים ברשות שוק ההון? גם אז יסרב למנות נשים בטענה דומה? ברקת מדיר נשים משוק העבודה בניסיון להגן על עצמו, אבל כל עוד שוק העבודה נשלט על ידי גברים, אין לו את הפריווילגיה הזאת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker