לפני שלוש שנים דקרו אותי במצעד הגאווה בירושלים. כלום לא השתנה מאז

במצעד הגאווה של 2015 נדקרו שישה צועדים ושירה בנקי ז"ל נרצחה. נראה שהמנהיגים שלנו שכחו מה קרה אז. אני לא שכחתי, ואני מקווה שגם אתם לא

יעל בלקין
יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דגל הגאווה במצעד הגאווה
יעל בלקין
יעל בלקין

לפני שלוש שנים דקרו אותי במצעד הגאווה בירושלים. אותי ועוד חמישה. זה היה בכל החדשות, כולם דיברו על זה. מנהיגים מכל קצוות החברה הישראלית - פוליטיקאים, רבנים, ימנים, שמאלנים - כולם ציקצקו בלשונם והביעו גינויים. ביקרו את הפצועים בבתי חולים, ביקרו את הוריה של שירה בנקי ז"ל, כתבו פוסטים על סובלנות ואהבת חינם, מה לא.

ואז עברה שנה. ופתאום ההומופובים הרימו ראש, ואמרו כמה שהמצעד נורא, ושלהט"ב הם מקור כל הרוע, וניר ברקת הודיע שלא יגיע למצעד כי הוא פוגע ברגשות הדת, ואני לא הבנתי על מה הוא מדבר - בפעם האחרונה שבדקתי היו אלה רגשות הדת שפגעו בי. ואז בתגובה הגיעו 25 אלף צועדים לירושלים, והעיר רעדה, והיתה תחושה של ניצחון. ושנה אחר כך חזר אותו סיפור בדיוק, ההומופובים מתרעמים, והעיר צועדת.

והנה אנחנו בשנה השלישית: מתוך 7 מועמדים לראשות העיר ירושלים, רק שניים הודיעו שיגיעו למצעד - יוסי חביליו ועופר ברקוביץ'; רחל עזריה התפתלה בגל"צ כדי להסביר למה לא תיענה להזמנה להגיע לאוהל המחאה מול ביתו של ראש הממשלה, ואז התפתלה עוד קצת בניסיון להוציא את עצמה מהתסבוכת שאליה נקלעה; ח"כ אמיר אוחנה פירסם בפייסבוק פוסט מאוד אישי, וכואב, והודה שכל עוד ליצמן בממשלה, ללהט"ב אין תקווה לשוויון זכויות; דגלי גאווה נשרפים ברחבי העיר; במקום שבו נרצחה שירה בנקי רוססו כתובות נאצה; הרב אריה שטרן, שלפני שלוש שנים נשא דברים אמיצים בעצרת הבית הפתוח למען הסובלנות, הפך את עורו ותקף את מחאת הלהט"ב על חוק הפונדקאות והודיע כי הם גורמים לכך שיוולדו ילדים אומללים; וכבר היו מי שהאשימו את הלהט"ב ברעידות האדמה שהיו בארץ באחרונה. זה כבר מצחיק מרוב שזה מגוחך.

כל שנה חוזר אותו סיפור, ונראה שהמנהיגים שלנו פשוט שכחו מה קרה לפני שלוש שנים. אני לא שכחתי, ואני מקווה שגם אתם לא. מחר יתקיים מצעד הגאווה בירושלים. אם יגיעו מספיק צועדים, האדמה שוב תרעד, וזה בהחלט יהיה בגלל הלהט"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker