הרובוט שישלב את אנשי הרוח בהיי־טק

ביסוס מעמדם של הרובוטים בחברות ישפר וייעל את מקום העבודה לבאים מכל הגישות התיאורטיות והמעשיות

הראל טייב
הראל טייב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הראל טייב
הראל טייב

בתעשיית ההיי־טק הישראלית, שקוטלגה בשנים האחרונות כמי שסובלת ממחסור באלפי ידיים עובדות, מבינים סוף־סוף שצריך להתמודד בצורה יצירתית עם הפער בין הרצוי למצוי במספר העובדים. אם בעבר ענף ההיי־טק והטכנולוגיה היה חסום כמעט לגמרי לעובדים חסרי רקע טכנולוגי, במציאות הנוכחית בעוד ועוד חברות מבינים כי לא רק הרקורד האקדמי והפרקטי מכריעים — אלא גם המטען האישי הכולל של העובד.

התפישה החדשה חוללה שינוי קונספטואלי משמעותי בחברות הטכנולוגיה בפרט ובתעשיית החדשנות בכלל. כך למשל, בוגרים רבים של הפקולטות למדעי הרוח והחברה — ובאופן כללי בוגרי המגמות ההומניות — מוצאים את מקומם בתעשיית ההיי־טק. הכיצד? בזכות מעורבותם של הרובוטים.

למרבה הצער, הדיון הזה בהקשר של הרובוטים כמעט ונעלם מהשיח הציבורי. חשוב להבין כי בעידן המודרני, מעבר להצמחת הביזנס, הרובוטים מייעלים ומשפרים את האווירה במרחב התעסוקה — וגם מצמצמים פערים בינאישיים ומקצועיים בין סוגים שונים של עובדים. הפתרונות הרובוטיים המתוחכמים משתלבים במגוון תעשיות כמערכת תמיכה לכל דורש בארגון. בכך, הם תומכים דה־פקטו בעובדים מצד אחד, ומסייעים בקביעת מנגנון אחיד לעבודה בארגון לכל העובדים מצד שני.

במלים אחרות, הטכנולוגיה ההיברידית של הרובוטים עושה סטנדרטיזציה למקום העבודה ומסייעת בקביעת מודל עבודה מתואם, נהלים וסטנדרט קבוע לעובדים שבאים מהגישות הריאליות וההומניות גם יחד.

ניסיון העבר מלמד כי בתחילת המהפכה עובדים עם רקע ההומני הגיעו בעיקר לעבודות ספציפיות בהיי־טק הקלאסי — למשל, תפקידים בתחומי האינטרנט, שיווק אונליין, אד־טק, חברות דאטה ואנליזה. אלה היו הראשונים לפתוח את שעריהם בפני עובדים שלאו דווקא למדו מדעי המחשב והנדסה — ואיפשרו לעובדים החדשים ליהנות מתנאי עבודה מפנקים, שכר גבוה וכל המעטפת המחבקת של ההיי־טק. זהו שינוי משמעותי, אין על כך עוררין. ועדיין, הגדלת מספר העובדים רוחבית בהיי־טק אפשרית גם במרחבים אחרים ומסורתיים יותר.

ביסוס מעמדם של הרובוטים כחלק אינטגרלי וטבעי בתוך החברות והארגונים יאפשר בטווח הארוך מקום עבודה טוב ויעיל עבור עובדים מכלל המגזרים והגישות התיאורטיות והמעשיות. זה יקרה ככל שהתעשייה תמשיך לאמץ את הפתרונות הרובוטיים לא רק כמוצר שמגדיל את רווחי העסק — אלא גם כפתרון תומך ואוטומטי למשימות "שחורות" וסיזיפיות, וכזרז לצמצום הפערים בין עובדי וצוותי החברה.

הכותב הוא יזם טכנולוגיה ומנכ"ל חברת Kryon Systems, העוסקת בהנגשת פתרונות רובוטיים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker