|

האלגוריתם עלול להיות יועץ השקעות גרוע

קשה למצוא את האלגוריתם שיידע להעריך בצורה מדויקת את רמת הסיכון הנכונה עבור הלקוחות

אילן ארדן קשת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רובוט מחשבים
אילן ארדן קשת

רשות ניירות ערך פירסמה באחרונה הוראה חדשה, שלפיה ניתן יהיה לספק שירותי השקעות באופן מקוון - "ללא מפגש פנים מול פנים". הוראה זו מעידה כי הרשות התקדמה לעידן המודרני, אך מעלה חששות רבים.

הכלי שהציעה הרשות נדרש לשני הצדדים, הן ללקוחות והן לבתי ההשקעות והבנקים שהתחילו להציע את השירותים האלה. הלקוח נדרש למלא שאלון שמטרתו לקבוע את רמת הסיכון המתאימה לו ואת התוצאה, קביעת מדיניות התיק ורמת הסיכון, יקבע אלגוריתם.

שירותי ייעוץ ההשקעות ברוב הבנקים הצטמצמו בשנים האחרונות באופן ניכר, והבנקים דרשו מהלקוחות לנהל תיק מינימלי של 150 אלף שקל, ולעתים כפול מכך. "מסורבי הייעוץ" התקשו למצוא אלטרנטיבה, שכן גם ברוב בתי ההשקעות נדרשת השקעה מינימלית של מאות אלפי שקלים. שירות ניהול התיקים של בתי ההשקעות מכוון לרוב לתיקים גדולים, בשל עלויות השיווק, הניהול והתפעול הגבוהות. הלקוח, שמבקש לנהל תיק השקעות בסכומים נמוכים יחסית, מקבל מענה בזכות ההוראה החדשה, ויכול למצוא את השירות בכמה מקומות - אך דווקא מכאן נובעת הבעיה האמיתית.

לפי ניסיוני ממאות פגישות עם לקוחות, כיועץ השקעות בבנק וכמנהל תיקים, קשה יהיה למצוא את האלגוריתם שיידע להעריך באופן מדויק את רמת הסיכון המתאימה לכל לקוח. דברים כמו הבעות פנים מבוהלות של חוסר הבנה, חוסר הבחנה בין סוגים שונים של נכסים פיננסיים או משפטי מפתח שאומר הלקוח בשיחה, גורמים ליועץ להעריך את רמת ההבנה של הלקוח, ובכך גם לקבוע את רמת הסיכון המתאימה. קביעת רמת הסיכון במפגש פנים אל פנים נעשית בדרך שבה גם הלקוח וגם מנהל ההשקעות, יוכלו לישון בשקט.

מכיוון שהשירות של ניהול התיקים הדיגיטלי מיועד להיות מבוצע בעיקר דרך קרנות נאמנות, יש דבר נוסף שצריך להיזהר ממנו בשירות של חלק מבתי ההשקעות - ריבוי הקרנות של אותו בית השקעות בכל קטגוריה. לרבים מבתי ההשקעות יש כמה, ואפילו מספר רב, של קרנות נאמנות באותה קטגוריה. בין הקרנות האלה, הזהות לכאורה, ישנם פערים, כמו הנכסים המוחזקים בקרן או דמי הניהול - שיכולים להיות אפילו יותר מכפולים.

רשות ניירות ערך עשתה צעד מתבקש בכיוון הנכון. היא מתקדמת בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיה, ונותנת מענה לצרכים הקיימים של כל הצדדים - הלקוחות, הבנקים ובתי ההשקעות. כרגע, על פניו, נראה שכולם מרוצים, אבל עולה חשש מהמחוזות שאליהם עשויים לקחת הגופים המנהלים והמייעצים את הוראת הרשות.

נותר לקוות שלא יהיו צמצומים נוספים של מערכי הייעוץ בבנקים וירידה ברמת שירות ההשקעות, ושבתי השקעות לא יגבו דמי ניהול מופקעים דרך קרנות הנאמנות היקרות יותר שלהן. במקום זאת, יש לקוות שהצעד של הרשות אכן יאפשר שירות אמין ומקצועי גם ללקוחות שלא נמצא בעבורם מקום עד כה בגופי ההשקעות.

הכותב הוא מנכ"ל בית ההשקעות יצירה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker