נשים, אל תוותרו על חופשת לידה

נשים המוותרות על חופשת לידה משדרות מסר סמוי לנשים אחרות, שלפיו אם ייעדרו - קידומן ייפגע

ארנה שר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אם ותינוק, חופשת לידה
אילוסטרציה, חופשת לידהצילום: סי די בנק

באחרונה התבשרנו כי כוכבת הילדים מיכל הקטנה ילדה תאומים בניתוח קיסרי, ואמצעי התקשורת היו מלאי התפעלות מכך שחזרה לעבודה ביום שלאחר השיבה הביתה עם התאומים, ובסך הכל כארבעה ימים לאחר הלידה.

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה שיבה מזורזת של נשים לעבודה לאחר לידה, והעובדה כי הן בוחרות שלא ליהנות מחופשת לידה, עולות לכותרות. בעבר הן הוקדשו לליאת שוחט, שבחודשים האחרונים להריונה התמודדה על ראשות עיריית אור יהודה. על השאלה כיצד תיכנס לתפקיד המאתגר של ראשות עירייה עם תינוק בן יומו, השיבה שוחט כי כל המשפחה מגויסת לסייע.

גם יעל אנדורן ויתרה על חופשת לידה ונכנסה בשלהי הריונה לתפקיד מנכ"לית משרד האוצר. ואילו הדוגמה המפורסמת ביותר היא זו של מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, שהצהירה ברבים כי לא תיקח חופשת לידה לאחר לידת תאומות.

התופעה הזאת מפעילה לחץ בלתי־הוגן על נשים בראש הפירמידה, המציבות לנשים אחרות רף העומד בניגוד לחוקי העבודה. החוק מאפשר חופשת לידה של שלושה חודשים וחצי, ויש לכך הצדקה סוציאלית וחברתית. הוויתור על חופשת לידה הוא תופעה מלחיצה ומתריסה עבור אלה שכן זקוקות לתקופה לה.

הנשים שמוותרות על חופשת לידה יכולות להציג עצמן כמסורות לעבודה יותר מעמיתותיהן. כך נוצרת דינמיקה לא ראויה והכחשה של צורכי הנשים לאחר לידה, כפי שהגדיר החוק. בוויתור על חופשת לידה יש מסר סמוי כלפי אחרות, שלפיו אם ייעדרו - קידומן ייפגע. מסר סמוי נוסף נוגע למסירות, הדבקות והחריצות לכאורה של העובדת כלפי מקום עבודתה.

בשוק העבודה הנשי־אמהי נוצרו שלוש קבוצות - אלה שמוותרות כליל על חופשת לידה; אלה שמאריכות את חופשת הלידה; ומרבית הנשים, כשני שלישים, המממשות את חופשת הלידה המשולמת בלבד, בת 14 שבועות. הנשים המשתייכות לשתי הקבוצות הראשונות נבדלות זו מזו בבחירה שעשו לאחר הלידה, אבל משותפת להן האפשרות להחליט בעצמן כיצד לנהוג - אם זה משום שבידיהן האמצעים הכלכליים לוותר על הכנסה במשך כמה חודשים, או כי הן יכולות להיעזר בסיוע חיצוני בתשלום, ולשוב למקום העבודה בהקדם.

הזכות להורות ולהיעדרות לאחר לידה צריכה להיות שוויונית. אם המחוקק היה סבור שפרק זמן של חצי שנה הוא ראוי ונכון, היה עליו למצוא מקורות מימון שיאפשרו לכל אם עובדת לנצל זכות זו וליהנות מחופשת לידה ארוכה יותר מ-14 שבועות.

עו"ד שר היא שותפה במשרד נ' פיינברג ושות', ומומחית לדיני עבודה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker