הגיע הזמן לצרף נציגי עובדים לדירקטוריונים

ייצוג העובדים בדירקטוריונים נועד להבטיח כי קבלת ההחלטות תיעשה תוך שקילת האינטרסים והזכויות שלהם

רן מלמד
רן מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישיבת דירקטוריון. אילוסטרציה
רן מלמד
רן מלמד

אם היה בדירקטוריון של כל חברה ציבורית (בורסאית) נציג אחד לפחות לעובדים, ייתכן שהיה שם מי שיצעק, "המלך הוא עירום" — ואולי היה משנה את המראות שהתגלו לציבור בחודשים האחרונים, כשנחשף להחלטות לא ראויות בדירקטוריונים של חברות אשר קיבלו הטבות מס ומענקים מהמדינה.

ואולם בשלהי 2014 ועדת השרים לחקיקה הכשילה את הצעת החוק למינוי נציגי עובדים לדירקטוריונים, שיזמה עמותת ידיד וקידם ח"כ איתן כבל יחד עם הח"כים שלי יחימוביץ' ודב חנין. ההצעה ביקשה להחיל בישראל נוהג הקיים ברוב המדינות המפותחות.

הסתמכנו אז, בין השאר, על מסמך שפירסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שעסק במגמות וההסדרים במדינות האיחוד האירופי בנושא שיתוף כלכלי של עובדים בחברות המעסיקות אותם. מהמסמך עולה כי ככלל, לשיתוף כזה של עובדים יכולה להיות השפעה חיובית על רווחתם הכלכלית והאישית של העובדים, ובמקביל על הגברת המוטיבציה, תחושת השייכות, המעורבות והתפוקה של העובדים.

לאחר ההפסד בהצבעה אמר כבל: "חבל שממשלת נתניהו הכשילה הצעה צודקת ממניעים זרים, אבל לא אוותר עד שחוק בעניין יעבור. העובדים הם אלה שאחראים לרווחי החברה ומושפעים יותר מכולם מהחלטות ההנהלה — כך שמתבקש שתהיה להם נציגות בה". אני, כמי שכתב את ההצעה, הוספתי: "ההפסד הוא גם של המעסיקים, שכן ההצעה תהפוך את העובדים למחויבים עוד יותר למקום עבודתם".

כבל הדגיש אז כי "העובדים הם נשמת אפן של החברות, הם אלה שאחראים בפועל לייצור ולרווחים, וגורלם מושפע ישירות מההחלטות שמתקבלות בדירקטוריונים. האם שמעתם פעם על חברה או מפעל שנסגרו בגלל עובדים גרועים? כמעט תמיד הסיבה היא חזירות של הבעלים, הנהלה כושלת או שילוב בין השניים".

הייצוג לעובדים בדירקטוריונים נועד להבטיח כי בתהליך קבלת ההחלטות בחברה יישקלו האינטרסים והזכויות של העובדים ושהחברה תתחשב בהם בהתנהלותה העסקית, כמו גם בהישגיה ורווחיה.

בשבוע החולף שלחתי לכבל העתק מהצעת החוק ומפרוטוקול הישיבה בכנסת. "אני חושב שזו הזדמנות מצוינת להחזיר את הצעת החוק לשולחן הממשלה והכנסת", כתבתי לו. "אתה צודק", הוא ענה לי. כעת נתניע את המסע מחדש, לטובת העובדים, לטובת המעסיקים ולטובת כולנו. במקביל, בכוונתי להציג מחדש הצעת חוק נוספת המחייבת שיתוף של העובדים בחלוקת דיווידנדים.

הכותב הוא סמנכ"ל בעמותת ידיד, הממונה על קידום מדיניות חברתית

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker