למה מגיע לחבילות מחו"ל פטור ממע"מ?

לא כדאי למנוע את התחרות מול היבוא המקוון. אבל קשה להבין מדוע מאמצים מדיניות המפלה לרעה מגזר עסקי רחב, תוך הענקת הקלה ממס דווקא על רכישת מוצרים מחו"ל

אוריאל לין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניות באינטרנטצילום: בלומברג
אוריאל לין

כחצי מיליון ישראלים מתפרנסים ממכירת מוצרים ישירות לציבור הצרכנים בישראל: כ–55 אלף עסקים בישראל מייצרים כ–270 אלף משרות, ולצדם קמעונאים רבים מנהלים לבדם חנויות שבבעלותם.

השרשרת הזאת מובילה גם לכ–60% מהייצור בישראל, שמופנה למוצרים הנמכרים בשוק המקומי, ובו כרבע מיליון מועסקים ממגזר המלאכה והתעשייה. כל האנשים האלה, לצד בני משפחותיהם, מאוימים מהתפתחות התחרות של היבוא האישי המקוון הפטור ממס.

רכישות מקוונות ממדינות זרות נהנות מיתרון במחיר גם בלי הפטור ממס. למרות זאת, ממשלת ישראל סבורה כי יש לעודד רכישות של מוצרים מחו"ל, תוך אפליה לרעה של חלק גדול מהמגזר העסקי בישראל.

מי שקונה מוצרים ממקורות בחו"ל, אם הוא מפזר אותם במשלוחים של פחות מ–75 דולר — נהנה מפטור מתשלום מע"מ. מי שקונה את אותו המוצר בשוק המקומי, ישלם את מלוא המע"מ, ולעתים גם את מסי המכס המוטלים על יבוא מוצרים מהמזרח הרחוק.

מרכז הסחר המקוון של דואר ישראלצילום: עופר וקנין

לא ניתן או רצוי למנוע את התחרות מול היבוא המקוון, אבל קשה להבין מדוע מאמצים מדיניות המפלה לרעה באופן מכוון מגזר עסקי רחב ולגיטימי, תוך הענקת הקלה ממס דווקא על רכישת מוצרים ממקורות חוץ.

גם בראיית המאקרו נעשית כאן שגיאה איומה. כ–60% מצמיחת המשק מקורה בצריכה הפרטית המקומית. בהסטת הצריכה הפרטית אל מקורות חוץ נפגע ישירות מנוע צמיחה מרכזי של המשק והולכים לאיבוד מקומות עבודה. על כך יש להוסיף גם את הפגיעה בהכנסות המדינה. היקף הרכישות המקוונות השנתיות ממקורות חוץ מתקרב ל–14 מיליארד שקל, והזרוע עוד נטויה. זהו הפסד הכנסות ממסים של כ–2.3 מיליארד שקל בשנה.

בניהול נכון של כלכלה לאומית מזהה תהליכים המובילים אל משבר עוד לפני שהוא מתרחש. המדיניות הקיימת — עידוד רכישות ממקורות חוץ בדרך של אפליה לרעה של המגזר העסקי בישראל — היא מדיניות בלתי־הוגנת ובלתי־אחראית. את פירותיה הרעילים נטעם כבר בקרוב, עם התחזקות הרכישות המקוונות בפטור ממס המוגדרות כיבוא אישי. הרצון להוריד את יוקר המחיה בישראל לגיטימי — אך אסור שייעשה על חשבון הרס המגזר העסקי.

יש דרכים נכונות יותר להורדת יוקר המחיה, אבל הן כמובן קשות יותר לביצוע ואולי פופולריות פחות. הפחתת נטל הרגולציה במקום הוספת רגולציה חדשה המזניקה את עלויות המגזר הקמעוני היא אחת מהן, ובוודאי תתרום להוזלת מוצרים. מהלך חשוב אחר כבר מתוכנן במשרדי האוצר והכלכלה — הפחתת מכסי המגן באופן שאינו אפלייתי, והחלתו באופן שווה על מכירות מקומיות וגם על יבוא מקוון. מוטב שממשלת ישראל תבין את הנזקים שהיבוא המקוון הפטור ממס גורם לעתיד המשק, לצמיחה ולמקומות העבודה.

הכותב הוא נשיא איגוד לשכות המסחר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker