הפרצה לשחיתות מתחילה בלשכת השר

אלה בעלי תפקידים שכל מטרתם היא לחזק את הפטרון שהעניק להם משרה, את המפלגה — או את עצמם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי הממשלה בקרית הלאום בירושליםצילום: אמיל סלמן

כמעט בכל פרשות השחיתות במערכת הציבורית שנחשפו בשנים האחרונות, מעורבים עוזרים, יועצים ומזכירות. התופעה מחייבת בירור באשר למעמדו של תפקיד זה במערכת הציבורית.

רבים אינם יודעים, מן הסתם, כי בלשכות השרים, סגני השרים, המנכל"ים ומשרות המקבילות למנכ"ל מועסקים מאות רבות של עובדים המוגדרים כעוזרים, יועצים, מנהלי לשכה, מזכירים ונהגים. אלה משרות אמון, אין דרישות לתנאי סף ייחודיים, ורק חלק זניח מאותן משרות מאויש על ידי בוגרי מסלול "עתידים" (צוערים לשירות הציבורי). כמובן שקיימים כללים לגבי אי־מעורבות בעניינים פליליים, וחלקם של המינויים מחייב אישור מוקדם של סמנכ"ל למינהל באותו משרד.

כך שבשורה התחתונה, מאות של מקורבים פוליטיים חודרים לתוך השירות הציבורי, ללב ליבה של העשייה וההשפעה על המדיניות והקצאות התקציבים. אלה מאות עובדים שצבועים בצבע של נאמנות אישית, פוליטית וסקטוריאלית.

אמנם יש מקרים לא מעטים שבהם המערכת הפוליטית הצמיחה מנהיגים לעתיד דרך משרות אלה — אנשים שמאוחר יותר היו פקידים בכירים או בכירים בקרב נבחרי הציבור (חברי כנסת ושרים). זאת בהחלט דרך לגיטימית לקידום של משרתי ציבור.

אך ברבים מן המקרים, המציאות אחרת. אלה בעלי תפקידים שכל מטרתם היא לחזק את הפטרון שהעניק להם את המשרה, או את המפלגה, ובמקרים הגרועים ביותר את עצמם — לטוות קשרים בפעילות הכלכלית־עסקית של הממשלה ולהבטיח את עתידם הכלכלי.

הפעילות במבוך הממשלתי אינה פשוטה. הרשת הממשלתית מורכבת ומסובכת, ולעתים ניתן לקדם דברים רק דרך מוקדי כוח וסמכות, והקשרים ביניהם. יועצי ועוזרי השרים יכולים לקחת חלק חשוב בפעילות בנוסח זה. אך בתרבות הפוליטית הקיימת, משרות אלה, הקרובות לנבחרי הציבור, נתפשות כמעין סידור עבודה ואופציה ריאלית לקידום אישי של מקורבים וחברי מרכזי מפלגות. אנשים אלה נחשפים במהירה לעוצמה, כוח, השפעה ומשאבים ציבוריים רבים — והפיתוי גדול.

לפיכך, על נציבות שירות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה לחדד את תנאי הסף של עובדים בכירים בלשכות, לקבוע כללי שקיפות מחמירים, ולקבוע כללים מחמירים באשר למעורבות במכרזים ובעניינים תקציביים של המשרד. כמו כן נדרשת תקופת צינון מפעילות במערכת הציבורית, לאחר שירות בלשכת שר. ההנחיות המפורטות כיום אינן מספיקות ולא הקטינו את הכשל המערכתי של נציבות שירות המדינה והיועץ המשפטי של הממשלה — ונבחרי ציבור בעצמם חיזקו את התופעה.

הכותב בעל חברת ייעוץ וניהול. לשעבר סמנכ"ל בכיר במשרד הבינוי והשיכון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker