הון־מזרח תיכון

מי ייתן ויזה לטאבלטים הערביים

על התוכניות לשיקום התיירות במזרח התיכון, נחתו החודש האיסורים של ארה"ב ובריטניה להטיס מחשבים בתא הנוסעים

צבי בראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת התעופה המצרית לקראת נחיתה בקהיר
מטוס של חברת התעופה המצרית לקראת נחיתה בקהירצילום: Amr Nabil/אי־פי
צבי בראל

לצלמים חובבים מומלץ כבר עכשיו להזמין מקום בכנס השנתי שיקיים בדצמבר "פורום צבעים של ", בעיר הבירה ריאד. מנהלי הפורום צופים שיותר מ–30 אלף מבקרים יגיעו לכנס, שילווה בתערוכה ייחודית ובעשרות סדנאות בנושאים של צילום וטבע. סולטאן, בנו של מלך סעודיה, יעניק את חסותו לכנס, וחברות ענק בינלאומיות ומקומיות יצטרפו גם הן לחגיגה.

באתר הבית של הפורום אפשר למצוא לוח זמנים מפורט לאירועים, שיכללו הענקת פרסים והצעות מפתות לצלמים שירצו להצטרף לסיור צילום שמארגן ומממן הפורום. תמורת ההשתתפות בסיורים, שנמשכים עד שלושה ימים, מתחייבים הצלמים לפרסם את צילומיהם באתר הבית ולהתיר להנהלת הפורום להציג חלק מהתמונות בתערוכה.

אתר אחר, אל תשאיר עקבות (Leave No Trace), מציע תיירות אקולוגית באתרי המורשת והארכיאולוגיה של הממלכה. כאן אפשר למצוא עצות כיצד להתכונן לטיולים, כתובות של חברות טיולים ומדריכים, מסלולי טיולים מומלצים וגם סדרת סרטוני וידאו שהפיקה רשת MBC הסעודית, שמתארת את פינות החמד של הממלכה.

אלה רק שניים מתוך מקבץ רחב של אתרים שנועדו לקדם את התיירות בממלכה, ובעיקר את תיירות הפנים, שהיוותה השנה כ–10% מהתמ"ג וצפויה להגיע ליותר מ–11% בעוד כעשור. כחלק מהאסטרטגיה החדשה של הממלכה, שזכתה לתואר "סעודיה 2030", קברניטי המשטר החליטו להשקיע סכומי עתק בקידום התיירות, כדי לנסות להקטין את התלות בנפט ומוצריו, ולהרחיב את הענף מעבר להכנסות הרגילות (והגבוהות) מהעלייה לרגל.

סעודיה מתכוונת להתחרות בשכנותיה במדינות המפרץ, ובמיוחד בדובאי, שנחשבת לעיר הרביעית בעולם במספר הביקורים בה, בעיקר בשל נמל התעופה של דובאי המשמש תחנת מעבר בינלאומית לטיסות מן המערב למזרח הרחוק. שני עוגני הענק הללו — המקומות הקדושים בסעודיה ונמל התעופה של דובאי — משאירים מאחור, ובמרחק רב, את כל אתרי התיירות במזרח התיכון, במיוחד בתקופה שבה מצרים נחשבת מדינה מסוכנת בשל פעילותם של ארגוני טרור, שגרמו לאובדן מקור התיירות העיקרי שלה ברוסיה ובמדינות אירופה. גם טורקיה סובלת מצפיפות פיגועים, שחיבלו בענף החשוב במדינה, ואף שהתיירות הרוסית מתחילה לשוב לטורקיה — הנתונים מצביעים על כך ששיקום התיירות עדיין בתחילת דרכו, אחרי שמספר המבקרים צנח ביותר מ–30% ב–2016.

אלא שעל תוכניות השיקום ופיתוח התיירות במדינות המזרח התיכון נחתו החודש . הוראות אלה, מעריכים בשדה התעופה של דובאי, יתחילו להשפיע באופן מיידי על חנויות הדיוטי פרי שבהן נרכשים מוצרים אלקטרוניים רבים לקראת הטיסות. הירידה במכירות שעליה מדברת רשות שדות התעופה אמנם נמוכה יחסית, כ–2 מיליון דולר (לעומת כ–2 מיליארד דולר של מחזור המכירות הכולל), אבל בכך לא תסתיים השפעתן של הוראות הביטחון. החשש הוא שנוסעים רבים יעדיפו לטוס דרך אירופה לארה"ב, ולא דרך מדינות המפרץ, וכך עלול להתכרסם משמעותית מעמדם של שדות התעופה הבינלאומיים הללו, וממילא רמת ההכנסות מפעילות השדות הללו תקטן.

כדי לצמצם את הנזק חברות התעופה בעשר המדינות שכלולות ברשימת האיסור התחילו להציע חלופות לנוסעים. כך, למשל, טורקיש אירליינס, שהטיסה בשנה שעברה כ–1.5 מיליון נוסעים לארה"ב, הכריזה על שימוש חופשי באינטרנט בטיסה, שירות אחסנה מהיר של מכשירים חשמליים במחלקת המטען, ואולי גם טאבלטים למשך הטיסה. צעדים דומים שוקלת גם חברת התעופה של האמירויות שכבר התחילה לפרסם הנחיות לנוסעים כיצד לארוז את המחשבים הניידים שלהם — ואילו חברת התעופה רויאל ג'ורדניאן הסתפקה בינתיים בפרסום עצות כיצד לבלות 12 שעות טיסה ללא טאבלט או מחשב.

חברת התעופה הירדנית מציעה בין השאר לנהל שיחות עם השכנים לטיסה, לעשות מדיטציה ולנהל מאבק על כיבוש ידיות המשענת. אבל ההומור הירדני החביב עלול לא להספיק כדי לגרום לאזרחים או לתיירים לוותר על תענוג הצפייה בסרט בטאבלט או בניהול עסקיהם תוך כדי טיסה — הם יעדיפו לטוס לארה"ב דרך טיסת קישור לאירופה, שממנה אין הגבלות על נשיאת מחשבים.

לבד מן הנזק הישיר לתעשיית התעופה והתיירות במדינות שנכללות ברשימת האיסור, חוששים בהן מן הנזק לטווח הארוך שעלול להיגרם מעצם הכללתן ברשימת המדינות החשודות. משרד ביטחון הפנים האמריקאי לא סיפק הסברים מדוע דווקא כווית כלולה ולא פקיסטן, ובריטניה לא הסבירה מדוע החליטה לכלול את לבנון ותוניסיה ברשימתה, מדינות שאינן כלולות ברשימה האמריקאית.

ההבדלים בין הרשימה הבריטית לאמריקאית מעלים עוד כמה תמיהות — מדוע, למשל, רק טיסות ישירות ממדינות ערב לארה"ב נכללות באיסור ולא טיסות המשך. ההסבר הרשמי מבהיר כי בטיסות המשך עובר המטען בדיקת ביטחון נוספת, אבל אין בכך כדי למנוע הברחת מטעני נפץ בטיסות עוקפות, כמו בטיסה שתצא מסעודיה לפקיסטן וממנה לארה"ב.

ההסברים המעורפלים הללו הניבו כבר תיאוריה קונספירטיבית, שלפיה האיסור נובע מסיבות כלכליות. הרי אף חברה אמריקאית לא תיפגע מכך, שכן אין חברה אמריקאית שטסה ישירות ממדינות המפרץ לארה"ב. באופן פרדוקסלי, צריך לקוות שזאת אמנם הסיבה, ולא מידע מודיעיני על פיגוע תעופתי קרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker