להתמקד ביכולות, ולא במוגבלויות

למרות החקיקה שמחייבת ייצוג של 5% לאנשים עם מוגבלות במגזר הציבורי, רק 2.2% מעובדי המדינה הם אכן כאלה

דן שווץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל המשקם, המעסיק אנשים עם מוגבלות
מפעל המשקם, המעסיק אנשים עם מוגבלותצילום: זאב שטרן

לשילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה יש יתרונות כלכליים בולטים. שילוב כזה מוביל לצמיחה כלכלית ולהגדלת שיעור המועסקים במשק, וגם לשיפור איכות החיים ומצבם הכלכלי של אותם אנשים.

הדרתם של אנשים עם מוגבלות משוק העבודה לא רק פוגעת בהם מבחינה כלכלית, נלוות אליה גם השלכות מרחיקות לכת על הדימוי העצמי של אותם אנשים, לרבות על יכולתם להשתלב בחברה ולהיטמע במסגרות חברתיות. מכאן חשיבותו של תחום התעסוקה במסגרת המדיניות ביחס לאנשים עם מוגבלות.

המפנה לכיוון חקיקה הדרגתית למען אנשים עם מוגבלות התחיל בשנות ה–80, והגיע לשיאו בחקיקת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ב–1998 ובהקמת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בשנת 2000. לפני כמה חודשים נחקק תיקון מספר 15 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שנכנס לתוקפו ב–1 בינואר 2017.

לפי התיקון, כל מי שמעסיק במגזר הציבורי 100 עובדים או יותר, יחויב לייצוג של 5% לעובדים עם מוגבלות משמעותית. מעסיקים שלא יעמדו בדרישות יחויבו להגיש תוכנית עבודה להגדלת הייצוג ההולם, ובה שורה של צעדים לקידום התעסוקה. עוד נקבע בתיקון כי יש למנות ממונה תעסוקה לאנשים עם מוגבלות בגופים ציבוריים המעסיקים יותר מ–25 עובדים.

למרות החוקים, התקנות והאמצעים הקיימים לשילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, הנתונים, כפי שפורסמו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדאיגים מאוד: 42% בלבד מקרב האנשים עם מוגבלות חמורה מועסקים כיום, לעומת 78% מהאנשים ללא מוגבלות. כמו כן, רק 2.2% מכלל עובדי המדינה הם בעלי מוגבלות. 42% מהם התקבלו לעבודה ללא מוגבלות, ועם השנים נוצרה המוגבלות.

נתונים מדאיגים אלה מעלים תמיהות לגבי האופן שבו אנשים עם מוגבלות נתפשים בחברה, ובדבר ההשלכות החברתיות והכלכליות של הדרתם. נראה כי הדרך הנכונה והראויה לשילובם בחברה ובשוק העבודה היא התמקדות ביכולותיהם, ולא במוגבלותם.

לדאבון הלב, במקרים רבים ארגונים ומעסיקים נמנעים מלהעסיק אנשים עם מוגבלות עקב תפישה מוטעית או דעה קדומה ביחס אליהם. בכך הם מפסידים עובדים מוכשרים בעלי יכולת ממשית לתרום לארגון ולמנפו, לא פחות מעובדים ללא מוגבלות.

בישראל יש כמה ארגונים וחברות ששמו לעצמם כיעד למצוא פתרונות תעסוקתיים לאנשים עם מוגבלות ולפעול לשילובם בשוק העבודה החופשי. בין אותם ארגונים מתבלטת חברת המשקם, המעסיקה כ–2,700 אנשים עם מוגבלות בתחומים שונים.

יש לקוות כי השינויים החקיקתיים שנערכו עד כה, ובפרט תיקון 15 לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות, יובילו לשינוי תפישתי־תודעתי בדבר שילובם המלא של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, תוך שימת דגש על יכולותיהם של אותם אנשים, בניגוד להתמקדות במוגבלותם.

עו"ד שווץ הוא שותף במשרד גדעון פישר ושות' ומנהל המחלקה המוניציפלית בו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker