המכוניות שלכם הרבה יותר מזהמות ממפעלים

מדו"ח של המשרד להגנת הסביבה מתברר כי יש ערים עם בעיית זיהום חריפה יותר מחיפה ■ היקף זיהום האוויר מהתעשייה ירד בחיפה ל-32% מכלל הפליטות בעיר, בעוד הפליטות לאוויר מכלי רכב ומתחבורה ציבורית זינקו ל-61%

ניר קנטור
פקק תנועה בפתח תקוה
פקק תנועה בפתח תקוה. הזיהום מכלי רכב רק יחריףצילום: ניר קידר
ניר קנטור

בשל החדשות והאירועים בישראל בשבועות האחרונים, חלף מתחת לרדאר הציבורי והתקשורתי כמעט בשקט מוחלט, אחד הדו"חות החשובים שפורסמו לאחרונה - דו"ח מצב איכות האוויר בישראל ל-2015 של המשרד להגנת הסביבה.

הדו"ח, שסוקר ומנתח את איכות האוויר בישראל ביותר מ-100 תחנות ניטור, מעלה כמה נקודות מרכזיות שעשויות לערער את הדעה הציבורית הרווחת בנושא זיהום האוויר.

ראשית, מנתוני הדו"ח עולה כי חיפה אינה העיר המזוהמת בישראל וכי יש ערים עם בעיית זיהום חריפה יותר. שנית, הגורם העיקרי לזיהום אוויר בישראל הוא התחבורה וכלי הרכב. נתון זה, שכבר עלה בדו"חות אחרים בעבר, חשוב לאור העובדה שבעוד היקף הפליטות מהתעשייה נמצא בשנים האחרונות במגמת שיפור - זיהום האוויר מהתחבורה נמשך ואף מחריף. על פי ניתוח נתוני המשרד להגנת הסביבה, בחיפה לבדה ירד היקף זיהום האוויר מהתעשייה ל-32% מכלל הפליטות בעיר, בעוד שיעור הפליטות לאוויר מכלי רכב ומתחבורה זינק ל-61% - מגמה שצפויה להמשיך לאור העלייה במספר כלי הרכב בכבישי ישראל.

נתונים אלה, כמו אחרים, אינם מקבלים כל ביטוי בשיח הציבורי המתלהם הנהוג כלפי התעשייה בישראל ובחיפה בפרט. לא רק שהטון הנוכחי פוגע ביכולתה של התעשייה לצמוח ולתרום לכלכלה הישראלית, לתעסוקה ולפרנסה, גרוע מכך - הוא מסיט את הדיון הסביבתי מהתמודדות אמיתית ומלאה עם מקור הבעיה ועם הצורך של החברה להתגייס לפתרונה.

מעבר להיותה עוגן כלכלי, שמפרנס ומעסיק אלפי משפחות בישראל, התעשייה משקיעה מדי שנה מיליוני שקלים בשמירה על הסביבה: נתונים שפירסם המשרד להגנת הסביבה בחודש שעבר מעידים על הפחתה של עשרות אחוזים בפליטות מזהמים מהתעשייה.

על התעשייה להמשיך להיות נדבך מרכזי בכלכלה ואחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של המשק. זה לא אומר שהתפתחותה צריכה להיות על חשבון הסביבה. נהפוך הוא - צמיחת התעשייה תלויה גם ביכולתה לצמצם את השפעתה על הסביבה.

על דו"חות כמו זה שפורסם בשבוע שעבר להוות בסיס לשיח בין הרגולציה, התעשייה והארגונים הסביבתיים, שמטרתו להבטיח את המשך השיפור של איכות הסביבה תוך שמירה על יציבותה וצמיחתה של התעשייה. ואולם חוסר האמון הקיים כיום בין כל העוסקים בנושא מונע שיח פורה ואמיתי. השיח נהפך לפופוליסטי, מאיים ורווי בחלקי מידע באופן שפוגע באמון הציבור ובתעשייה.

כדי לקיים שיח מועיל, יש להסכים תחילה לקיים דיון המתבסס על נתונים עובדתיים, שמתייחסים לאיכות האוויר ולמגוון גורמי הזיהום. רק לאחר הסכמה זאת ניתן יהיה לפתח דיון אמיתי ומקצועי, שיסייע לקבוע מדיניות סביבתית נאותה בישראל.

הכותב הוא מנהל איגוד הכימיה, פרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ