מינהל תקין

הכוח המוגזם של השלטון המקומי מעודד שחיתות

קצין משטרה בכיר אמר לי פעם "רוב הציבור בישראל חושב שהשחיתות נמצאת בפוליטיקה הארצית. אבל האמת היא שרובה המוחלט נמצאת דווקא בשלטון המקומי. שם נמצא הכסף הגדול באמת"

אליאור עמר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אליאור עמר

אף אחד מאיתנו לא מופתע נוכח מעצרו של עוד ראש רשות מקומית. אם כבר, עלינו להיות מופתעים מהעובדה שגם אחרי שעשרות ראשי רשויות נעצרו, הואשמו, הורשעו ובחלקם גם ישבו בכלא, כמעט שום דבר בשלטון המרכזי לא השתנה בניסיון לעצור את תופעת השחיתות ברשויות המקומיות.

לפני כמה שנים, בעקבות פרשה מתוקשרת היטב בקריית מלאכי, הזדמנה לי שיחה עם קצין משטרה בכיר שכבר רדף בעברו והצליח להביא להרשעתם של כמה ראשי עירייה. "רוב הציבור בישראל חושב שהשחיתות נמצאת בפוליטיקה הארצית", הוא אמר לי, "אבל האמת היא שרובה המוחלט נמצאת דווקא בשלטון המקומי. שם נמצא הכסף הגדול באמת, ושם, בניגוד לשלטון המרכזי, הפיקוח כמעט לא קיים".

ראש עיריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני בבית המשפט
ראש עיריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני בבית המשפטצילום: תומר אפלבאום

הקצין הצביע בדיוק על הנקודה הנכונה; עד שזו לא תתוקן על ידי השלטון המרכזי, נמשיך לראות מצעדים של ראשי רשויות אזוקים מובלים אל בתי המשפט לצורך הארכת מעצרם. הפיקוח של השלטון המרכזי, במקרה הזה בעיקר משרד הפנים (ובמידה מסוימת גם משרד האוצר) על הרשויות המקומיות בישראל הוא מגוחך. אי־אפשר, למשל, להיות מבקר עירייה מוצלח כאשר מי שמשלם את שכרך היא העירייה שאתה מבקר אותה. אתה לא יכול להעניק ייעוץ משפטי נטול פניות או לעמוד באומץ מול בקשות לביטול דוחות חניה כשאתה תלוי בחסדיו של ראש העירייה, שברצותו יכול לפטר אותך בלי להניד עפעף. את כל זה - וזה רק על קצה המזלג - לא השכילו בשלטון המרכזי להבין ולתקן.

בוועדות המכרזים שבוחרות את האנשים שיאיישו את התפקידים הסטטוטוריים ברשות מקומית (מהנדס, יועץ משפטי, גזבר, מבקר עירייה וכו') יושב נציג מטעם משרד הפנים. בפועל, הנציג הזה הוא לא עובד משרד הפנים, אלא בעל תפקיד בכיר ברשות מקומית אחרת, התלוי לכשעצמו בראש הרשות שלו. האם הנציג הזה יכול לעשות את עבודתו נאמנה כשברקע הוא יודע שראש הרשות שבה הוא עובד הוא חבר של ראש הרשות שבוועדת המכרזים שלה הוא יושב כ"מפקח" מטעם משרד הפנים? התשובה ברורה.

בניגוד לפוליטיקה הארצית, האופוזיציה ברשויות המקומיות היא חלשה במקרה הטוב, ועלובה במקרה הרע. לרוב, היא נכנעת לתכתיביו של ראש הרשות, שנוהג כמלך בעירו. וזה לא רק ביטוי. תשאלו כל מי שמכיר את נוהלי העבודה ברשויות המקומיות והוא יגיד לכם שסמכויותיו של ראש רשות בלתי פרופורציונאליות ומזכירות משטרים פיאודליים. הסמכויות המופרזות האלו מהוות מלכתחילה את הקטליזטור למינהל בלתי תקין ולשחיתות. אפילו לסיסי במצרים יש פחות השפעה וסמכויות מלראש רשות בישראל. כשמוסיפים לזה את העובדה שלחברי האופוזיציה אין סמכויות משל עצמם, ושלרוב התקשורת המקומית אינה ממלאת כראוי את תפקידה ובמקום לשמש כגורם מבקר, חושף וחוקר היא מהווה שופר תעמולתי לראש הרשות - מקבלים את החממה המושלמת שמגדלת נבחרים הבוגדים באמונו של הציבור ששלח אותם.

כמי שמסקר רשות מקומית אחת מזה כעשור, ורשות מקומית נוספת מזה כשלוש שנים, הכי עצוב בעיני זה לראות פעם אחר פעם איך משרד הפנים אינו ממלא את תפקידו כראוי. אין ספור פעמים נתקלתי בהתעלמות מופגנת, השלמה והכשרה בדיעבד מצד המשרד למהלכים בלתי תקינים באופן מובהק שבוצעו על ידי הרשויות.

מרים פיירברג, ראשת העיר נתניה
מרים פיירברג, ראשת העיר נתניהצילום: מוטי מילרוד

כשמשרד הפנים, הגוף שאחראי על הפיקוח על הרשויות המקומיות, לא פועל מחד בנחישות כדי לקדם התנהלות לפי הנהלים והחוקים, ומאידך כדי לעקור מהשורש מינהל בלתי תקין כשהוא מתגלה, אל תופתעו כשעוד ראש רשות ייעצר. זה רק עניין של זמן.

הכותב הוא עורך העיתון המקומי "המקור", הרואה אור בקריית מלאכי ובמושבי המועצה האזורית באר טוביה

צבי בר, לשעבר ראש עיריית רמת גן
צבי בר, לשעבר ראש עיריית רמת גןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker