עובדי קבלן 
הם גם בני אדם

"רוב המעסיקים נרתעים מלקבל אחריות על אנשים. העסקת עובדים נתפשת כעונש, כ'כאב ראש'. הם אינם רוצים אנשים, הם רוצים משאב" - כך מסביר מעסיק שבחר לעבור להעסקה ישירה

אורנה עמוס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורנה עמוס

כולכן מכירות אותן: הן המנקות בבניין המשרדים שבו אתן עובדות, הן המורות בבית הספר של הילדים שלכן, ואולי הן אתן. הן לא שירות ולא משאב אנושי - הן עובדות קבלן, והגיע הזמן שנפסיק לקרוא להן עובדי קבלן.

בישראל 2016 לא קיימים נתונים מדויקים לגבי מספר עובדות הקבלן. ההערכה היחידה שקיימת חלה על המגזר הציבורי, שבו מועסקים 1.2 מיליון עובדים ועובדות ומתוכם כ–600 אלף עובדי ועובדות קבלן. ומה המצב במגזר הפרטי? איש אינו יודע.

הפגנת עובדי קבלןצילום: אייל טואג

הערכות, המבוססות על מדגמי שכר, מציירות תמונה עגומה: כ–75% מעובדי הקבלן הן עובדות. בענף הניקיון, שבו שיעור ההעסקה הקבלנית הוא עצום, כ–93% מהעובדים הן עובדות. בענף הסיעוד, שנשלט אף הוא על ידי העסקה קבלנית, כ–85% מהעובדים הן עובדות.

מאות אלפי נשים בישראל מתמודדות מדי יום עם המציאות של עבודה בקבלנות ועם השלכותיה: חוסר ביטחון תעסוקתי, שכר נמוך וחוסר יחס אישי. הן עובדות לצד העובדים הקבועים, מבצעות לעתים את אותן מטלות בדיוק, אך זוכות לתנאים פחותים בהרבה ללא סיכוי לקביעות או לשיפור בתנאים. נשים מבוגרות, נשים בהריון, אמהות - כולן נאלצות להתמודד עם חוסר ודאות תמידי.

"אני מפוטרת מדי שנה בסוף שנת הלימודים, ומועסקת שוב באוקטובר, ללא קביעות וללא ותק, ואין לי מושג מה יהיה בעתיד", מספרת מורה המועסקת כעובדת קבלן כבר חמש שנים.

העסקה קבלנית פושה לא רק בתחום הניקיון או סיעוד קשישים. חלק גדול מהמורות, המרצות, האחיות והעובדות במשרדי ממשלה הן עובדות קבלן. במהלך שני העשורים האחרונים נהפכה העסקה קבלנית לנורמה בישראל, ועובדות הקבלן נהפכו לשקופות. מי מכן יודעת אם עובדת הניקיון, המרוקנת את הפח שלידכן במשרד, זוכה לתנאים סוציאליים? מקבלת שי לחג? או שמא הדבר היחיד לו היא זכאית, ושעליו היא לא משלמת מכיסה, הוא הפסקה?

על פי מחקרים בינלאומיים, עובדות המועסקות בחוזה העסקה ישירה מזדהות עם הארגון, נאמנות לארגון ויודעות שיש להן למי לפנות במקרה של בעיה או מצוקה אישית. קביעות התנאים והמשכורות תורמים אף הם לתפוקה גבוהה יותר. אם כך, מדוע בישראל קיים עדיין שיעור כה גבוה של העסקה קבלנית?

"רוב המעסיקים נרתעים מלקבל אחריות על אנשים. העסקת עובדים נתפשת כעונש, כ'כאב ראש'. הם אינם רוצים אנשים, הם רוצים משאב", מסביר מעסיק שבחר לעבור להעסקה ישירה.

עבור רוב עובדות הקבלן בישראל התאגדות היא כמעט בלתי אפשרית. חלק ניכר מהעובדות הן עולות (חדשות או ותיקות) ובנות מיעוטים. הן מפוזרות באופן שרירותי בין מקומות העבודה, אינן מכירות עובדות אחרות, ובעיקר חוששות מאד לאבד את פרנסתן.

בשנים האחרונות פועלת בישראל הקואליציה הארצית להעסקה ישירה, שמקדמת ותומכת בהצעת חוק שתוביל להעסקה ישירה של עובדי ועובדות קבלן בישראל.

רבקה, תושבת דרום תל אביב, היא אחת הפעילות הבולטות בארגון. למרות שהיא עובדת שנים רבות כמנקה בקניון במשרה מלאה, בפסח הקרוב תאלץ רבקה לבקש שוב חבילות מזון מעמותות סיוע כדי לקיים את משפחתה. גם בפסח 2016, כמו בכל שנה, השכר שלה, ושל המוני עובדי קבלן, צפוי להיחתך ב–50% בשל החופשה הכפויה שהם נאלצים לקחת ואשר עבורה הם אינם זכאים לתשלום עקב אופן העסקתם. רבקה היא רק דוגמה אחת מני רבות.

הקואליציה להעסקה ישירה פועלת להפוך את העובדות השקופות לבני אדם. באמצעות פעילות שטח, הפגנות ויזימת תוכניות מנהיגות לעובדות, ארגוני הקואליציה הצליחו לשנות את השיח הציבורי ולהביא להעברה של עשרות אלפי עובדים בשנה האחרונה ממעמד של עובדי קבלן להעסקה ישירה.

הכותבת היא מרצה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון ורכזת הקואליציה הארצית להעסקה ישירה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker