יוקר המחיה

להפחית את המיסוי 
על מכוניות עממיות

אין הצדקה למסות את המכוניות עצמן, אלא רק את הדלק שמאפשר את השימוש בהן

אפרים צדקה
אפרים צדקה

מדברים אצלנו הרבה על יוקר המחיה הגבוה יחסית. אין ספק שהיעדר תחרות מספקת תורם לכך, אבל גם הממשלה תורמת את חלקה. ניקח את המכוניות כדוגמה.

כל אורח שמבקר בישראל נדהם ממחירן הגבוה של המכוניות. כפועל יוצא מכך, גם הגיל הממוצע שלהן גבוה (ואולי גם מספר התאונות גבוה). במקרה זה המחיר הגבוה נובע באופן בלעדי ממס קנייה גבוה (שעל מס הקנייה עצמו נגבה גם מע"מ).

הממשלה מטילה מסים כדי לממן את הוצאותיה. כך למשל, מוטל מע"מ בשיעור אחיד (כמעט) על כל מוצרי הצריכה והשירותים. התורה הכלכלית מונה כמה סיבות רלוונטיות לענייננו, המצדיקות להטיל על מוצר מסוים גם מס קנייה, כדי להקטין את צריכתו.

הסיבה הראשונה היא שלצריכה או לייצור של המוצר עשויות להיות השפעות חיצוניות שליליות. למשל, עישון סיגריות יוצר אי־נוחות ונזק לסובבים את המעשן. צריכה וגם ייצור של אנרגיה גורמים בדרך כלל לזיהום הסביבה. (באותו נימוק, מוצדק לסבסד מוצרים בעלי השפעות חיצוניות חיוביות, כמו חיסונים נגד מחלות מדבקות).

מכוניות דאצ'יה ישראל
מכוניות דאצ'יה ישראלצילום: אייל טואג

ואולם המכוניות כשלעצמן אינן יוצרות זיהום ואינן יוצרות צפיפות בנתיבי התחבורה. השימוש בהן הוא זה שיוצר את ההשפעות השליליות. לכן, אין הצדקה למסות את המכוניות עצמן, אלא רק את הדלק שמאפשר את השימוש בהן. ואכן, יש בישראל מס גבוה על דלק.

הסיבה השנייה למיסוי נוסף נוגעת למוצרי מותרות כמו יאכטות ומטוסים פרטיים, שצריכתם גבוהה בקרב בעלי הכנסה גבוהה. מס על אלה יכול להקל את הנטל על כלל האוכלוסייה. (באותו נימוק יש הצדקה לסבסד מוצרי יסוד, שנצרכים באופן יחסי גבוה על ידי בעלי הכנסה נמוכה). בישראל, מכוניות משפחתיות־עממיות אינן מותרות.

לכן, אין הצדקה למיסוי הגבוה המוטל על מכוניות. רצוי להפחית את המיסוי הזה באופן שלא יפגע יתר על המידה בהכנסות המדינה ממסים, ושלא ייהנו ממנו בצורה ניכרת אלה שרוכשים מכוניות יוקרה ונוהגים להחליפן בתדירות גבוהה.

למשל, אפשר להעניק לכל ישראלי "זכויות נכה" במס הקנייה על רכב. כלומר, מדי כמה שנים יוכל אדם לרכוש מכונית חדשה בהנחה בסכום קבוע ממס הקנייה. סכום ההנחה יהיה בגובה מס הקנייה הממוצע על מכונית משפחתית־עממית. אפשר להקטין את ההנחה עד לאפס, ככל שהמכונית יוקרתית יותר. כך, מי שיקנה מכונית עממית אחת לכמה שנים לא ישלם כלל מס קנייה. כל האחרים — ישלמו מס מלא או חלקי. צעד כזה יסייע להורדת יוקר המחיה באופן דיפרנציאלי, וגם יתרום להפחתת תאונות הדרכים.

הכותב הוא פרופסור אמריטוס לכלכלה 
באוניברסיטת תל אביב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ