המדינה יכולה למנוע 100 הרוגים בשנה בתאונות דרכים

הכושר הביצועי הגבוה שמפגין השר רק מגביר את התסכול ■ שוו בנפשכם שהיה נרתם באותו כישרון לא רק למשימתו כשר התחבורה, אלא גם למשימתו כשר לבטיחות בדרכים

שמואל אבואב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל אבואב

השימוע שהתחיל להיערך באחרונה בוועדת הכלכלה, בראשות יו"ר הוועדה איתן כבל, עוסק בעיקרו בדם הרב הנשפך לשווא בכבישים, בשל חוסר האחריות ואוזלת היד שמגלה הממשלה במאבקה בקטל בדרכים.

ואולם יש לשימוע גם פן כלכלי חשוב. עמותת אור ירוק הציגה תוכנית פעולה שעלותה כ–320 מיליון שקל (הסכום שקוצץ מהתקציב שמחייב החוק למאבק בתאונות), אבל החיסכון שהיא תשיג למשק יהיה יותר מכפליים ההשקעה. זאת בלי להזכיר את העובדה הזניחה והפעוטה, שבכך גם ינצלו חייהם של כ–100 חפים מפשע שנהרגים בתאונות מיותרות מדי שנה.

ישראל כ"ץ בטקס חניכת נתיב חמישי בנתיבי איילון
ישראל כ"ץ בטקס חניכת נתיב חמישי בנתיבי איילוןצילום: מלובני ישראל

בין 2002 ל–2012 הפגינה המדינה מחויבות למאבק בתאונות, והביאה להפחתה של 47% במספר ההרוגים השנתי — מ–542 הרוגים ב–2002 ל–290 ב–2012. ואולם בשלוש השנים האחרונות קוצץ התקציב, הכבישים והצמתים האדומים לא שופצו, מספר ניידות התנועה נגרע בשני שלישים, מספר השוטרים נחתך בכמעט חצי, ורק שליש ממצלמות הבטיחות הוצבו. הזינוק החד במספר ההרוגים, והנזק הכלכלי הכבד הנגרם למשק בצדם, היו תוצאה בלתי נמנעת.

תוכנית הפעולה שהצענו בשימוע שנערך בכנסת כוללת טיפול בארבעה תחומים: שיפוץ תשתיות בטיחות רעועות במוקדי סיכון — כבישים וצמתים אדומים; רכישת ניידות חסרות לאגף התנועה של המשטרה, שיהפכו את אכיפת חוקי התנועה למשמעותית ויעילה יותר; גיוס כוח אדם חסר למשטרת התנועה (שוטרים וסטודנטים); והצבת מערך מצלמות בטיחות בצמתים ובכבישים אדומים ומרובי נפגעים, שיכפו על הנוהגים בהם נהיגה זהירה בהתאם לחוקי התנועה.

החישובים שערכנו מצביעים על חיסכון מובטח של כ–100 הרוגים בכל שנה, אם יושקע התקציב החסר. התחשיב המקובל קובע שהעלות הכלכלית (הישירה והעקיפה) של כל הרוג למשק היא 6.6 מיליון שקל. מימוש התוכנית, כאמור, ישאיר בקופת המדינה יותר מכפול הסכום שתוציא על ביצוע התוכנית (320 מיליון שקל), בלי לחשב את החיסכון הרב שיתקבל גם ממניעת ההוצאות על שיקום ותמיכה באלפי הפצועים והנכים שלא ייפגעו בתאונות.

הנתונים מראים שבתוך כעשור גבתה המדינה כ–36 מיליארד שקל ממיסוי על רכב. קרוב ל–20 מיליארד שקל הושקעו בחזרה בתנופת הפיתוח המרשימה שמוביל בשנים האחרונות שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ.

הכושר הביצועי הגבוה שמפגין השר רק מגביר את התסכול. שוו בנפשכם שהיה נרתם באותו כישרון לא רק למשימתו כשר התחבורה, אלא גם למשימתו כשר לבטיחות בדרכים. כמה חיים היו יכולים להינצל, כמה כסף היה יכול להיחסך. האם לא ימצאו לשרי התחבורה והאוצר 320 מיליון השקלים, אותה כבשת רש שקוצצה מתקציב הבטיחות ועולה לנו מאז בכל כך הרבה דם ודמים?

הכותב הוא מנכ"ל עמותת אור ירוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker