העסקת חרדים תצמצם אי־שוויון

הפתרון הטוב ביותר לעידוד העסקה של חרדים הוא סבסוד של המדינה עבור תוכניות שיקימו מעסיקים להכשרת חרדים

ערן קריסטל

גובה השכר במשק הוא אמנם בעיה משמעותית, אך חמורה לא פחות היא בעייתן של אוכלוסיות שכמעט לא מצויות כיום במעגל העבודה - החרדים והערבים. היעדר שילובה של אוכלוסיות אלה הוא הגורם המשמעותי לעוני, שכן שיעור העניים בקרב משקי בית שבו יש שני מפרנסים נמוך משמעותית ממשקי בית שבהם קיים מפרנס יחיד.

החרדים הם קבוצה איכותית מאוד - הם בעלי יכולת למידה יוצאת דופן ויכולים לשמש במגוון רחב של תפקידים הדורשים למידה והעמקה. לכן, ברור כי אי שילובם בשוק העבודה הישראלי מביא לאובדן תוצר שנתי של מיליארדי, ואף עשרות מיליארדי שקלים בשנה. במקביל, יוצרת אוכלוסייה זו נטל על תקציב המדינה, בכך שהיא נתמכת בקצבאות ומענקים שונים.

דו"ח מצב המדינה, חברה וכלכלה של מרכז טאוב, המתפרסם מדי שנה, העלה כמה פעמים את בעיית שיעור ההשתתפות הנמוך בשוק העבודה של החרדים והערבים, והגדיר אותה כאחת מהבעיות המרכזיות במשק. שיעור ההשתתפות הנמוך של חרדים וערבים הוא הסיבה העיקרית לעוני בקרב אותן אוכלוסיות, עוני שמביא לפערים גדולים מול אוכלוסיות אחרות, וגורם לתחושת ניכור מהחברה הישראלית. הנתונים העדכניים ביותר לגבי ההחרדים מוכיחים כי שיעור העוני בקרבם עולה בהתמדה, ולכן נדרש טיפול מהיר בבעיה.

חרדים ליד שלט של מנהלת השירות האזרחי לאומי
צילום: אמיל סלמן

הפתרון הטוב ביותר לעידוד העסקה של חרדים הוא סבסוד של המדינה עבור תוכניות שיקימו מעסיקים להכשרת חרדים. כך גם ירוויחו מעסיקים כוח עבודה איכותי, והמדינה תצטרך לתמוך בהם פחות. במקביל, חשוב כי מדינת ישראל תפתח תוכניות למתן תמריצים כלכליים למעסיקים שיתאימו את מקום העבודה לצורכי החרדים. היכולות הגבוהות שמביאה עמה האוכלוסייה החרדית יאפשרו לאנשיה ללמוד מהר ולהתאים עצמם לצורכי המעסיקים, כך שמדובר בהשקעה משתלמת הן עבור המדינה והן עבור המעסיקים.

למרות יכולות הלימוד הגבוהות של החרדים, החסם הגדול ביותר העומד בפני אוכלוסייה זו נובע מפערים גדולים בידיעת השפה האנגלית, המשמשת גשר בין ישראל לשאר העולם. עם זאת, הכשרה מקצועית מתאימה במקומות העבודה יכולה לתת מענה ללימוד אנגלית מקצועית, באופן שיספק את מרבית הצרכים.

מדינת ישראל צריכה לעודד העסקת חרדים בשוק העבודה על ידי בניית תוכניות הכשרה ייעודיות, וכן על ידי סיוע למעסיקים שיקימו מפעלים ושלוחות המותאמות במיוחד לצורכי אוכלוסייה זו. כך למשל, מעסיק שמעוניין להקים מוקד טלפוני שבו יעבדו נשים חרדיות, יהיה חייב להקפיד שבמקום לא יהיו נוכחים גברים, אף שדרישה זו עשויה להערים קשיים גדולים באיוש משרות שנתפשות כ"גבריות בלבד", למשל אנשי אחזקה או טכנאי מעליות.

השר נפתלי בנט כבר הרים את הכפפה בנושא העסקת חרדים, וניסה לקדם את הנושא באמצעים תקציביים. למרות זאת, התקציבים המוקצים למטרה לאומית זו עדיין נמוכים מאוד ואינם מעודדים את המעסיקים. תקציב של 30 מיליון שקל להעסקת חרדים ב–2014 לא הביא את השינוי המיוחל, אלא רק התווה את הדרך הראשונית.

חוסר שילובם של חרדים בשוק העבודה הוא פצצה מתקתקת שיש לשים בראש סדר העדיפויות החברתי והמדיני. שיעור החרדים באוכלוסייה עולה משנה לשנה, כך שאם קבוצה זו לא תשלב בהצלחה בשוק העבודה - היא תמשיך להיות נתמכת על ידי קצבאות וגופים שונים, והנטל שלה על יתר האוכלוסייה רק יגבר.

הכותב הוא מנכ"ל בזק און־ליין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker