משבר גיל 40 של ענף ההיי-טק

כדאי שנבין לעומק את האתגרים במקצוע, ונעסוק בדרכים למניעת גל הפיטורים שפוקד את ישראל באחרונה בתחום ההיי־טק - כי מכאן יכול לצמוח טים קוק הבא

נילס קרמר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"מנכ"ל אפל העולמית, טים קוק מגיע לישראל" - במשך שבוע שלם התקשורת עסקה בביקור שלכאורה היה מדומה, של אחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם. סוף טוב הכל טוב - ההשערות בדבר ביקורו אוששו - וקוק אכן נחת בישראל לפני כשבועיים, ויש לו סיבה טובה - מרכז הפיתוח השני בגודלו בעולם של חברת אפל ממוקם בישראל.

ישראל גידלה עבור אפל יותר מ–700 עובדים ועוד כ–6,000 מפתחי אפליקציות - סיבה טובה עבור מנכ"ל חברת הענק להגיע לטקס פתיחת המשכן החדש שלו. ישראל נהפכה למעצמת היי־טק שמושכת אליה ידוענים בתחום מכל רחבי העולם, ולראיה, לביקורו של קוק קדמו ביקוריהם של מנכ"ל אינטל העולמית, מנכ"ל מיקרוסופט ועוד.

בשנים האחרונות נהפכה ישראל הקטנה למוקד עניין גדול בתחום, וכיום היא זירת עסקים של ממש. לכן, כדאי שנבין לעומק את האתגרים במקצוע, ונעסוק בדרכים למניעת גל הפיטורים שפוקד את ישראל באחרונה בתחום ההיי־טק - כי מכאן יכול לצמוח טים קוק הבא.

צילום: אפל

על רקע הבחירות, מפלגות רבות מדברות על עידוד תעסוקה בגיל 40, אך בפועל מזניחות את אחד התחומים המרכזיים שבו הזקנה משחקת לרעת העובד - תחום ההיי־טק. על פי סקר שפורסם ב–TheMarker באחרונה, 51% מהמשיבים ציינו כי הבעיה הגדולה של ענף ההיי־טק היא חוסר הביטחון התעסוקתי. ההיי־טקיסטים מוטרדים מסוגיות של חוסר ביטחון תעסוקתי והיעדר השקעה מספקת בתחום ההיי־טק, ולכך השפעה משמעותית על הצבעתם בבחירות.

בפועל, מתכנת עם עשר שנות ניסיון שווה פחות ממתכנת עם חמש שנות ניסיון, וככל שהעובדים בתחום מזדקנים, הם נהפכים לאטרקטיביים פחות עבור חברות שונות. במובנים רבים, צעירים מזוהים עם חדשנות וקדמה טכנולוגית. התקשורת עוסקת רבות בסקרי השכר של העובדים בתחום, בהצעות האטרקטיביות שמקבלים המועמדים הפוטנציאלים, בבונוסים, באופציות, במשרדים הנוצצים, אך נוטה להתעלם מהחשש מפני פיטורים ואבטלה אחרי גיל 40 שטורד את מנוחתם של ההיי־טקיסטים.

באשר להשלכות פיטורין אחרי גיל 40 על שוק העבודה, חשוב להבין שכשמתכנת שעד לפני יומיים עבד בחברה גדולה חותם אבטלה, הוא עולה למשק הרבה יותר מעובד ניקיון באותו הגיל שלא מוצא עבודה. היי־טקיסטים מובטלים הם אנשים עם השכלה, ותק ומקצוע יוקרתי, שהרוויחו עד לא מזמן משכורות גבוהות, ומעבר לתחושות האישיות הקשות עקב האבטלה - הם נטל על המשק יותר ממובטלים אחרים.

המתמודדים בבחירות חייבים להבין את המשמעויות של המצב. על רקע הניסיון הענף שלו בתחום היזמות וההיי־טק, שר הכלכלה, נפתלי בנט, יכול להוביל את העיסוק בסוגייה, ולתת לה פתרונות בדמות עידוד תמריצים להעסקת עובדים מעל גיל 40, גם בתחום ההיי־טק. עליו להבטיח לאוכלוסייה זו ביטחון תעסוקתי. אסור לנו להפוך את גיל 40 לגיל מבוגר בתחום ההיי־טק, ולהתייחס להיי־טקיסטים מעל גיל 40 כאל עובדים שאבד עליהם הכלח.

זהו אתגר גדול העומד לפתחה של הממשלה הבאה, שתידרש להתמודד אתו עכשיו, כדי למנוע את המובטלים של המחר.

הכותב הוא מיזמי start me up, שמציע למתכנתים צעירים הכשרה לצד ניסיון תעסוקתי בסטארט־אפים גדולים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker