נופלים על קידוש הרכב

יש ליצור מערכת תחבורה ציבורית יעילה בפריסה רחבה - המשלבת בין כל האמצעים ליצירת רצף תחבורתי איכותי

מיטל להבי
מיטל להבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיטל להבי
מיטל להבי

המכונית הראשונה שלי היתה רנו ירוקה וחבוטה. קניתי אותה בגיל 24 - יד רביעית - וידעתי שאני מתחילה תקופה חדשה בחיים שלי. הרכב הפרטי, סמל החופש והאושר, הקידמה והעצמאות, מלווה אותי גם כיום ברגעים החשובים, ולוקח אותי ללא מעט אירועים.

הדמויות הבולטות בקולנוע ובתרבות גם הן מצוידות בכלי רכב פרטי - ג'יימס דין, ג'ון טרבולטה ואפילו תלמה ולואיז. אוטו זה חופש, גבורה. יקום התסריטאי שיכתוב דמות ראשית הנוסעת באוטובוס. התרבות שלנו אוהבת את המכונית.

עם זאת ולמרות זאת, הגיע הזמן לחשיבה מחודשת. כמו בנושאים נוספים, זה הזמן להסתכל לאחור ולבחון את הדברים מחדש, מתוך מחשבה על העתיד. כדי להבהיר את גודל הצרה שאליה הכנסנו את עצמנו, כנראה שיש צורך בהמחשה ברורה וחד־משמעית. אנחנו פשוט מתים על קידוש הרכב.

רק אחרי פרסום תמונות מוחשיות של החור באוזון נחתם פרוטוקול מונטריאול, שהצליח לצמצם באופן דרסטי וללא פשרות את השימוש בחומרים המדללים את שכבת האוזון. לפני כן, כולנו השתמשנו בהם בחופשיות - שתינו, אכלנו וחיינו בזכות החומרים האלה. אבל לאחר שראינו הוכחות לנזק שהם גורמים, צימצמנו את השימוש בהם.

רק אחרי אסונות מחרידים בהודו ובמפעלים לייצור תעשייתי, רק אחרי שראינו תמונות של חיות מכוסות בנפט במזרח התיכון, החלו לייצר כלים חזקים להתמודדות עם בעיות סביבתיות שהאדם בעצמו אחראי להן.

גם בתחבורה, הגיע הזמן לחשוב על השיטה מחדש ולא לפחד מצעדים משמעותיים. ישראל נהפכת לעירונית וצפופה יותר, הרכב הפרטי כבר לא מתאים לעיר הגדולה, ואולי אף פעם לא התאים לה. הוא תופס מקום רב במרחב הציבורי, מזהם את האוויר, יוצר עומס על התשתיות ופוגע באיכות החיים שלנו. יש הטוענים כי אם היינו מחליפים את כל השטח שתופסים רכבי ישראל בדירות בנות השגה, היינו מוסיפים 500 אלף דירות. כן, חצי מיליון.

חזון של עולם ללא מכוניות הוא אולי בלתי־אפשרי בעתיד הנראה לעין, אבל יש לעשות כל מה שניתן כדי להתחיל להבין שרכב פרטי צמוד בעיר מביא לנו יותר נזק מתועלת. מה זה משנה אם רכב חדש גורם התרגשות ואושר, אם רוב הזמן עומדים בפקק מזדחל ומרגיז? מה עוזרת לנו תחושת החופש, אם קצב הנסיעה בעיר דומה, ברוב שעות היום, לזה של להליכה ברגל?

הרכב שותה לנו את הכסף, ומאמצעי שחרור הוא נהפך לעול. אבל לרובנו אין ברירה, כי צריך להביא את הילדים לגן או לעשות קניות. הוא מזהם, מרעיש וצורך אנרגיה מרובה. רוב היום הוא בכלל חונה, בתנאי שמצאתם חנייה, כמובן, ולא תורם לנו מאומה בזמן זה.

התפישה שהרכב הפרטי לא מתאים לעירוניות של המאה ה–21 קיימת זמן רב בעולם. לא צריך אסונות וטרגדיות כדי להבין שהפקקים חוסמים לנו את הגישה, את חשבון הבנק ואת דרכי הנשימה. הגיע הזמן שגם ישראל, אחת המדינות הצפופות בעולם, תתחיל להבין שהפריבילגיה שרבים גדלו עליה כבר אינה כל כך חיובית, כי אם תפישה שיש לנער ולבחון מחדש, בלי חשש.

יש ליצור מערכת תחבורה ציבורית יעילה בפריסה רחבה, המשלבת בין כל אמצעי התחבורה ליצירת רצף תחבורתי איכותי. יש להעדיף את הסעת ההמונים על פני הרכב הפרטי בכל המישורים - בין אם בהעברת תקציבים ובין אם בתכנון ובביצוע יעיל, שמציב את צורכי האזרח במקום הראשון בסדר העדיפויות.

יש לדרוש מהממשלה החדשה, שעוד תבוא - עזרי לנו לצאת מהקופסה הנעה, חשבי שוב על הכסף ותראי שבטווח הרחוק זה לא משתלם. תני לכל אחד לבצע בחירה בין אפשרויות תחבורה, ואל תכריחי אותנו ליפול על קידוש הרכב.

הכותבת היא סגנית ראש עיריית 
תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker