האקזיט של בנט מוועדי ההיי־טק

עם כל הכבוד לשר הכלכלה - אם העובדים בתעשייה היו מאורגנים בוועד, אולי הם היו מצליחים למנוע חלק מהקיצוצים שמתרחשים גם בהיי־טק

דוד לגזיאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני כחצי שנה כתבתי מאמר על "הצד הרע של האקזיט", ובו תיארתי מה יכול לקרות כשעובדים בחברת היי־טק לאחר מכירתה. המאמר לא פורסם ובחרתי לגנוז אותו. אבל לאור אמירותיו של שר הכלכלה נפתלי בנט על כך שלא צריכים ועדי עובדים בהיי־טק, החלטתי לשכתב את המאמר.

עד לפני כשנתיים וחצי עבדתי בחברת היי־טק במשך כחמש שנים. הגעתי אליה לאחר שנמכרה לענקית טכנולוגיה אמריקאית, וכמה ממקימיה, שביצעו אקזיט מרשים, כבר עזבו אותה. כשהתחלתי לעבוד המחלקה היתה קטנה אבל רווחית. האנליסטים, ואני בהם, אהבו לבוא לעבודה. האווירה היתה אינטימית והיה ברור לכולנו שברגע שנוצר עומס בעבודה, מדלגים על הפסקה או מתגברים במשמרות נוספות.

חלק לא מבוטל מהמערכות שבהן השתמשנו היו פרי יוזמות פרטיות ועבודה עצמאית של העובדים, שהגו דרכים לשפר את העבודה והקדישו זמן לעשות זאת. באנלוגיה צבאית, ההרגשה היתה שמדובר ביחידה מלוכדת שדואגת לעצמה.

נפתלי בנטצילום: אמיל סלמן

ואולם עם הזמן הגיעו הדרישות להתרחבות והתייעלות. בתחילה, המחלקה התרחבה והעומס גבר בהתמדה. במקביל, התחילו לצוץ בעיות שנובעות מהקושי בניהול קבוצות גדולות. כשעובדים החליטו לצאת ליותר הפסקות או לקחת יותר ימי מחלה, הוחלט על הגבלת זמני ההפסקות וקיצוץ בתנאים הקשורים לימי המחלה. אבל, עדיין, המצב היה טוב למדי. לאחר מכן הגיעו קיצוצי שכר. במחלקה הועסקו בעיקר סטודנטים שעבדו במשמרות - לא היה קיצוץ בשכרם של היי־טקיסטים עתירי הון. בשלב ראשון, הפחתת השכר היתה זמנית. לאחר מכן כבר גייסו עובדים בחוזים אחרים, מקוצצים.

עברו שנתיים, ושוב נדרשנו לקצץ בשכר. הפעם, קיצוץ בתוספות שכר הניתנות במשמרות מיוחדות. משמרות לילה וסופי שבוע לרוב מתוגמלות בשכר גבוה יותר, אבל הדרישה מלמעלה היתה לקיצוץ בהוצאות, ולכן בוטלו ההטבות. בשלב זה התחיל גל עזיבה של עובדים מהמחלקה, אבל המערכת המשיכה לתפקד.

לפני כשנה החליטה ההנהלה לבטל כליל את המשמרות המתגמלות. כאשר עבדתי בחברה, משמרות לילה וסופי שבוע היו האפשרויות העיקריות להכנסה, מאחר שבחמש השנים הללו למדתי לתואר ראשון ושני, ולא יכולתי להחסיר שיעורים. הדבר נכון גם לגבי סטודנטים אחרים. במקביל הוחלט על קיצוץ של תקנים רבים. כמה תפקידים בדרג הביניים, ובהם ראשי צוותים, נמחקו לחלוטין וכ–25 עובדים מהדרגים הנמוכים הפסיקו לעבוד.

לי, אישית, אין טענות להנהלה בישראל. אני בטוח שהם עשו כל שביכולתם כדי לשמור על מקומות העבודה לסטודנטים. למצוקה שלנו היה הסבר פשוט יחסית: ההנהלה הבכירה היתה אמריקאית. אחרי שהמקימים הישראלים הרוויחו מיליונים (בצדק) ופרשו, תפסו את מקומם אמריקאים, ולהם כבר לא היתה זיקה לסטודנטים הישראלים.

אני עדיין חושב שאם היינו מאורגנים בוועד, היינו מצליחים למנוע חלק מהקיצוצים. אז עם כל הכבוד לשר בנט, לפעמים כן צריך ועדי עובדים בהיי־טק, כי באופן אירוני משהו, לחברה שעבדתי בה קוראים RSA, אבל בנט כנראה מכיר את המחלקה בשם אחר, סאיוטה. אותה מחלקה ואותו מוצר שעליו הוא עשה אקזיט מרשים כל כך.

הכותב הוא דוקטורנט בתורת המשחקים
 באוניברסיטת תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker