המלחמה הוכיחה: זה הזמן לקדם 
תוכניות להתחדשות עירונית

יש מקום לתמ"א ייעודית וגם לזירוז ההחלטה על הקמת רשות ממלכתית לעניין זה ■ אם נגזר עלינו לעבור סבבים מסוג מבצע צוק איתן אחת לכמה שנים, אולי יתעוררו כעת מקבלי ההחלטות ויחליפו דיסקט מחשבתי בעניין ההתחדשות העירונית

רינה דגני וישראל קורץ

עדיין מוקדם לסכם את התנהלות העורף בעת מבצע צוק איתן, אך דומה שיש קונסנזוס כפול: ראשית, לגבי מרווח הנשימה שמספקת מערכת כיפת ברזל; ושנית - על כך שהממ"ד הוכיח (שוב) את חיוניותו.

מאות אלפי אנשים בישראל מתגוררים בדירות ישנות, ללא פתרונות מיגון. אלה נתונים מדאיגים, שמחזירים אותנו להכרה שיש להחליף את דיסקט החשיבה של המתכננים - ולאפשר קידום תוכניות להתחדשות עירונית. יש להאיץ תהליכים - ולהחליף את מלאי הדירות הישנות במרכזי הערים ובשכונות. אין מדובר כאן רק בסוגיה נדל"נית, אלא בסוגיה אסטרטגית, ביטחונית ולאומית.

דווקא במגזר המוניציפלי, שהפגין עד כה, לפחות בחלקו, עמדה אמביוולנטית ואף מסויגת בנושא - בעיקר מתמ"א 38 - מתחילים להבחין בניצנים של היערכות מסודרת, המכוונת להתמודד עם הנושא באמצעות הקמת יחידות ייעודיות. תוכניות המתאר החדשות בערי גוש דן, הנמצאות בשלבי גיבוש, מתייחסות להגדרת מדיניות להתחדשות העירונית, ובולטות במיוחד עיריות כמו גבעתיים, הרצליה, פתח תקוה ורעננה.

בפני הרשויות עומדות כמה דילמות, שעלולות להפוך, אם לא ייפתרו, לחסמים ומכשולים עתידיים. ראשית, קיים קונפליקט בין ההיבט הכלכלי להביט התכנוני: הזווית היזמית, השואפת להגיע לאיזון כלכלי, עם שיעור רווח מוגדר, יוצרת לעתים ציפיות ל"מכפילים", שפירושם צפיפות בינוי גבוהה ומספר קומות שאינו מתיישב עם המדיניות לבנייה מרקמית. לזה יש להוסיף לחצים של בעלי דירות ויזמים, חשש להפרת האיזון הפיסקלי של הרשויות המקומיות והוצאת תקציבים גבוהים, וכן את כושר הנשיאה של מערכות התחבורה והתשתיות העירוניות האחרות, בעיקר בערים הגדולות.

הריסת בתים במסגרת פרויקט פינוי־בינוי בקרית אונוצילום: תמר מצפי

יש לכך שני פתרונות מוצעים: ראשית, יש להכין תוכנית גמישה, המאפשרת לבחון את משמעות ההתחדשות העירונית ואספקת הממ"דים לאוכלוסייה על ידי ראייה מרחבית, ולא נקודתית וספורדית, של פרויקטים שמונחים לפתחה של הרשות המקומית ללא סדר. שנית, על המתכננים להבין את עוצמת הצורך ולספק לו פתרונות. זאת, במקום שיבחרו בדרך הקלה, הקובעת נורמות נוקשות של ציפוף, מספר קומות ומכסות שטחי ציבור.

בניגוד לרשויות המקומיות, המבינות את הצורך בהתחדשות עירונית, דווקא בממשלה יש עדיין פיגור יחסי בהתייחסות לעניין זה, המתבטא בפיצול בין־משרדי, שמונע טיפול אפקטיבי במצבור החסמים ומעכב את קצב הביצוע. למרות זאת, עדיין לא הוכנה תמ"א ייעודית להתחדשות.

חלק מהחסמים שהוזכרו מחייבים טיפול ברמה הממלכתית - בתחום מדיניות התכנון, קרקעות המדינה, תקציב המדינה וכו'. לדוגמה: קידום הרעיון החיוני לאפשר במקרים מסוימים ניוד זכויות, למשל, למגרשים בבעלות המדינה.

יש מקום לתמ"א ייעודית וגם לזירוז ההחלטה על הקמת רשות ממלכתית לעניין זה. אם נגזר עלינו לעבור סבבים מסוג מבצע צוק איתן אחת לכמה שנים, אולי יתעוררו כעת מקבלי ההחלטות ויחליפו דיסקט מחשבתי בעניין ההתחדשות העירונית.

ד"ר דגני היא מנכ"לית קבוצת גיאוקרטוגרפיה; קורץ הוא כלכלן אורבני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker