לתמרץ עובדים שמגיעים לעבודה בלי רכב

מדינת ישראל אמנם העלתה את המיסוי על כלי רכב מזהמים, אך עדיין אינה עושה מספיק כדי לעודד אלטרנטיבות למי שיבחר לוותר עליהם

מיטל להבי
מיטל להבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיטל להבי
מיטל להבי

רבים מהשכירים במשק מקבלים, כחלק ממרכיב השכר, הטבה בדמות החזר הוצאות רכב ובלבד שיהיה בבעלותם רכב פרטי הרשום על שמם, גם אם אינם זקוקים לו כדי להגיע למקום העבודה או לתפקודם המקצועי במהלך היום.

מצב זה גורם לעשרות אלפי אנשים להחזיק רכב רק כדי לקבל את ההטבה, העשויה להגיע לאלפי שקלים בחודש. והרכב? הוא עומד ומעלה אבק ללא כל שימוש בו, תופס מקום חניה יקר וגורם להוצאות ישירות ועקיפות של המעסיקים ושל הרשויות המקומיות, כמו שכירת שטחי חניה או פקחים לאכיפתה. כדי להוסיף חטא על פשע, על פי רוב מדובר ברכב ישן ומזהם (שכן, מדוע עלי להחזיק רכב חדש אם איני עושה בו שימוש?) שגם כשכבר נעשה בו שימוש הוא מביא לזיהום אוויר מיותר ולא הכרחי.

מדינת ישראל אמנם העלתה את המיסוי על כלי רכב מזהמים, אך עדיין אינה עושה מספיק כדי לעודד אלטרנטיבות למי שיבחר לוותר עליהם. הגיע הזמן לשינוי תפישתי בעניין - במקום מתן הטבה על אחזקת רכב לכל פקיד, יש לשלב בתלוש השכר תמריץ בדבר הגעה ירוקה לעבודה, כמו הגעה באופניים, ברגל, בתחבורה ציבורית, בשאטלים או ב–Car Pool.

שינוי השורה בתלוש המשכורת לבדו אינו יספיק כמובן. הדבר צריך להיעשות במהלך משותף שכולל שדרוג תשתיות והתקנת עזרים שיסייעו לכך בדרך ובסמוך למרכזי התעסוקה - הוספת מתקני חניה לאופניים, מסלולי הליכה ורכיבה בטוחים ונעימים, מערך חינוך והסברה, מלתחות ומקלחות במקומות העבודה, הכשרת נתיבים נוספים לתחבורה ציבורית בצירים מרכזיים בכניסה לערים הגדולות, שאטלים ממרכזי תחבורה לאזורי תעסוקה והמשך פיתוח רעיונות יצירתיים, כמו החניון במחלף שפירים, שישאירו כמה שיותר כלי רכב מחוץ למרכזי הערים.

פקק תנועה ברחובות תל אביב

מובן כי אין הכוונה לפגוע בתפקוד העובדים הזכאים לרכב ונדרשים לו עבור עבודתם. עם זאת, אין סיבה שאדם העובד בעיר מגוריו או בעיר סמוכה ואינו זקוק בהכרח לרכב כדי להגיע למשרד או למפעל, יקבל פרס בעבור אחזקת רכב באם הוא מיותר, במקום תמריץ שיעודד אותו להגיע בצורה ירוקה לעבודה. בעולם כבר הבינו זאת מזמן, ובמדינות כמו הולנד ואירלנד מעניקים המעבידים הטבות לעובדים המגיעים באופניים, כמו זיכוי כספי על כל ק"מ של רכיבה, או זוג אופניים על חשבון החברה, הפטורות ממס גם למעביד וגם לעובד, ובלבד שהוא יגיע רכוב עליהם לעבודה.

בארה"ב יש לעובד אפשרות על פי חוק לבחור בין חניה לבין קבלת שוויה הכספי במשכורת. אם נחשוב על זה לרגע אחד ברצינות, מדובר במהלך בריא יותר לכולנו: לסביבה - שתהנה מצמצום מספר כלי רכב המזהמים אותה ומתפיסת שטח יקר לחניה; למעסיק - שישלם את אותו סכום אבל יחסוך בעלויות החניה ההעסקה, ויקבל בבוקר עובד רגוע יותר; ולעובד עצמו - שייהנה מהגעה בטוחה ויחסוך את עלויות הרכב והביטוח.

הגיע הזמן להפסיק את הישראבלוף של "כאילו" תמיכה בתחבורה ציבורית, אבל למעשה דחיפה דרך התלוש והכיס להחזקה ושימוש ברכב פרטי, ובצעד פשוט לשנות את כל התנהלות העובדים בדרכם לעבודה.

הכותבת היא סגנית ראש עיריית 
תל אביב־יפו ומחזיקת תיק התחבורה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker