היכן המנהלות הבכירות בפיתוח הדור הבא של היזמות?

בישראל קמים כ-5,000 סטארט אפים חדשים מדי שנה, אך עיקר העשייה העסקית-יזמית מתרחשת על ידי גברים, וצריך זכוכית מגדלת למצוא כזו המנוהלת על ידי נשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום האשה הבינלאומי מפנה זרקור על אחד החסרים הבולטים בישראל, אשר מפסידה מיליארדי שקלים בשנה בגלל אוכלוסיית הנשים שלא ממצה את הפוטנציאל שלה בשוק היזמות.

בישראל קמים כ-5,000 סטארט אפים חדשים מדי שנה, אך עיקר העשייה העסקית-יזמית מתרחשת על ידי גברים, וצריך זכוכית מגדלת למצוא כזו המנוהלת על ידי נשים, בטח כאלו שאינן נמצאות מחוץ לגבולות "מדינת תל אביב".

למרות הסטטיסטיקות המצביעות על כך שגברים לרוב עומדים בראש פירמידת הניהול בחברות ישראליות, אם מביטים על גילאים צעירים יותר, נערות מצליחות להיחשף למסגרת יזמית ולמושגים מהעולם העסקי, וישנן כאלו שכבר בשלב מוקדם מדמיינות עצמן מייצרות מוצר חדשני ומצליח כלכלית. אז מה קורה בהמשך הדרך? לאן נעלמות אותן נשים צעירות חדורות המוטיבציה במהלך השנים? כיצד נוצר מצב שבחברות ישראליות יושב לרוב מנכ"ל והנשים אינן מצליחות לפרוץ את תקרת הזכוכית?

בעמותת יוניסטרים אנו פוגשים נערות כבר בגילאי 15 עד 18, חדורות מוטיבציה, בעלות יכולת מנהיגותית, עצמאיות ומלאות אמונה בדרכן להיות יזמיות עצמאיות.

הנערות מעכו אשר כבר מוכרות את "רסקיומיד" - צמיד גז פלפל להגנה אישיתצילום: עמוד הפייסבוק של יוניסטרים

כבר במהלך מיון המועמדים לתוכנית, אנו מבחינים בפערים בין נערות לנערים בגילאים הללו, כשהבנות בוגרות יותר ומגיעות מתוך רצון כן להשתלב בעולם העסקים, והבנה אמיתית בחשיבות התוכנית עבורן.

כבר בשלבים הראשונים של חלוקת התפקידים בתוכנית, אנו רואים שהבנות לרוב הן אלו המשתלבות בתפקיד מנכ"ל, ומובילות את קבוצתן לכל אורך הדרך, עד הקמת מיזם עצמאי, שיווקו ומכירתו.

ביוניסטרים ראינו כיצד נערות, כאשר מאפשרים להן להיחשף לידע עסקי, התנסות מעשית בתהליך יזמי ורכישת כלים פיננסיים ניהוליים, מצליחות ליזום ולפתח עסק כלכלי לכל דבר: צעירות מנצרת עלית יזמו מוצר בשם I- LINE, שבלונה העשויה מסיליקון העוזרת לשרטוט של קו האיליינר בצורה עצמאית, נערות מעכו אשר כבר מוכרות מוצר בשם ה"רסקיומיד" - צמיד גז פלפל להגנה אישית וקבוצת צעירות מרהט שיצרו בימים אלו את ה"טיק טאק חיג'אב", מוצר ההופך את מלאכת לבישת החיג'אב ליעילה ונוחה יותר.

אין ספק שמדובר בנערות יזמיות עם עתיד מבטיח. אך עם זאת, על פי הנתונים אליהם אנו רגילים, 15 שנה לאחר מכן רוב הנשים צעירות יהפכו לאמהות, ורובן לא יהיו בדרג ניהולי גבוה בחברה.

הסקטור העסקי חייב להפנים את הצורך של נשים צעירות בסביבה הישגית ותחושת מסוגלות, ולקחת חלק גדול יותר בהטמעת יזמות בקרב צעירות, כבר בבית הספר, דרך לימודים אקדמיים ואף לאחר מכן כאשר יוצאות לשוק העבודה. על נשים מנהלות בסקטור העסקי להגיע ולחנך, ללוות ולקדם רעיונות שעשויים לה וות בעתיד מיזמים אשר יביאו בשורה חדשה אפילו לפעילות העסקית שלהן עצמם, לצד החשיבות לכלכלה הישראלית.

בעמותת יוניסטרים לדוגמא, אנשי עסקים מתנדבים אשר מלווים ומכשירים במהלך השנה את הנוער למנהיגות ויזמות עסקית, מגיעים רובם ממרכז הארץ, ומדובר לרוב בגברים. הדבר יכול להצביע על כך שאין מספיק נשים יזמיות בישראל או שסדר היום הלחוץ של נשים בארץ מקשה עליהן להגיע לכדי התנדבות שכזו . כך או כך, אותן בכירות בעולם העסקים הן אלו שמהוות את המודל החיובי הנכון לעידוד נשים ליזמות והשתלבות בעולם העסקי.

אנו נבחין בשינוי אמיתי כאשר יתדפקו על דלתנו עוד יזמיות, מנכ"ליות בכירות אשר יציעו להתנדב וללוות את החניכים לאורך לימודי היזמות.

הכותבת היא מנכ"לית עמותת יוניסטרים, הפועלת להכשרת מנהיגות ויזמות עסקית של בני נוער בפריפריה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker