האויב של הממשלה הבאה — ולא קוראים לו נתניהו

עודף הרגולציה והביורוקרטיה הוא אויב שיש להילחם בו, אך קשה לנסח חוקים שיסגרו את כל הפרצות כשבשטח מסתובבים מושחתים, וליברמן יודע היטב עד כמה ■ האם הוא ייאמץ סטנדרטים של שקיפות כעת, כשהוא מקבל שליטה על קופה של 420 מיליארד שקל?

סמי פרץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי פרץ

האויב המשותף לראשי הקואליציה המתגבשת, שאמורה להיות מושבעת בשבוע הבאה, מוכר וידוע. זה האיש שאמור לפנות את כסאו לאחר 12 שנות שלטון רצופות. זה האיש שהצליח ללכד לקואליציה אחת את נפתלי בנט ומנסור עבאס, אביגדור ליברמן ומרב מיכאלי, גדעון סער וניצן הורוביץ, ואת יאיר לפיד ובני גנץ.

אלא שגם לבנט, ללפיד ולשאר השותפים ברור שזה לא מספיק. כדי שהם יחזיקו מעמד יחד ולא יישברו תחת מכבש הלחצים שיופעל מכיוונו של ראש הממשלה היוצא, בנימין נתניהו, הם צריכים משהו נוסף שידביק אותם — מטרה משותפת ואויבים משותפים. בקווי היסוד של הממשלה החדשה — אם וכאשר תוקם — ייתכן שנמצא האויב הזה. קוראים לו רגולציה. אין שבוע מוצלח יותר לדון בנושאי רגולציה כמו זה שבו נעצרו שניים מעוזריו של שר הבריאות לשעבר, יעקב ליצמן, החשודים בקבלת שוחד כדי לקדם את ענייניהן של חברות תרופות ומזון במשרד הבריאות. תיכף נגיע אליהם ולקשר שלהם לקווי היסוד של הממשלה החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker